Támogatod a Fidesz neoliberális, privatizációs ámokfutását? Támogatod, hogy társadalmunk tulajdonát néhány oligarcha magántulajdonába passzolják át?
A fidesz ezúttal a kaszinóbizniszt betonozta be a saját oligarcháinak magántulajdonába. A Garancsi István nagyvállalkozó 60 százalékos és Szalay-Bobrovniczky Kristóf 40 százalékos végső tulajdonában álló LVC Diamond Játékkaszinó Üzemeltető Kft. által üzemeltetett Las Vegas Casino csoport tagjai 2056-ig (!!!) kaptak koncessziós jogot.
A fidesz neoliberális ámokfutása nem ismer határokat. A társadalom tulajdonát sorra passzolják át néhány oligarcha magántulajdonába. Az egyetemektől kezdve a balatoni kikötőkig, üdülőkig, társadalmunk tulajdonát néhány oligarcha között osztogatják szét.
Az autópályákra is a fideszes oligarchia vetette rá kezét. Eközben Olaszországban és Spanyolországban a baloldali kormányok vissza-társadalmasítják az autópályákat, mert azok a for-profit cégek, amelyeknek korábban át lettek passzolva az autópályák, pofátlanul nyerészkedtek az autópályadíjakon, és sarcolgatták a lakosságot. Olaszországban a for-profit üzemeltető a költségek csökkentése miatt a szükséges felújításokat sem végezte el, be is omlott egy genovai híd. Most szépen veszik vissza az autópályákat, Magyarországon viszont a neoliberális kormány privatizálja őket, hogy egy oligarcha hízzon ezen a közszolgáltatásokon is. A jóléti államok, a szociális államok lényege, hogy stratégiailag fontos szolgáltatásokat nem bízzák rá for-profit cégekre. A fidesz neoliberális kormányzatának célja azonban a közszolgáltatások oligarcháknak való privatizálása, hogy a rendszer új-arisztokratái hízzanak közszolgáltatásainkon.
Támogatod a Fidesz neoliberális ámokfutását?
Karácsony Gergely a kaszinóbiznisz neoliberális privatizációjáról: "Tényleg, még mit akarnak ellopni? A mohóság, az önzés, a cinizmus kormánya 35 éven át naponta (!) 30 millióval tömné ki a csókosai zsebét a kaszinókoncesszióval. Most szólok, ezt is vissza fogjuk venni."
10 Mi viszont biztosak vagyunk benne, hogy bűnöző vagy, és teljesen mindegy, milyen szót használsz privatizáció helyett, az még privatizáció. Értjük, tudjuk, hogy a fából vaskarika halva született taktikájához akartál folyamodni; engedd el, értelmetlen.
Karácsony Gergely:
"A kormány szándékai, céljai egyszerűen leírhatók: bár az önkormányzatok meg tudnák csinálni jól és olcsón a közfeladatokat, nekik nem hagyják. Mivel azonban a saját maguk által összetákolt állami cégek képtelennek bizonyultak erre, inkább eladják az egészet, mindennek az árát persze végül az emberek fizetik meg. És mindezt Rogán Antal fogja levezényelni – írja a főpolgármester. (Szeptemberben a miniszterelnöki kabinetiroda-vezető kapta meg „a koncessziókkal kapcsolatos miniszteri feladatokat”.) Szép mesterterv, – jegyzi meg. Az éjjel megjelent mindkét fontos törvényjavaslat ugyanazt a célt szolgálja: a privatizációt. Előbb államosítottak, központosítottak, most pedig koncesszióba adnák a hulladékgazdálkodást és a mobildíjfizetést. Ahogy az lenni szokott, ezzel megint átírják a Fővárosi Önkormányzat terveit. Mindkét törvényjavaslat magában hordozza a veszélyt, hogy Budapest és a budapestiek kárvallottjai lehetnek a folyamatnak. Megküzdünk érte, hogy ezt elkerüljük."
Ez ám az érv. :D Tartok tőle, hogy a bíróság nem fogja elfogadni. Illetve nem, nem tartok tőle, öröm lesz titeket zebrában látni. :D Nem, nem jégkorong-bírók lesztek. :D
A bolsizás már az utolsó mentsvár jele. Hozzáteszem, ezét a neolib rombolásért minden tisztességes szociális demokráciában dutyi jár.
6 Fából vaskarika, végig, a teljes sületlenséged.
"A tulajdonosa továbbra is a magyar állam, csak a működtetője, fenntartója egy alapítvány"
Fából vaskarika, magyarázkodás. "az állam helyett hasznosítanak valamit és cserébe egy fix összeggel fizetnek", ez már közelebb van az igazsághoz, csak ez nagyon-nagyon rossz. Mint annak idején az adószedés. Az adószedők egy összegben letejelték az uralkodónak, amennyit azok akartak, cserébe az adószedők annyit harácsoltak a néptől, amennyit nem szégyelltek. Privatizáció, mert közszolgáltatást magán, for-profit mechanizmusnak adnak át. Nem csak tulajdonjog lehet privát. Értjük, hogy a fából akartál vaskarikát csinálni, hogy "há' de papíron állami", az üzemeltetése viszont magán, és ez éppúgy privatizáció. A fogyasztók pedig rosszul járnak ezzel.
