Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti érzelmű vidékiek...

A nemzeti érzelmű vidékiek miért utalják Budapestet, a magyar civilizáció központját?

Figyelt kérdés

Hamár nemzeti érzelműek, akkor gondolom fontos nekik Magyarország és a magyar civilizáció.

Ez a magyar civilizáció történetesen nem egy fel-alá rohangáló barbár törzs civilizációja, hanem egy letelepedett, európai, országgal rendelkező nemzet civilizációja, aminek történetesen van egy modern fővárosa: Budapest, ami nemcsak az ország és a magyarok központja szerte a világon, hanem kultúrális, művelődési központ is, ahol a magyar embereken kívül a túristák is megismerhetik a magyar kultúra legjavát.


2010. aug. 28. 17:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

Mert, túristáknak csak repülővel szabad belépni az országba?


Egyébként való igaz, általában pont a vidékről felköltözött bunkóknak ilyen a hozzállás, de megjegyzem, nem csak nekik. Ez ember kérdés, hülyék mindenhol vannak, legyen az pest vagy vidék.


Az meg egyszerűen baromság, hogy pest a kultura központja. Már hogy lenne könyörgöm, egy főváros, erős nemzetközi befolyással? Pont hogy vidéken, elszigeteltebb helyen maradnak meg a szokások, ahol nincs tesco meg egyéb ilyen külföldi befolyás. És ez egyrészt tény, másrészt bárhol a világon máshol így van. Ha a népszokásokra vagy kiváncsi, azt sosem a fővárosokban találod.

2010. aug. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ez alapvetően egy macsak-egér játék.A városi ember nem szerti a falusit, és fordítva, a a pestinek baja van a vidékiekkel.Ez így nagyon primitív példa, de van igazság alapja. De, hogy kitérjek egy kicsit a "nemzeti érzelmű" témára...Tisztázzuk, mi az hogy nemzeti érzelmű?Jobbikosok nemzeti érzelműek??Ez a kérdés így számomra nem tiszta, de leírom a véleményem. Számomra itt a GYK-en a nemzeti érzelműek a szélsőjobboldali szimpatizánsok.Az ilyen berkeken belül az az alap, hogy utálni kell valakit. Szerintem, ha egy ember annyi energiát öl a gyülöletbe mint ők, oly mértékben elhetalmasodik rajta, hogy lassan mindenkit utál.Az ilyen emberek mindig a hibát keresik másokban. Sok vidéki szélsőséges(Szabolcs megyei vagyok)szídja Pestet, és hallottam már olyat, hogy Budapest mérgezte meg az országot a liberalizmussal..stb.De mit várunk az ilyenektől?! Nem ismerik el Budapest jelentőségét,de megfigyelhetjük az is, hogy a híres magyar tudósokról, elismert emberekről akik zsidó származásúak voltak nem ugyanolyan piszkos zsidó, mint a többi...Ez az ő mentalitásuk
2010. aug. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

17:34

Ez a turistás dolog hogy jön ide? Budapesten bármikor járok már szinte magyart nem találok annyi a turista. Mellesleg a jelenben kell élni, és nem a múltban. A jelennek is megvan a saját kultúrája, és művészete.

Büdös város... egy falu is tud rettentően büdös lenni, de mindegy.

Jelenleg kertvárosban lakok egy kisebb városban, de 18 évig éltem Székesfehérvár belvárosától 3 perc sétára, és sokkal csendesebb hely volt a panel, mint itt a falusias kertvárosi környezet. Egész nap megy a traktor, körfűrész, és a többi. Székesfehérváron napközben tudtam aludni nyitott ablak mellett, itt nem. Egy város mindemellett milliószor szebb mint egy falu. Budapesten is rengeteg szép hely van, a lepukkant helyeket meg kerüld el, ilyen egyszerű. Városban egyszerűbb az élet, nem kell annyit utazgatni, mindent megtalálsz a közelben. A középiskolám 15 percre, az általános iskolám meg a mellettünk lévő utcában volt. Bolt, fodrász, ruházati üzlet, számítástechnikai szaküzlet a háztömbben kevesebb mint 1 perc sétára.

