Miért nincs egyetlen olyan párt sem Magyarországon aki hajlandó lenne már végre élhetővé tenni az országot pályakezdő fiatalok számára is?
Nem normális az, hogy 180-200ezres fizetések mellett egy nyamvadt 30 nm2-es putri albérlet is 90+rezsi+közös költség+2 hónap kaució.... menjenek már a fenébe... hogy lehet így bárhova is jutni az életbe. Ha meg az ember otthon él a családjával, akkor nyomoréknak van tartva, meg amúgy tényleg nem is egészséges az már 25 éves kor felett. Miért nem tesz ez ellen semmit egyik párt sem?
A kormánynak ott lenne a lehetősége, nem érdekli, a baloldalnak ott lenne a lehetőség hogy ezzel kampányoljon a fidesz ellen, de nem teszi, mert őt sem érdekli ők is ugyanúgy a lakásokkal üzeltelnek és teszik tönkre a pályakezdők lehetőségeit... szánalmas az egész.
Szerintem teljesen emberi árak vannak. Ismerősöm most adott ki egy (kis) lakást Bp-en havi 100eFt-ért (+ rezsi persze), fiatal pár vette ki, lecsaptak rá, nem nyavalyogtak. Ma Bp-en 500eFT feletti a havi átlagkereset, tehát egy átlagos pár havi bruttója 1 misi, ha nincs semmilyen adókedvezményük, akkor is az havi nettó 660e, abból miért ne jönne ki havi 100e albérleti díj? OK, legyenen kezdők, keressék az átlag felét, akkr is havi 330eFt-ból kell kiperkálni 100eFt-ot. A fiatalok adókedvezménye után még jobb lesz a helyzetük.
Az, hogy te lúzer vagy egyéni szoc probléma. Ha más boldogul, te meg nem, akkor veled van a probléma, nem mindenki mással.
51: köszi a megerősítést, tuti nem végezted el még az általános iskolát SEM!!!!!
Nyolcadikos tananyag!
1948-ban a kommunisták ennél jóval tovább mentek. A gazdaságot szovjet mintára szervezték át. Több lépésben minden termelőüzemet, még a legkisebb műhelyeket is állami tulajdonba vették. Államosították a nagyobb áruházakat és a bankokat is.
Plusz:
"Rákosi gyors és kényelmetlen megoldása
Mivel kevesebb volt a lakás, mint kellett volna, kézenfekvő ötlettel álltak elő az ötvenes években.
Államosították a nagy bérházakat.
Az indokolt lakásszükséglet fogalma, az igény annak meghatározására, hogy kinek mekkora lakás jár, már az első világháború idején megjelent. Attól a pillanattól kezdve, hogy lakáshiány volt, valamiképpen szabályozni kellett ezt is"
Még idéznék egy bekezdést az előző cikkből.... Az agyrokkant kérdező tényleg ilyet sír vissza...?????
"Az egykori nagypolgári otthonokat kisebbekre tagolták, amelyben egy párnak egy szoba jutott. Ez volt a mérce. Aztán minden egyes embernek még egy szoba járt, ha lett gyerekük, kaptak még egy szobát, ha hozzájuk költözött a nagymama, akkor is egyet.
Az értelmiségieknek pedig járt még egy dolgozószoba is. Ezzel aztán tudtak trükközni az élelmesebbek.
Ha valaki egy háromszobás lakásban lakott, amit államosítottak, de csak ketten laktak ott, ha papíron beköltözött oda a nagynéni, megkaphatták az üres szobát is, különben beköltöztetett volna oda társbérlőket az állam. Persze olyan nem volt, hogy valakinek keresnek egy párt, akivel összeköltözhet, tehát nem lett kollégista senki sem, egyedül is beköltözhetett egy szobába"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!