Az baj, ha engem nem érdekel a lehallgatási botrány meg a pedofil-törvényes bohóckodás?
Azt gondolom, hogy a lehallgatási ügyekre semmi rálátásunk nincs, titkosszolgálati dolgokról elég naiv dolog vitatkozni, másrészről meg egészen biztos, hogy minden állam végez ilyen tevékenységet. A pedofil-homofób törvényes ügy pedig egy szemfényvesztés. Ennek a homofób vonatkozásának semmi következménye nem lesz, abszolút nem betartható látszatintézkedés. Természetesen a nyomorult politikusok az ellenzékben és az EU-ban másról sem bírnak beszélni. A Fidesz meg röhög. Azonban ez mind csak sokadrangú ügy.
Szerintem csak a már közhelynek tűnő ügyeknek van értelme. Az oktatás, az egészségügy riasztó állapota, amit a Fidesz szándékosan rohaszt, ezerszer fontosabb. (hozzáteszem az előző MSZP sem volt különb) Továbbá a felelőtlen és szűklátókörű fiskális és monetáris politikai, na meg a támogatási rendszerek jelenlegi működése, ami csupán arra jó, hogy rövidtávon lehet vagánykodni a GDP-vel, azonban hosszútávon versenyképességünket elveszítjük. Ez utóbbi régiós szinten már látszódik is, hiszen nincs értelmes, hosszú távban gondolkodó nagy beruházás, csak a jelennek élünk, 20 év múlva Románia mögött leszünk, Ausztriát pedig csak a távcsőből látjuk majd. Na meg a korrupt működés. Csak ezek számítanak a magyar politikában, a bugyuta illiberáliskodó intentitáshazugságban szenvedő törvénykezés csak kirakat, hogy a lényegről elvegye a figyelmet.
" minden állam végez ilyen tevékenységet"
Bűncselekmények esetén igen, de nem ellenzékiek ellen politikai okokból, ezért fontos a végére járni, hogy mi történt.
Ha a saját állampolgárok lehallgatása politikai okokból a kormány által szerinted mellékes, az nagyon nagy baj.
Jelenleg főként indulati oldalról kezeljük a Pegasus-esetet. Az valóban feltűnő, hogy a 300 magyar érintettből nevesítettek néhány kormánykritikus személyt. Esetükben nem tudni az igazságügyi miniszter engedélyezési okát, aki nemzetbiztonsági kérdésekben dönt titkos eszközök és módszerek alkalmazásáról.
De különösebben engem nem lepne meg, ha a kormány kíváncsiságból figyeltette a megnevezetteket, mert mondjuk a nevét szerették volna tudni, hogy ki szivárogtat ki információkat? Hogy aztán a kiszivárogtató nemzetbiztonsági kockázatnak monősülne, és rá tekintettel figyelték a kormánykritikusokat, már jogértelmezési eset.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!