A DK-MSZP-Jobbik-Momentum kormány számára mennyire lenne nehéz az akaratuk érvényesítése, ha nem sikerül lebontani, átformálni a jogállamiságot?
Az utóbbi egy évben már gyakran téma, hogy a mostani ellenzék számára nem lenne elég a végrehajtó hatalom megszerzése, kormányalakítás, mivel 2/3-os felhatalmazás híján nem lenne korlátlan hatalma az Összefogásnak a törvényhozásban, az ország törvényeinek megváltoztatásában és a Fidesz rendszerének teljes lebontásában.
12 év alatt sok fideszes került be a bíróságokra, alkotmánybíróságra, akik talán nem kívánt ellensúlyként szolgálhatnának a baloldali kormány számára. A legfőbb ügyészt sem tartják megfelelőnek, kormányváltás után egy ellenügyész, árnyékügyész kinevezését tervezik és őt ismernék el legitimnek, nem Polt Pétert.
A leendő elnök, Trócsányi László is volt fideszes, aki később szintén korlátozhatja, késleltetheti a kormány bizonyos elképzeléseit. Ezért itt is felmerülhet, hogy a kormány, kormánypárti képviselők illegitimnek bélyegezzék az elnököt és újat válasszanak helyette, aki már megfelelő, elismerik.
Viszont ezen személycserék lebonyolítása, a teljes, nem kívánt fékek-ellensúlyok nélküli hatalomátvétel biztosan jogi, politikai vitákat szülne itthon, nem tűnik olyan egyszerűnek, mint ahogy most a DK, Jobbik, Momentum vezetői ígérik. A Fidesznek is sok időbe telt a kívánt állapot elérése, de ők többször is kaptak 2/3-os felhatalmazást a magyar országgyűlésben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!