Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire orosz oldalúak...

Miért ennyire orosz oldalúak a magyar emberek?

Figyelt kérdés
Csak én hallom úgy hogy a legtöbb magyar az oroszok pártját fogja? Ukrán-orosz konfliktusban is, illetve sokszor a Nato helyett is az oroszok pártját fogják, közben már rég a nyugathoz tartozunk (vagy nem). Ti hogy látjátok ezt?

2021. júl. 29. 21:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
43%

20-as!

A történelem már számtalanszor bebizonyította, hogy az oroszok sem voltak szentek az elmúlt 100 évben, sőt. Legalább ugyanannyiszor provokálták nyugatot. Az megvan, hogy nem akartak kivonulni Afganisztánból a II. világháború után?

A másik: A legfontosabbat kifelejtetted a történetből. Értem én, hogy szegény Oroszországot mindenhonnan kiakarják szorítani, de a volt Szovjetuniós országok közül egy sem akar már többé az oroszokhoz tartozni, márpedig az oroszoknak eléggé nyilvánvaló az a tervük, hogy Ukrajnát visszaszerezzék, ugyanúgy a többi volt Szovjetuniós országot is. Ma már az összes független ország, miért kellene úgy ugrálniuk, ahogy Oroszország akarja? Ha tegyük fel az avarok hirtelen elkezdenének hódítani és eljutnának az országhatárig joguk lenne visszaszerezni az országot, mivel ők éltek itt előttünk a Kárpát-medencében?

2021. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a tyúk volt előbb!
2021. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
69%

"Inkább a NATO-t, USA-t tekintik fenyegetőnek, nem azt, hogy az ukránok meglopják a tranzitvezetéket."


Nem is arról volt szó, hogy az ukránok meglopják a gázvezetéket, hanem arról hogy az ukránok olcsóbban adnak el gázt, mint az oroszok.


"A Gazprom visszaélhetett az erőfölényével sok országban, ahol gyakorlatilag monopol helyzetben volt.


Azóta a fejlesztések miatt csökkent a Gazprom monopóliuma Kelet-Európában is"


Pont hogy nem. Az északi áramlatokba csak a Gazprom pumpál gázt és nem vonatkozik rá semmilyen uniós szabályozás, mert nem az unió területén halad. Az erre csatlakozó déli leágazás viszont már uniós terület, de 2017-ben az oroszok egy 2033-ig tartó felmentést kaptak az 50%-os kapacitásszabály alól, így az OPAL vezeték 90%-án gazprom gáz jön - más meg nem küld bele gázt, mivel nem tud :D


Ha ez nem lenne elég, akkor a közép európai gázvezetékek többségi tulajdonosa -áttételesen - szintén a Gazprom.


"Fontos a gázipar Oroszországnak, de nem csak ebből áll az ország, annak politikája."

Nyilván nem csak ebből áll, de az exportjuk több mint 70%-át szénhidrogének adják! Ez már a GDP-ben is jelentős tétel ( valami 10% ) és fontos az plusszos export-import mérleghez, valamint a dollár és eurokitermeléshez. Ha elárasztotta volna a piacot az olcsó ukrán és türkmén gáz az nekik nagyon nagy veszteség lett volna ( mint mondjuk nekünk ha kivonulna tőlünk a teljes autóipar).


Nyilván van már geopolitikai türekvésük is, de a piacvédelem az energiahordozók számára az elsődleges.

2021. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

#24


Az Északi Áramlat nyilván nem csökkenti az oroszfüggőséget, de Kelet-Európa alkupozícióit javíthatja. Kiépültek országok közötti konnektorok, több úton áramolhat a gáz, akár holland gáz is eljuthat Romániába. A gázvezetékek mellett LNG terminálos is épültek, így gyakorlatilag a világ bármely részéről vásárolhatnak gázt.


A Gazprom csak Szerbiában vásárolt be vezetékhálózatot, tározókat, máshol nem engedték.


Ukrajnának nincs komoly gázipara, nettó importőr. Nem jelentettek konkurenciát Oroszországnak. Állítólag ugyan van potenciál, főleg palagáz féle, amit lehet, hogy majd átjátszanak amerikai cégeknek, akik értenek jól a kitermeléshez, de ez még a jövő kérdése.

