Bármit meg lehet írni -> retorzióktól való félelem nélkül.
Bárhol meg lehet írni -> eltiltás, vagy akadályoztatás félelme nélkül.
Nálunk mindkettőre találni példát, hogy sérült.
2021. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
2/14 anonim válasza:
Azt jelenti, hogy az állam nem avatkozik bele abba, hogy mi jelenhet meg.
Ennek vannak korlátai. Például nem lehet gyűlöletbeszéd, nem tagadhatod a holokausztot vagy a kommunista rendszer bűneit. Ha valótlanságot írsz valakiről vagy személyiségi jogait sérted, beperelhet. Stb.
2021. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 anonim válasza:
Mi köze a sajtószabadságnak ahhoz, hogy ellenzéki sajtótermékeket eladnak a tulajdonosok. Amikor 2000-ben az amerikai CME tulajdonában lévő TV3-at felvásárolták a TV2 és az RTL Klub akkori tulajdonosai miután az MSZP-SZDSZ többségű ORTT az 1997-es kereskedelmi tévé pályázaton a Baló György vezette konzorciumot kipontozta az ORTT minden oldal örömét fejezte ki, hogy nem egy liberális tévé került abba a pozícióba, hogy országosan a legnézettebb lehessen. (A CME aztán megvette az SZDSZ vezette Fővárosi Önkormányzat tulajdonában lévő TV3-at, de nem sikerült felvenni a versenyt a TV2-vel és az RTL Klubbal.)
2021. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 anonim válasza:
A sajtószabadság azt jelenti, hogy az állam nem szólhat bele abba, hogy a különböző sajtóorgánumok mit írhatnak. Természetesen ez sem korlátlan, az álhíreket, becsületsértő cikkeket továbbra is tiltja a törvény a legtöbb országban.
2021. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Mondjuk még talán annyi, hogy nem lőjenek le újságírokat mint Hollandiában Máltán stb.
Illetve hogy a sajtó tényleg sokszínű legyen, ne pár nemzetközi holding birtokoljon mindent, és mindenhonnan ugyanaz folyjon. (Pl mindenki egymással versenyezve "érzékenyítsen".)
2021. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 A kérdező kommentje:
Az nem része hogy egyes mediakat nem engednek be a kormányinfora vagy a parlamentben kaptak egy karámot ahol senki nem jár?
2021. júl. 9. 12:17
7/14 anonim válasza:
5-ös ezek közül egyik sem része a sajtószabadságnak. A sajtószabadság, mint elv, az állam és a sajtó kapcsolatáról szól. A gyilkosság (szinte) mindenhol tilos, semmi köze a sajtószabadsághoz. Amikor az állam végez ki újságírókat, az már igenis ide tartozik.
2021. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 anonim válasza:
de igen
2021. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 anonim válasza:
Kérdező, a parlamentben is megvannak a szabályok, mint mindenütt a világon . Azokat az újságíróknak is be kell (kéne) tartaniuk. Sajnos, némelyikük erre nem képes.
2021. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 anonim válasza:
Azt még kihagytad,hogy az állam nem szűrheti a híreket pl úgy,hogy csak a minden jó és minden faxa hírek kerülhetnek be a hírekbe...
Nem csak a PRO-val kellene dicsekedni,hanem be kéne vallani a Contra híreket is..
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!