Akarják, hogy Brüsszel mondja meg hogyan viselkedjünk mi magyarok? 😖
#"Juncker adóparadicsomot"
Aha. És a mieink a Balatonból? A benzinből? A satöbbiből?
Jó lenne már elfelejteni ezt a hülyeséget, hogy Magyarország tisztán haszonélvezője az EU-nak, meg hogy pénzért cserébe kuss a nevünk. Az EU-nak ugyanannyira fontos, hogy mi tagok legyünk, mint nekünk. Nem az EU tartja el az országot, nem az EU miatt van növekedés, az EU arra sem volt jó, hogy csökkentse a gazdasági válságokból következő károkat. Az EU-s csatlakozásunk előtt jobban növekedett az ország gazdasága, mint most (lehet lepontozni a tények miatt).
Menekültek pedig csak Ukrajnából érkezhetnek Magyarországra. A többi velünk határos ország biztonságos.
Márpedig haszonélvezője. Jóval többet kap, mint amennyit ad, ez a haszon.
Az EU-nak egyáltalán nem fontos egy olyan állam, amelyiknek a kormánya olyan politikát folytat ami összeférhetetlen az EU-s értékrendekkel.
A belépéskor rendesen lecsekkolják az országokat, hogy milyen az értékrendjük, de álmukban se gondolták volna, hogy ez előfordulhat.
Egy szabotőr egy munkahelynek se kell, munkás az igen. A szabotőr ne szaladjon a szakszervezethez, mert akciója miatt ki akarja rúgni a munkáltató.
Azért szívesen megnézném azt az alternatív valóságot, ahol Magyarország úgy szenvedi el a világgazdasági válságot, hogy nem az EU tagállama, de maradnék a valóságosban.
Másfelől iszonyat sok pénzt kapunk, aminek jelentős részét baromságra költik, másik jelentős részét meg lenyúlják, vagyis nem felzárkóztatásra használják. Ez nem az EU hibája, vagyis de, mert nem volt eleve EU-s ügyészség, és nem volt megszabva, hogy kötelezettségszegés esetén lóvéosztás sincs, vagy totál kézivezérelt módon.
Hogy az EU-s csatlakozás előtt mi volt... segítek emlékezi, ha egyáltalán éltél akkor már!
Volt pl. egy-két Bokros-csomag. Megjegyzem, nagyon is kellett, mert különben nagy bajok lettek volna. Volt hatalmas munkanélküliség, stb.
Igen, ezekkel tették hosszútávon rendbe a gazdaságot akkoriban.
Akkoriban tökös kormányzás volt. Most a Fidesz elpuhult p*cs.
Haszonélvezője, de nem eltartott ország. Nem igaz, hogy jóval többet kap, mint ad. Attól még, mert az EU hozzávág az országhoz valamennyi pénzt, aminek a felhasználásáról ráadásul az EU dönt, tény marad, hogy a nyugati multik jóval több hasznot visznek ki az országból, mint amennyi támogatást kapunk. Az EU-s termékek pedig akadálytalanul áramolhatnak át rajtunk, egy tranzitországon, közlekedési csomóponton.
A magyar kormány pedig nem folytat olyan politikát, amely összeegyeztethetetlen lenne az EU-s értékrenddel. Attól még mert egyes politikusok és firkászok ezt mondják és írják, ez nem lesz igaz. Az EU-s ellenőrző szervek szerint sem. Inkább az EU-s politikusok tolódtak el a politikai spektrumon, és a 10 éve kitalált agymenésüket akarják 1000 éves európai értéknek beállítani.
A 2008-as válság idején már az EU tagjai voltunk, az EU meg ránk se bagózott, semekkora védelmet sem jelentett a válsággal szemben, sőt, a hazai gazdaság alárendeltsége csak növelte a károkat. Görögországon sem segítettek.
Az EU-s pénzeket meg szinte kizárólag infrastruktúrát célzó beruházásokra lehet fordítani, ahogy írtam, eddig is ők ellenőrizték azt, hogy mire megy a pénz.
Az EU-s csatlakozás előtti éveket pedig meg lehet ítélni a GDP elemzésével. Ha beírod a gugliba, hogy "Magyarország gdp-növekedés aránya", akkor láthatod, hogy a 2004-es év előtti görbe alatti terület nagyobb, mint az utána lévő. Bajnai is csinált megszorítást, nekünk vállalkozásunk is volt, és az is 2009-ben ment tönkre, nem a Bokros idején. Az igaz, hogy a Fidesz gazdaságpolitikája középszerű, mert a minél nagyobb lopásra van kalibrálva, de aki egy gazdaságban megszorít, az vagy nagyon hülye, vagy pedig rosszindulatú. Szóval nem tett a Bokros, vagy a Bajnai rendbe semmit.
Azt meg döntsük már el, hogy a Fidesz most gyáva/puha vagy kőkemény diktatúra.
