Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor valóban Soros...

Orbán Viktor valóban Soros pénzén tanult?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 11:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
26 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem tanult, lébecolt, de igen, soros pénzén (is).
2021. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Az összes tanulmányának töredék (kvázi egy mai Erasmusnyi) idejét az Oxfordon töltötte, ahová a Soros-ösztöndíjjal jutott ki. Jogász viszont enélkül is lett volna az ELTE-n, abban Sorosnak nincs szerepe.
2021. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Fsms ***** válasza:

Volt egy videó ahol ő maga mondta, hogy soros finanszírozza.

Csatolom.

[link]

2021. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor kérném azokat, akik nemmel szavaztak, bizonyítsák.
2021. jún. 2. 15:37
 5/14 anonim ***** válasza:

#4. Ugyan nem gondolom, hogy bárkinek bármit bizonygatnia kellene a gyakorin, de én a második válaszban mégis megtettem, akkor most kifejtem bővebben is. Persze minden attól függ, hogy hogy értjük a kérdést.


Orbán tanult akár egy percet is úgy, hogy közben Soros-ösztöndíjas volt? - Igen.

Orbán Soros anyagi támogatásának köszönheti, hogy diplomát szerzett? - Nem.

Vagy legalább jelentős támogatásban részesült? - Nem.

Ha hazaérkezése után vissza kellett volna fizetnie az ösztöndíjat, az részére jelentős anyagi megterhelést jelentett volna végzettségéből kiindulva akár egy kezdő jogász fizetését tekintve? - Nem.


A valóságban Orbán Viktor mindössze egy trimesztert töltött Oxfordban, ahonnan hazasietett a választásokra (az első perctől fogva jelezte, hogy ez a szándéka), a Soros Alapítvány pedig nem a kijutásban vagy az egyetemre történő bekerülésben segítette, hanem egy havi tízezer forintos összeggel támogatta az alatt a 2-3 hónap alatt, amíg kinn volt. Szóval a kérdés igazából az, hogy mit akarsz ebből kihozni, kedves kérdező, de azért azt, hogy Orbán Viktor Soros György legkötelezettje, azt egy picit nehéz lesz.


Források:

"Orbán Viktor elfelejtette megemlíteni az új honlapján, hogy Oxfordban Soros-ösztöndíjjal tanult"

[link]


"Orbán Viktor 30 éve még véletlenül sem magánrepülőzött: épp Soros ösztöndíjára „szorult”

[link]

2021. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#2. "ahová a Soros-ösztöndíjjal jutott ki"


Ebben pedig még tévedtem is.

2021. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

???

Az volt a kérdés hogy tanult-e soros pénzén, és igen.

2021. jún. 2. 16:16
 8/14 anonim ***** válasza:
#7. Tehát még egyszer: mindkét válaszomban elismertem, hogy pár filléres összeg támogatásban valóban részesült, de a kérdés sajnos árnyaltabb ennél, és mindenki tudja, hogy mire megy ki a játék, nem most jöttünk a Holdról. :)
2021. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Filléres? :DDDDDDDDD
2021. jún. 2. 16:45
 10/14 Fsms ***** válasza:

#8 Félév Oxfordban filléres?! Ilyen “filléres” támogatást bármikor szívesen fogadok. Egyébként egy félév 20.000-30.000 ezer font körül van plus lakhatás kaja. Kb. 13-15 mhuf.

Hát biztos ner-s vagy ha ezt filléres tételnek hívod. Ott ez valóban nem gond ld Rahelka svájci egyeteme.

2021. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!