Türkmenisztán nagy gáztermelő. Alternatíva lehetett volna Oroszországnak. Ezért tervezték 10-15 éve a Nabucco gázvezetáket. Ezt nem Oroszország kaszálta el, hanem az EU. Közben meg már Kína is nyomul Közép-Ázsiában, úgy tűnik leginkább ők szerzik meg a türkmén gázt, nem is Oroszország vagy a nyugati országok.


A piacvédelem fontos, de erre utaltam, hogy ez nem katonai eszközökkel folyik. A 2008-as, 2014-es fegyveres konfliktusok hátterében más állt, ez a gáz export-import dolog csak belemagyarázás. Annyira igaz, mint hogy az USA azért szállta meg Afganisztánt, Irakot, hogy megszerezze ezen országok olaját, aranyát, rezet, ásványkincseket. Elterjedt, egyszerű magyarázat, de a politika ennél azért komplikáltabb.

A piacvédelem eszköze lehet a rugalmas kínálat is. Oroszország egyre kedvezőbb feltételekkel kínál szerződéseket a vásárlóknak. Nagyon nyomul az LNG szektorban is, így a gázhálózat kötöttségein túl is vannak lehetőségek.

2021. júl. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
37%

2008-ban Koszovó az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió többségének támogatásával és az EU képviselőivel egyeztetve kikiáltotta függetlenségét Szerbiától. Hollé.

2014-ben népszavazás a Krím politikai státuszáról.

A különbség csupán annyi hogy koszovói népszavazás amcsi és EU támogatással történt ami természetesen jogszerű és demokratikus a de a krimben az oroszok támogatták a népszavazást tehát jogellenes.

Ha az amcsik megtehették akkor az oroszokat miért ítéljük el ?

Na jöhet az ügyfélkábító duma hogy a két teljesen más.

2021. júl. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
61%

"Az Északi Áramlat nyilván nem csökkenti az oroszfüggőséget, de Kelet-Európa alkupozícióit javíthatja."


Ezzel szemben:

"Az Északi Áramlat 2 tervei ellen már 2016 márciusában közös tiltakozó levelet adtak ki a Visegrádi országok és a Balti államok vezetői valamint Románia miniszterelnöke. Még ugyanebben az évben egy Európai Parlamenti határozat ’geopolitikai értelemben destabilizálónak’ nevezte a projektet. Az Európai Bizottság egy 2018-as jelentése pedig arra figyelmeztet, hogy a Gazprom visszaél a piaci erejével és ez különösen Kelet-Európában okoz gondokat. Ukrajna egymagában évi 2 milliárd dollárt veszítene az elmaradt tranzitdíjon és kisebb mértékben, de Szlovákiát, Magyarországot és Lengyelországot is negatívan érintené a beruházás."


portfolio 2020



"Ukrajnának nincs komoly gázipara, nettó importőr."

Most már nem is lesz, hogy az összes olaj és gázkút a szeparatisták/oroszok kezén van.


"J. mivel az Oroszországi Föderáció tovább folytatja az ukrán területeken a természeti erőforrások (kőolaj és földgáz) jogellenes kitermelését, különösen a jogtalanul elfoglalt Krím félszigeten és a Fekete-tengerben található talapzaton;"

forrás:

[link]


"Ezért tervezték 10-15 éve a Nabucco gázvezetáket. Ezt nem Oroszország kaszálta el, hanem az EU."


Az EU csak finoman kifogásolta, hogy olyan területeken halanda keresztül, ahol az emberi jogokat két lábbal tiporják. Nagy kaland.. Ezután 2008-ban már beestek biztonságpolitikai aggályok is, pont a dél-oszétiai helyzet miatt. Eközben az olasz ENI is fúrta a projektet a Gazprommal együtt, aztán 2012-ben egy "oroszbarát" ország kilépett a projektből. Ezt épp Orbán Viktor jelentette be.


"A piacvédelem fontos, de erre utaltam, hogy ez nem katonai eszközökkel folyik. A 2008-as, 2014-es fegyveres konfliktusok hátterében más állt, ez a gáz export-import dolog csak belemagyarázás."


Persze, mindig teljesen véletlenül ott történik valami lokális csetepaté és válik egy régió instabillá, ami (részben) épp stratégiailag fontos az oroszokat megkerülő gázvezeték miatt. Furcsamód akkor borul ki mostanság a bili, amikor valahol valami az orosz érdekeket sérti.. Persz ez csak belemagyarázás.