Kérdező, kavarod a szezont a fazonnal! :D
Az itteni multicégek profitját is úgy mondod, mintha az EU büdzséjébe fizetett tagállami juttatás lenne, ami nettó baromság.
Az, hogy a multi cég mennyi profitra tesz szert, az rajtuk múlik... bár ez csak részigazság, mert valóban tény, hogy hatalmas állami támogatást kapnak a multik, de ezt nem azért kapják, mert a gonosz EU megköveteli, hanem azért, mert a kormány önként úgy dönt, mert versenyeznek más országokkal a multikért, hogy nagyobb legyen a foglalkoztatottság és az adó.
Tehát ezt az adókedvezményt nem az EU kapja, sőt részletkérdés, hogy a multicég EU-tagállam, vagy más.
Valóban igaz, hogy az EU-nak földrajzi szempontból kedvező helyen van Magyarország, de azért ezt nem kellene nagyon túlértékelni, nem olyan nagy ez az ország, és cserébe nekünk se kell vámot fizetni, ami a vállalkozásoknak jó, és nekik sem, ami a fogyasztóknak jó.
Az Orbán-kormány (valójában nem mondanám magyar kormánynak) márpedig olyan politikát folytat, ami nem összeegyeztethető az EU-s értékrenddel. Az, hogy Orbán és a Fidesz, illetve a Fidesz lakájmédiája mást mantráz, még nem lesz igazuk.
Ha nem lettünk volna EU-tagállam, akkor a forint árfolyamát semennyi IMF-hitel se tudta volna stabilizálni, és akkor váltunk volna igazán a devizaspekulánsok áldozataivá!
Az sem igaz hogy csak infrastruktúrát elősegítő célokra fordítható az EU-s támogatás, mondjuk úgy, hogy előirányzott keretek vannak. Viszont a kormányok szeretik ezt eléggé lazán kezelni, teljesen hiába való presztízsberuházások, túlárazva stb. Gyakran vannak olyanok is, amik meg sem épültek, vagy nem is történt semmi. Valóban létezik az OLAF, de az bizony nem egyenlő az EU-s ügyészségel, aminek a hatásköre nem csak addig terjed, hogy a lebukott projektekkel kapcsolatosan visszaköveteljék a pénzt, hanem feltárja az ügyet, és valóban a tagállam bírósága elé citálja a bűnösöket, amit a bíróság akár akarja, akár nem, kénytelen eljárni. Bizony lehet, hogy az Orbán veje se úszta volna meg az ELIOS-botrányt annyival, hogy Orbánék azt mondják, hogy jól van, inkább be se nyújtjuk a számlákat, csak ne nézegessék a bizonyítékokat, és akkor már belügy!
Egyfelől nem lehet csak egy tényezőt, pl. GDP-t nézni, a Bokros hosszútávon gondolkodott, és kényszerpályán mozgott, még ha népszerűtlen programot is hajtott végre.
Talán emlékezni kellene, hogy mekkora volt az infláció, mekkora az államadósság, az államháztartási hiány... Ezeket rendezni nem gonoszság, nem ostobaság, hanem felelős gazdálkodás! Persze lehetett volna kicsit lassabban, kevésbé fájó módon megoldani, de pontosan tudták, hogy a következő kormány nem folytatná ezt a felelős gazdasági programot, ami be is bizonyosodott.
"Azt meg döntsük már el, hogy a Fidesz most gyáva/puha vagy kőkemény diktatúra."
Összetett dolog ez.
Egyfelől felelőtlen és ostoba kormányszintű tolvajbanda, amelyik kicsit sem törődik az ország sorsával, ilyen szempontból hazaáruló.
Másfelől annyi EU-s támogatást kapunk, hogy simán megtéveszthető vele az emberek jelentős része. Kb. stagnálás lenne EU-s támogatás nélkül, amit aztán nem lehetne eladni hú de nagy gazdasági sikerként, ami megjegyzem az elmúlt tíz évben nem volt, ami volt, az éppolyan nemzetközi jelenség, mint korábban a világválság. Más kérdés, hogy Románia és más ország a közelben valahogy sokkal jobban meg tudta lovagolni.
#23 "Amúgy eltérő dologról van szó. Magyarország és Lengyelország következetesen és sorozatosan szegi meg a kötelezettségeket, és emellett folyamatosan tesz keresztbe az EU-nak ha kell, ha nem, visszaélve a jogával, miközben szimpla haszonélvezői az EU-nak."
Ez sima baromság, nem igaz.
Magyarország ellen kevesebb kötelezettség szegési eljárás indult az elmúlt években, mint ami az uniós országok átlaga, csak itt van mindig hatalmas botrány keverve belőle. Ráadásul attól, hogy megindítanak egy eljárást, még nem lesz egyből igaz is az ami miatt megindítják.
