Milyen módszerrel végzik a magyar közvéleménykutatásokat?
Figyelt kérdés
Néha olyan meglepő dolgok jönnek ki, akár jobboldali, akár baloldali kutatóintézet készíti a "kutatást".
Szóval manapság ezek hogy zajlanak? Még mindig a telefonálás alapúnál tartanak? Az internetes társadalomra is figyelnek? Meg a korosztályok valós eloszlására? Mert gondolom a 30 alattiakat nem MATÁV-on érhetik el.
2021. aug. 14. 13:32
1/4 anonim válasza:
Általában fognak egy kisebb (párszáz, párezres) tömeget és megnézik, megkérdezik stb. őket a Facebookon, Budapesten, Egyetemeken stb. Szóval nem egy országra terjed ki, sokszor egyes megyék benne sincsenek és van, hogy meg sem kérdezik az embereket csak úgy megállapítják a Facebookon. Ezért reprezenzatívak ezek a közvélemény kutatások, mert csak körúlbelüli adatok jönnek ki. Szóval az esetek 99 százalékban különbözik a valóságtól, de közelítésnek nem rosszak, mondjuk ezzel is lehet vitatkozni.
2/4 anonim válasza:
Az aktuális megrendelő által kért adatokat írják be a táblázatokba.
3/4 anonim válasza:
Egxy igazi közvéleménykutatásnál publikálják a kérdéseket is, valamit a cikk végén összegfoglalják a módszertant. Ha ezek nem találhatók meg, akkor az eredmény már kérdések feltevése előtt megszületett.
4/4 anonim válasza:
A közvéleménykutató olyan eredményt ad a megrendelőnek amelyről azt gondolja, hogy az szívesen látja. Mert ha nem, akkor legközelebb nem ő kapja a megbízást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!