Ami a kaszinót illeti, a kaszinók árbevétele 2012-es 7,9 milliárdról 2017-re például 28,9 milliárdra nőtt, az általuk befizetett adó minimális. Ez egyéb adókedvezmények mellett főleg azért lehetséges, mert a koncessziós díjakat levonhatják az adójukból. Kiemelten adóznak? Felejtsd el.
"Azt tudjuk, hogy tavalyelőtt 3 milliárd körül alakult a kaszinók által befizetett összes adó, a 22,5 milliárdos bevétel mellett. Kedvezmények nélkül mondjuk több mint dupláját, 7,37 milliárdot kellett volna 2015-ben adózniuk."
Hogy a balatoni privatizációkról nem tudsz, szintén elég nagy tájékozatlanságra vall. Olvasgass:
Az autópályák magánkézbe való átpaszolásáról is olvasgathatsz. 2000 kilométeres magyarországi autópályahálózatot passzolnak át magántulajdonba. A lakosság pedig rosszul jár ezzel.
14 Nem Dobrevre, Karácsonyra fogok szavazni, leginkább a közösségi költségvetés ötlete miatt.
Ezt baloldali önkormányzatok már világszerte nagy sikerrel működtetik. Kispesten már most is működik. A lakosságnak így közvetlen beleszólást kapna a lakhelyének költségvetésébe, és közvetlenül szavazhatna annak egy részéről. Leszavazhatják azokat a szükségtelen költekezéseket, amelyeket nem tart fontosnak, emellett a lakosok saját maguk is előrukkolhatnak az ötleteikkel, javaslataikkal, elképzeléseikkel, kezdeményezéseikkel. Első körben kiszűrik a megvalósíthatatlan ötleteket, a második körben pedig a lakosság közvetlenül szavazhat a megvalósítható ötletekre. Minden javaslat mellé lehet csatolna szöveges leírást, ábrákat, és minden ötlet mellé fel lenne tüntetve, hogy mennyi pénzbe kerülne, és mekkora keretből lehet gazdálkodni. A lakosok ennek megfelelően tudnák kiválasztani a preferenciáikat. Én vettem már részt ilyenen, óriási buli, imádják az emberek.
Kérdező!
Éppen az a nagy különbség a koncesszió és a privatizáció között, hogy utóbbi esetben tulajdonjogot adnak el. Örökre. Koncessziónál pedig nem az állam fektet be pénzt, de a tulajdonjoga megmarad.
Akkor van gond a koncesszióval, ha úgy csinálják, mint az SZDSZ-MSZP idején! Garantálták a haszont. Az valóban rablás, mutyi volt a javából volt.
18 A privatizáció azt jelenti, hogy "magánosítás". Igen, lehet tulajdonjogot is magánosítani. Az üzemeltetés magánosítása is privatizáció. Egyébként semmi jelentősége, fából vaskarika.
Nem is mondtam, hogy egyetértek azokkal a kormányzásokkal. Főleg az akkor még nyereséget hozó Budapest Airport privatizálását. Amit végleg egyébként a fidesz privatizált, azok után, hogy évekig a privatizáció ellen bömbölt.
A 6-os válaszadó naivitása már ott megbukott az 1. ponton, hogy azt hitte, ezek "kiemelten adóznak". A nagy lótúrót. Andy Vajna kaszinói sokáig be sem voltam kötve a NAV-hoz... És itt a probléma. Ők letejelnek valamennyit az államnak, majd annyit hajtanak be a lakosságon, amennyit nem szégyellnek. Ne tudom, a "keresztény-demokraták" olvasták-e a Bibliát, a keresztényeknek megvolt a véleményük erről a modellről... Én azt csodálom, hogy tudják ezt az álkeresztény maszlagot bárkinek beadni.
A szociális lakások privatizálása is a nagy bűnök közé tartozik. Miközben rengeteg középkorú ember él mamahotelben Magyarországon. Ezt a területet bővíteni kellene, nem privatizálni.
#19!
Nem fából vaskarika!
Éppen te akarod összemostni a kettőt. Nem tulajdonjogot _is_ lehet magánosítani, hanem elsősorban azt lehet.
Tágabb értelemben szokták az állami, önkormányzati feladatok magánkézbe adását is privatizációak nevezni, de ez egy rossz megközelítés, mert a lényegi különbség abban van, hogy az egyik határozott idejű, a másik pedig határozatlan.
Egy koncessziós szerződés ezerféle lehet, a lényeg a részletekben van. A sima privatizáció pedig egy adásvétel. Erre is vannak aljas példák az SZDSZ-MSZP időszakból, amikor áron elul adták el az állami vagyon haveroknak, amit azonnal vissza is béreltek az állam pénzén. valamit teljes iparágakat tettek tönkre a privatizációval.
De attól, hogy mindkettőre van rossz példa és tágan értelmezve minden lehet privatizációnak nevezni, ahol állami feladatoknál megjelenik a magántőke, nem véletlenül használnak más kifejezést a kettőre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!