Orbánék kínai gyarmattá teszik Magyarországot?
#10
Na félig meddig érted te is.
Meghitelezik az oroszok, hogy majd jönnek az oroszok építeni.
Meghitelezik a kínaiak, hogy majd a kínaiak, kínának építenek valamit.
Szóval, felveszünk egy hitelt, azt vissza adjuk oda ahonnan felvettük, mert ők csinálják majd a munkát, mi meg vissza fizetjük még a hitelt ami ráadásul nem is kedvező.
A 21. Sz Ázsiáé, aki ezt még mindig nem látja, az nagyon buta.
Az IMF még pont annyira demokratikus, mint Szulejmán volt. A pénz az pénz, ott nincs népszavazás.
A Pyreus-Bp vasút a Selyemút2 projekt része, nem hiszem, hogy jobb volna nekünk a Horvátországon át menne a cucc nyugatra.
A Fudannak még egy világszerte elismert menő egyetem jön.
Ne mond már, hogy az Audival rosszul járt Magyarország. Ez kb ugyanaz, csak olyan iparban, ahol könnyebben be tudunk kapcsolódni a "termelési" főfolyamatba.
A magyar oktatók nem random szaladgálnak a világba 1-1 szemeszterre egy kis pénzt keresni, hanem itthon kapcsolódhatnak be világhírű amerikai német, stb professzorok munkájába.
11-es ... te ugy gondolod, hogy all a sok-sok penzbala egy szobaban es abbol vasarolgat a kormany?
Elarulok egy titkot: az uzleti vilagban csak a bunozok fizetnek keszpenzzel, a normalis uzletemberek elnek a hitelek lehetosegevel, pedi van penzuk a bankban ... de a penzvilag mar csak igy mukodik.
Persze akinek lakossagi kolcsonig meg autohitelig er el az agya, annak ugy is hiaba mondja az ember :)
12: Van általános nyugdíj Kínában, a férfiak 60 évesen, a nők 55 évesen mehetnek nyugdíjba, és egy nő 50 évesen is nyugdíjba mehet, ha egy meghatározott ideig fizikai munkát végzett.
A többi, amit írtál, oké, azt az egy dolgot leszámítva, hogy ahhoz, hogy egy skandináv szociáldemokratikus vagy demokratikus szocialista fordulat legyen Magyarországon, ahhoz mindenféle öngyarmatosító hozzáállást el kellene felejteni, és a nagytőkének való meghunyászkodás helyett 180 fokos fordulatot kell tenni. Ahogy írtad, erős szakszervezetek, erős dolgozói képviselet, a dolgozók bevonása a menedzsmentbe stb.
Kérdés, hogy ha a fidesz neolib rendszere ennek az ellenkezőjét csinálja, az ellenzék vajon elindulna-e ebbe az irányba. Ezt azért kérdezem, mert az ellenzék neoliberális szárnya kifejezetten jobbról támadja a fideszt, és nekik már a fidesz is "komcsi". Miközben pont nem egy osztály nélküli társadalmat tákolnak, hanem éppen ellenkezőleg. Az erőforrásokat pont hogy nem társadalmasítják, hanem mindent magánosítanak, néhány oligarcha kezébe. És nekik még ez az új-feudális rendszer is "komcsi". Egy önmagát öntudatosan valló neoliberális sajnos ugyanazt csinálná, mint egy önmagát illiberálisnak hazudó neoliberális.
18
ez utóbbin én is gondolkodtam, mert szakszervezeti fronton nagyon nagy kussban van az ellenzék, leszámítva az mszp s vörös kapucnis palit.
pedig megy a duma a jobb fizukról amiről mindenki ábrándozik, miközben nem a kormányfő fog letelefonálni a cégeknek, hogy adjatok több fizut, hanem a nemlétező szakszervezeteknek kellene ezt kiharcolnia.
plusz a nemlétező szakszervnek kellene megakadályozni azt is, hogy ha hepciáskodnak a dolgozók a rossz munkakörülmények és az alacsony fizetések miatt, akkor a cég kirúg mindenkit és hozat a fidesszel helyettük 500 ukránt.
Igen, Komjáthi Imre. A magyarországi politikai palettán egyike azon kevés embereknek, aki ér valamit.
Mondjuk a pártok sincsenek könnyű helyzetben abból a szempontból, hogy nagyon trendi Magyarországon a civilség meg a függetlenség. Miközben Nyugat-Európában, például ha az említett skandináv országokat nézzük, a társadalmi szervezetek mind ott vannak a pártok mellett. A szakszervezetek konkrétan a szociáldemokrata/szocialista pártokhoz tartoznak, szervezetileg. Magyarországon meg mindenki független és mindenki mindenkitől elhatárolódik.
Egy civil szervezet akkor hatékony, ha egységet alkot az intézményes politikával, tolják nekik az ötleteiket, javaslataikat, és dörömbölnek a pártok ajtaján, hogy tessék a kezdeményezéseiket felkarolni és bevinni a törvényhozásba. A képviselőkkel együtt megírják a törvényjavaslatokat, amik így tudnak törvényerőre emelkedni. Ezt ott szociális partnerségnek nevezik, nem lobbinak, mert nem kell ezért lefizetniük senkit, egy pártnak arrafelé nem csak irdatlan nagy tagsága van - az osztrák szociáldemokrata pártnak például több mint kétszer annyi tagja van, mint az összes magyarországi pártnak együttvéve -, de hatalmas szellemi műhelyei is, szakmai szervezetekkel, társadalmi szervezetekkel az oldalukon, akik gyártják az ötleteket, ami win-win helyzet. Témát adnak a pártoknak, a pártok meg megoldják a legkülönbözőbb problémákat. De ez csak akkor működik, ha ez a szellemi hátország benne van a politikában.
Emiatt a pártok sincsenek könnyű helyzetben, de a legtöbbjükön nem is látom, hogy ők ezekbe a dolgokba beleállnának. A fidesz komcsizásán szoktam a fejemet fogni, most komolyan, akinél még a fidesz is balra van, attól mit várunk...?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!