Mit tegyek ebben az esetben?
Talán először ott kezdeném, hogy ahol élek egy nyugodt Duna-menti város.
Már kis korom óta járok a Dunára, nagyon szeretek ott lenni, ha nyáron tehetem és az idő is engedi mindig a Dunai strandon vagyok. Dédnagyapám hajós volt, majd a dunaújvárosi (akkor Sztálinvárosi) kikötő parancsnoka is volt, papámnak van motorcsónakja, de egy generáció kihagyása után én "vettem át" ezt a hagyományt és tettem le elsőre sikeresen a vízi jogsit. Na de ennyit magamról, jöjjön a lényeg:
Van egy helyi alapítvány, ami a Dunával foglalkozik, a Duna-part rendezésével, a Dunai programok szervezésével. Például szinte hagyomány itt nálunk hogy az augusztus 20-adikai rendezvények a Dunán vannak, régebben ezt is az alapítvány szervezte össze. Viszont ez az alapítvány szinte kihalóban van, a néhai tagok már 60-70 évesek, nem sokat foglalkoznak az alapítvánnyal.
Viszont az az ötletem támadt, hogy én szívesen vinném tovább, akár egy pár hozzám hasonló fiatallal, és esetleg újra be lehetne vállalni a rendezvényszervezést.
Csak az a baj, hogy nagyon félek a közéleti szerepléstől, az esetleges negatív véleményektől. Pedig ezt szinte mindenki támogatná, de mégis félek. Ilyenkor mindig napjaink politikusaira gondolok akik rengeteg negatív kommentet és sok utálatot szereztek maguknak.
Szerintetek érdemes ebbe belevágni, vagy egyáltalán lehetséges leküzdeni a félelmemet? Volt már valaki közületek ilyen helyzetben?
Ha tényleg szeretnél belevágni, akkor vágj bele. Mi rossz történhet?
A másik: Ha mégsem jön össze az elképzelésed, akkor sem kell elkeseredni. Legalább megpróbáltad, szerintem sokkal rosszabb az, ha mondjuk 70 évesen bánkódnál azon, hogy nem volt merszed belevágni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!