Amikor az ukránok komolyabban felvetették a tengeri gázkitermelés felfuttatását akkor évi 2 milliárd köbméter gázt ígértek nekünk amit néhány éven belül a termelés felfuttatásával 3 milliárd köbméterre emeltek volna​. A teljes magyar gázimport 9 milliárd köbméter! Ha nem hullik szét Ukrajna akkor 10 év alatt ( azaz kb két év múlva ) a magyar piac felét elvitték volna az oroszoktól.


" Annyira igaz, mint hogy az USA azért szállta meg Afganisztánt, Irakot, hogy megszerezze ezen országok olaját, aranyát, rezet, ásványkincseket." Jó, ez tényleg baromság de a fent említett helyeken az oroszok nem szálltak meg senkit! Ukrajnában az ukrán lakosság akart elszakadni, Közép-Ázsiában a grúzok a szeparatistáknak és a békefenntartóknak mentek neki...


"Oroszország egyre kedvezőbb feltételekkel kínál szerződéseket a vásárlóknak."


Ilyen volt a MET kezei alatt érkező Gazpromos gáz is amin mennyit is buktunk? :D A MET vezetője meg pont a korábbi magyar nabucco leányvállalat elnöke volt.


Persze ez mind csak véletlen egybeesés, belemagyarázás. Anno "elemzők felvetették", hogy az LNG kínálat harmada kiesne az európai piacról, ha a Szuezi-csatornát elzárnák, ugyanis ez Katarból érkezik. Pár évvel később mit ad isten a konkurens kitermelők terrorizmus pártolásának gyanújával blokád alá vonták Katart...


[link]

2021. júl. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
45%

Talán azért, mert nem annyira manipulálhatóak?


Ukrajna, mint ország egy olyan ócska vicc, mint anno Csehszlovákiai, vagy Jugoszlávia volt.

2021. júl. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Hruscsov ajándékozta egy mozdulattal Ukrajnának az orosz területeket.

Mivel Oroszországot veszélyeztették, Putyin visszafoglalta.

Előbb tájékozódni kellene, nem pedig demagóg butaságokat visszhangozni.


Magyarország kis ország, körbevéve nagyhatalmakkal. A mi érdekünk az, hogy egyikkel se legyen konfliktusunk, viszont jó kereskedelmi kapcsolatokat tartsunk fenn a közös érdekek mentén. Nem beszélve arról, hogy onnan kapjuk a gázt.

A műveltebb magyarok azért szurkolnak ebben a témában az oroszoknak, mert mi is megéltük, hogy elrabolták a területeinket.


Ha csak egy irányban építenénk a gazdasági és kereskedelmi kapcsolatainkat, akkor begyűrne totálisan maga alá minket az EU, teljesen elveszítenénk a függetlenségünket. Akkora nyomor lenne itt és egész Közép-Európában, hogy abból többet nem másznánk ki, mert ránk engednék a megszálló barbárjaikat is. Megint kifosztanának minket. Ezt képviselik a DK és az általa begyűrt teljes baloldal.


Kiváló export partner volt Oroszország. Merkel szorgalmazta, hogy

politikai okokból (Ukrajna) bokkolják Oroszországot, az EU nem kereskedik vele. Megtiltották nekünk is. Emlékszem, az egész országban fillérekért árusították a kiváló minőségű almákat, mert a nyakunkon maradt.

És mit csinált Merkel? Ő vidáman kereskedett Oroszországgal.

Vagyis így lopta el ezt a piacunkat. IS.

2021. aug. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#16, szép szónoklat, csak kihagytad Merkel pajtást.


Az Északi Áramlat vezetéket azért építették, ö 2006 körül az ukránok lecsapolták a tranzit gázt.


És az amerikai nyomás ellenére is megépül az Északi Áramlat 2, direkt kapcsolat Oroszország és Németország között.

Mert az üzlet az üzlet.

2021. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Idézem a #20-ból, mert mostanság amúgy is aktuális:


"Fontos a gázipar Oroszországnak, de nem csak ebből áll az ország, annak politikája"


"A Gazprom visszaélhetett az erőfölényével sok országban, ahol gyakorlatilag monopol helyzetben volt."


Az elmúlt két hónap eseményei után ezeket most gondoljuk szépen újra :D

2021. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!