Semmiféle joggal nem élt vissza az ország sem meg a kormánya sem. Amikor a holland miniszterelnök vétózott, az persze természetes egy költségvetési vitában, ha Orbán teszi az meg persze azonnal visszaélés.
Ráadásul pont nem vagyunk haszonélvezői az egésznek. A német gazdasági miniszter maga mondta, hogy nem jó ötlet a magyaroknak szóló pályázati pénzeket leállítani vagy megvonni, mert az a német gazdaságba folyik be a német cégeken keresztül, amik itt végzik el a munkát a pályázatok alapján nagy számban.
Sosem tudtam megérteni, hogy nektek ők a bezzegországok, de simán elhiszitek hogy képesek lennének úgy bővíteni a gazdasági szövetségüket új tagokkal, fizetni és működtetni egy pénzeket átcsoportosító rendszert úgy, hogy ebből ne nekik és az országaiknak legyen haszna. Nem! Azért csinálták az egészet és azért tartják fenn, mert jól járnak vele. Mi is - mi meg ezért mentünk bele.
Persze, hogy nem igaz.
Éppúgy, mint ahogy az sem, hogy Szájer meleg orgián volt. :D
Van, amikor jogos a vétó, és van, amikor joggal való visszaélés. Amikor a saját országának érdekét semmilyen szempontból nem sérti valami, csak azért vétózni, hogy jól keresztbe tegyenek, meg hát éppen Kínaiak és Putyin seggében van Orbán feje, az nem államérdek, hogy megfingatják a kínai vezetőt egy kicsit.
35-ös, te vagy itt igen komoly zavarban. Egyáltalán kinek írsz? Én nem a kérdező vagyok :D
Az EU azzal a pénzzel tud gazdálkodni, amit a tagállamok befizetnek. Az, hogy mennyit fizetnek be, pedig attól függ, hogy mennyire fejlett a gazdaságuk. A multik pedig legfőképpen az anyaországuk gazdaságát húzzák. Itt nem arról van szó, hogy mennyi támogatást kapnak a multik (ezt gyárak szokták kapni, amik egyébként a magyar gazdaságot is húzzák, nem az üzletláncok, amelyek csak lefölöznek), hanem arról, hogy a befizető országoknak gazdasági érdekeltségük Magyarország EU tagsága, így magának az Uniónak is. A belőlünk származó haszon bőven megvan annyi, mint amennyit mi kapunk az EU-tól, tehát igen, a kivitt pénz (bár nem nyilvántartottan) profitként realizálódik az EU-nál is. De a lényeg az, hogy Magyarország legalább annyit ad az EU-nak, mint amennyit kap, legyen az kivitt profit, munkaerő, vagy stratégiai elhelyezkedés, amit nyújtani tudunk.
Az meg nem úgy megy, hogy megvádolsz valakit, aztán a vádlottnak kell bizonyítania az ártatlanságát. A vádlónak kell bizonyítania a vádlott bűnösségét. Tehát az EU-nak kellene bizonyítania azt, hogy a Fidesz megszegett olyan szerződéseket, amelyeket a magyar állam vállalt. Az EU-s független szervezetek pedig pont azt találják rendre, hogy nincs ilyen. Így tetszik, nem tetszik, az Orbánnak meg a lakájmédiájának van igaza, amíg szerződésszegésük, szabályszegésük be nem bizonyosul. Az EU meg amúgy is tele van kettős mércével, ha a Benes-dekrétumok, meg a magyarellenesség részei az "európai értékeknek" (ugye ebben az ügyben a kisebbségek helyzete nyilván tagállami hatáskör, nem úgy, mint amikor a magyarországi kisebbségek [egyébként tökéletes] helyzetéről van szó), akkor egy szavuk sem lehet.
Jó, előirányzott keretek vannak. De azok a keretek úgy vannak meghatározva, hogy 95 százalékban infrastruktúrára menjen a pénz.
A válságkezelést azért hoztam fel, mert most pl. látni lehet, hogy amint a nyugati országok bajban vannak, rögtön megy az EU részéről a közös gazdasági fellépés. De amikor a csóró keletiek voltak szarban 2008-ban, akkor nem volt ilyen. A megszorítás pedig a nagy gazdasági világválság óta bizonyítottan csak káros a gazdaságra, egy gazdasági válságot sem sikerült megszorításokkal kezelni.
Az szintén téves, hogy az EU-s támogatások nélkül megállna a növekedés. Az EU előtt rosszabb helyzetben volt a gazdaság, mint most, és mégis jobban növekedtünk. "Románia és a többi ország" pedig sokkal jobban kezelte a 2008-as válságot, nem a mostani dögvészt megelőző felívelő gazdasági hullámot lovagolják meg jobban, jelenleg tartjuk a lépést a szlovákokkal, csehekkel és a lengyelekkel, a románok meg már nem közelítenek (csak a bezzegromániát ne kezd el, kérlek!).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!