Szóval én a városokra szavazok, a kérdésre a válaszom, hogy nem tudom hogy miért, de kíváncsi lennék miben jobb faluban élni, mint városban. Mellesleg éjszaka egy városban sétálni a legszebb.

2010. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem jobb ha letisztázzuk a dolgokat. Tény hogy vannak ocsmány városok és falvak, de az hogy Magyarország első számú települése így néz ki az elég cink.

Voltam 5 napot a nyáron Budapesten maga a város szerintem egy szarfészek, mindenhol szemét, kosz és a koldusok.

Az egyik utcasarkon csatorna szag a másikban meg szesz.

Kopott büdös BKV buszok járnak mindenfelé, még a jegyemet sem tudtam kilyukasztani, mert a csekkoló rossz volt.

Úgy tűnt az egész hely velejéig romlott. Ha rajtam múlna az egész várost a földig rombolnám, és újraépíteném, új emberekkel raknám tele mert kifordult a gyomrom.

(azért hozzátennem a Parlament környéke tetszett, és a Budai oldalon a libegő és a János-hegyi kilátó, de a lényegen nem változtat)

2010. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem a fő bajom a magyar fővárossal, hogy nagyon központosítva van az ország. Minden értelemben. A másik pedig az, hogy a legkülső kerületben is, ahonnan már több, mint egy óra a városközpont, mindenki azt hiszi, ő több csak azért, mert "pesti". Pedig hol van ő attól... Nem jól használják a ragokat, furcsán beszélnek ( ban,ben - ba, be keveredése a médiában is pl, nem csak a köznapi beszédben, az okoz-szerez felcserélése, stb.)

De a lényeg az, hogy attól , hogy valaki Budapesten lakik, csak erre a tényre még ne legyen annyira büszke, ne nézze le a vidéki embert, mert az is CSAK EGY VÁROS.

2010. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Cicilizáció... Az. Meg központja. Az pláne. Kedvenc mondásommal élve: szép nem vagy, hülye ne legyél!
2010. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én nem utálom a pestieket, pedig vidéki vagyok...vannak pesti rokonaim is. Az viszont tény, hogy, ha rokonok ismerőseivel találkozom, v bárkivel, aki pesti, rögtön felismerhető, a beszédről. Mindenki olyan úriasnak akar látszani, beképzelt, és lenéző.
2010. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"A nemzeti érzelmű vidékiek miért utalják Budapestet, a magyar civilizáció központját?"


Nem utáljuk,csak kimondjuk a véleményünket (meg az igazságot).A magyar kultúra vidékről származik inkább.


"Ez a magyar civilizáció történetesen nem egy fel-alá rohangáló barbár törzs civilizációja, hanem egy letelepedett, európai, országgal rendelkező nemzet civilizációja,"

Budapestben kb annyi az európai hogy területileg Európában van és a régi épületek kinézete.

Annyira modern, hogy hatalmas a szmog, tele van hulladékkal,cigánnyal,kínaival stb.

A budapesti kultúra tipikus zsidó-liberális amit érthetően páran nem szívlelnek.

2010. aug. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"zsidó-liberális"


Látom már a vidék is tele van "divatnácikkal"...


Méghogy azért jobb a vidéki kultúra, mert jobban el van zárva a "mainstream"-től, és ott jobban megőrzik a hagyományokat... Úgytűnik a divatnácizmus ott is futótűzként terjed.


Budapest liberális város, de miért kell a liberalizmust egyből a zsidókkal összehozni?


Sokkal kevesebb Pesten a zsidó, mint mondjuk Londonban. Akkor London már "Tel Aviv 2" vagy mi?

2010. aug. 30. 23:15
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem utálják, csak nem értik őket:D

http://www.youtube.com/watch?v=BeHACk_lZCs

2010. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!