Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen intézkedései vannak a...

Milyen intézkedései vannak a kormánynak az oktatásüggyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Könnyítette, vagy nehezítette-e a diákok sorsát 2010-től.
2021. jún. 25. 18:35
 1/5 A kérdező kommentje:
#diákok dolgát
2021. jún. 25. 18:40
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Minden egyetemre Fideszes kancellerákokat helyezett.

Ez ám a teljesítmény 11 év alatt lárifári!

2021. jún. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Új tankönyvek lettek, amikben volt 1-2 feltűnő hiba is, azokat talán az újabb kiadásokban már javították, ezt én nem tudom


Akkor lett még hogy válasszanak a gyerekek, hogy etikára, vagy hittanra mennek


Lett mindennapos tesi, ahol máshogy nem tudták megoldani, ott "elméleti testnevelés"-oktatás volt, hogy benn ültek egy teremben,és régi sporteseményekről néztek felvételeket; azt hiszem, aki hozott róla papírt a tesitanárnak, hogy ő jár máshova edzésre; a plusz két tesióra alól felmentést kaphatott,és azt hiszem, ott se kellett , hogy legyen.


Valami természettudományos dolgot is átvariáltak az alsósoknak, hogy kivettek talán valamit, amit már az iskola valamelyik első évében tanítottak addig; hogy talán nem lesz környezetismeret


Technikaóra nem tudom, hogy van-e még, vagy helyette második idegennyelv van


Terveznek -vagy már van is- valami digitális kultúra nevű tantárgyat, ami így jónak tűnik. Vagy az, hogy hogyan találhatnak meg minél könnyebben maguknak információt a gyerekek az interneten; vagy az, hogy szűrjék maguknak az infokat, hogy azért nem kell mindent elhinni, meg még talán lehet, hogy az esetleges internetes beszólogatóknak a kezeléséről is szó van, meghogy mi az, amit megoszthatnak magukról, mi az , amit nem kéne; meg még nemtom, előbb eszembe' volt mégvalami, azt nem tudom , leírtam-e, de talán még nem, de most nem tudom, mi volt


Aztán még átnevezték a szakközépiskolákat szakgimnáziumra, szakiskolákat szakközépre


Akkor még volt valami olyan, hogy természettudományos tantárgyakra talán már sajnos nem minden iskolában van lehetőség; hanem csak ilyen vendéghallgatóként tudják tanulni


Valami pálinkafőzés is talán belekerült a középsulisok könyvébe


Foszk nem tudom, mikor jött létre, de az jó ötlet, szimpatikusnak találom


diplomához kell nyelvvizsga (?) meg már jelentkezéshez is kell (?) egy emelt szintű érettségi; meg még érettségiből azt hiszem, kötelező választani legalább egy darab természettudományos tárgyat (?) --amúgy volt ilyen, de akkor ezt lehet,hogy kivették, ha mostmár nem oktatnak mindenhol természettudományos tárgyat.


A régi okj-tanfolyamok, hogy egy év alatt átképezhesd magad, azt hiszem, megszüntek, és már csak 2-3 éves képzések vannak. :S


Ja meg még valami olyat találtak ki, olyan nem tudom, volt-e már, vagy lesz-e, hogy középsulis diákoknak mindenkinek szerveznek ilyen egy-két-három (?) hetes külföldi kirándulási lehetőséget, ahol kipróbálhatják a nyelvtudásukat; meg akár tanulhatnak is új szavakat, kifejezéseket a helyiektől.

2021. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*amúgy konkrét hibára most nem emlékszem,én régebben tanultam, tehát elnézést kérek, ha nem pontos a megfogalmazásom, vagy valamit nem jól írtam; de tehát voltak olyan dolgok, amiket a szülők kiposztoltak, hogy "hát, igen, ez van a gyerek könyvében"; és tehát, azt hiszem, hogy amik úgy nem voltak pontosan jók, azokat talán átírták máshogy; de én tehát ezeket nem tudom; de szeretek mindenkit, és puszi mindenkinek!! ♥
2021. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*Az emelt érettségit azt a jelentkezéshez írtam, hogy volt valami ilyen is, én ezt nem tudom.
2021. jún. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!