A Fidesz miért szeretné ennyire, hogy Gyurcsány legyen az ellenzék vezére, ahelyett hogy elszámoltatták volna?
Kérdező
A fidesz megtette amit lehetett, gyurcsány és társai ügyeit felderítették, a bíróság felé az ügyet elindították. Onnantól a fidesznek nincsen beleszólása abba, hogy a bíróság hogyan dönt.
Már 10 éve is próbáltuk elmagyarázni, hoyg nem az jelenti gyurcsány elszámoltatását hogy letartóztatják és bebörtönzik, hanem hogy napvilágra kerülnek az ügyleteik és a VÁLASZTÓK tudhatnak a dolgaikról, megismerhetik az ügyeskedéseiket, amit lehet azt visszaperelnek az eltüntetett vagyonból. sajnos keveset lehetett visszaszerezni és kevesen lettek lecsukva, de jó páran kerültek börtönbe vagy lettek elítélve.
A választóknak kellett volna gyurcsányt és társulatát eltüntetni a közéletből, ez politika és azt nem a bíróságon kell intézni.
#8 A parlamenti mentelmi jog nem vonatkozik minden ügyre és nem olyan nehéz visszavonni. A parlamenti képviselők kétharmadának kell a szavazata és általában ha komoly ügyről van szó, akkor meg szokott lenni - kivétel a balliberális politikusoknál, ott néha nem szavazzák meg.
Azt akadályozza meg hogy a politikai ellenfelek egymást azzal próbálják meg kiütni a választási küzdelemben, hogy koholt vádakkal feljelentgetnek. A magyar bíróságokon sajnos az egyszerű ügyek is akár évekig húzódhatnak. Ha mondjuk most feljelentenék valamelyik politikust, akkor már biztosan csak a választásokat követően lenne ítélet az ügyében és ha teljesen ártatlan volt is akkor is veszne a politikai esélye, hiszen a választóknak sokszor elég csak annyi hogy valamilyen ügyben éppen per folyik az illető ellen.
Más esetekben meg láthatod, hogy a szavazóknak az sem számít ha konkrétan már el is lett ítélve az illető, mint Czeglédy például.
"A mentelmi jognak két formája van: a képviselők felelősségmentessége (immunitás) és sérthetetlensége (inviolabilitás). Az előbbi egyben a képviselői szólásszabadság biztosítéka, lényege, hogy a képviselő bíróság vagy hatóság előtt – megválasztásának napjától képviselői megbízatásának ideje alatt és azt követően – nem vonható felelősségre leadott szavazata, továbbá a képviselői megbízatásának gyakorlása során a képviselői megbízatásával összefüggésben általa közölt tény vagy vélemény miatt. Ez a mentesség nem vonatkozik a képviselő polgári jogi felelősségére és az Ogytv.-ben felsorolt bűncselekményekre (közösség elleni uszítás, nemzeti jelkép megsértése, minősített adattal visszaélés, stb.). (Ogytv. 73. § (1)-(2) bekezdés)
A sérthetetlenség azt jelenti, hogy a képviselő ellen csak az Országgyűlés előzetes hozzájárulásával lehet büntetőeljárást, valamint – a mentelmi jogról az adott ügyre vonatkozó önkéntes lemondás hiányában – szabálysértési eljárást indítani vagy folytatni, továbbá büntető eljárásjogi kényszerintézkedést alkalmazni. A képviselőt csak
a) bűncselekmény elkövetésének tettenérésekor lehet őrizetbe venni vagy vele szemben más büntetőeljárás-jogi kényszerintézkedést alkalmazni,
b) szabálysértés elkövetésének tettenérésekor lehet – ha a szabálysértési őrizet elrendelésének törvényben meghatározott feltételei fennállnak – szabálysértési őrizetbe venni vagy vele szemben más szabálysértési kényszerintézkedést alkalmazni. (Ogytv. 74. § (1)-(2) bekezdés)
A képviselő mentelmi joga nem terjed ki a közigazgatási hatósági eljárásokra. (Ogytv. 75. §)"
" A mentelmi joggal kapcsolatos eljárásokra az országgyűlési képviselők mentelmi jogával kapcsolatos eljárási szabályokat kell alkalmazni. A mentelmi jog felfüggesztése tárgyában az Országgyűlés a képviselők kétharmadának a szavazatával dönt, a mentelmi jog megsértése esetén szükséges intézkedést az Országgyűlés elnöke teszi meg.”"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!