A magyarok miért nem tudnak örülni a másik ember sikerének?
Félelmetes hogy ebben az országban mennyire gyűlölik egymást az emberek.
Ahelyett hogy támogatnák egymást utálkoznák, irigykednek.
Mert a magyarok nem ertik az apro kulonbsegeket ... a siker hasonlit a sikérre ... sikér ellenben nem divatos, mert minden inkabb glutenmentes :)
Szoval csak felreertes az egesz :D
Én úgy látom, hogy ez a régi történeti múltunkba vezet vissza, még hozzá, ahhoz, hogy Magyarország hosszú évszázadokon keresztül más "tulajdonában" volt. És a magyar társadalom tagjai csak úgy tudott és tud a mai napig érvényesülni jól élni, ha valakinek a valakije és segít rajta... ezt most kifejtettem, de röviden tömören 1 szóban, "urambátyám rendszer".
Az urambátyám rendszer a mai napig virágzik, és ahogy régen úgy mai is tudja a jó magyar ember, ha valaki sikeres lesz, valahova jutott..stb az biztos, hogy nem önerőből sikerült elérnie...és ezért irigykednek, vagy utálatosak a "sikeres" emberekkel, valmilyen értelemben érthető, hisz, az ember mit támogasson azon, akinek a jó komája vagy jókor volt jó helyen alapon szerencséje volt és lett belőle valaki és nem az önerejéből, tudásából vált valakivé...(természetesen nem minden sikeres magyarra vonatkozik ez...)
De azt is meglehet figyelni, hogy az emberek ha irigykednek is messzemenően minimálisan, aki önerejéből, önálló ötletéből lett gazdag vagy sikeres, pl. aki tud énekelni, aki mester kőműves, aki pornó oldalak működtetéséből lett milliárdos, aki remek mérnők is pl. Dubaiba hívják lakóépületeket terveztetni...stb ezekre arányaiban kevesebben irigyek az emberek, mondván, hát én nem tudok pornó oldalakat működtetni vagy nem tudok házakat tervezni..stb ergo ők meg is érdemlik a sikert.
Szerintem nem is kell olyan messzire visszamenni az időben. A Kádár-rendszer mantrája volt a becsületes szegénység, és a kizsákmányoló, csaló gazdagok narratívája. A jó ember az, aki sokat küzd, és még az ág is húzza, őt tiszteljük és sajnáljuk. Akinek sok van, és még élvezi is, azt megvetjük. Faluhelyen h valaki mondjuk felvesz egy takarítónőt, vagy rendeli az ebédet, az lusta dolgozni, sokat gondol magáról.
A másik fontos dolog a mindenkori kisebbrendűségi érzés. Az önértékelési problémákkal küzdő embert mások sikere a saját kudarcára, tehetelenségére emlékeztetik. Márpedig a magyar ember történelmi okokból tele van önértékelési gondokkal, ráadásul szocialista hagyaték a tanult tehetetlenség is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!