Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánék mikor fogják végre...

Orbánék mikor fogják végre befejezni az ország szétfosztását és az állami vagyon privatizálását?

Figyelt kérdés

#Nndjdj
2021. máj. 31. 18:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%
20: ha normális verseny lenne, ahol ténylegesen versenyeznének a cégek, akkor ezt el lehetne hinni, de amikor a legzsírosabb közbeszerzéseket fidesz-közeli emberek viszik el rendszeresen, akkor egyértelmű, hogy nincs érdemi verseny, nem azon dől el, hogy ki végzi a legjobb munkát a legjobb áron
2021. jún. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

#21 Normális verseny van. Honnan veszed hogy nincsen?

Éppen ez alatt a kormány alatt változtatták meg úgy a pályáztatás szabályait ahogyan az unió kérte és már nincsen olyan hogy 1 szereplős pályázati eljárás.

Honnan veszed hogy "a legzsírosabb közbeszerzéseket fidesz-közeli emberek viszik el rendszeresen"? Mert nem így van. Csak neked ezt írják le a ballib médiában te meg elhiszed.

"2011-19-es időszakban összesen 21613,7 milliárd forint értékű közbeszerzés valósult meg, ebből 11719,6 milliárd forintot tett ki építési közbeszerzés, amely az összes érték 54,2%-a.

A 9 év alatt mindösszesen 795,6 milliárd forint értékű építési közbeszerzést teljesítettek Mészáros Lőrinc építőipari cégei (Mészáros és Mészáros Kft., R-Kord Kft.). Ezt az összeget a HVG számolta ki, tehát biztosak vagyunk benne, hogy egy forintot sem hagytak figyelmen kívül, ugyanis cikkük alapfelütése: kormányellenes propaganda."

[link]

2021. jún. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
74%

" már nincsen olyan hogy 1 szereplős pályázati eljárás"


Ne vicceljünk már. Orbánék az uralmuk elején átírták a pályázati szabályokat úgy, hogy a szubjektív szempontok sokkal nagyobb súllyal eshessenek latba. Így látszólag van verseny, de ha objektív szempontok alapján nem az jön ki győztesnek, akit szeretnének, akkor a szubjektív pontokkal átbillentik, hogy ő legyen a győztes.

2021. jún. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
#23 Miért hazudsz? Pláne ilyen ostobán? Nincs ilyen!
2021. jún. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

20# te olyan sötét vagy hogy az agyam kifolyt mire elolvastam ezt a moslékot.

"Egy esetben sem tudjátok a mese mellé odatenni hogy többe került volna vagy ne valósították volna meg időre, az elvárt minőségben, vagy hogy ne lett volna belőle kifizetve az a melós, az az alvállalkozó, aki dolgozott."

Ekkora hazugságot még a világ nem látott!!! Te szerencsétlen nézd már meg mi megy a biodóm körül! Sok 10 milliárddal több lett az ára és hát az időből is kicsúsztak, de ez csak egy példa ilyen és hasonló országszerte van. Pl. Nálunk a 300 milliós bölcsödéből 380 milliós lett, amit a fideszes országgyűlési képviselőnk csinált, pócs jános. A választásokra fel újították a városnak egy útszakaszát 2 éven belül meg széttöredezett. Szépen le is lett váltva a fidesz.


"Nincsen ellopva! Éppen úgy ha te kihívod a mosógép szerelőt és az megcsinálja neked a mosógépedet azért a pénzért amiben előtte megegyeztetek, akkor nem lopta el a pénzedet, hanem kifizetted a munkáját és neked van egy jó mosógéped."

Nem szakadt le a karod mire leírtad ezt a baromságot? Amiben megegyeztünk igen, csak mészaros és hasonlóaknál nem a megeggyezett ár hanem 20-30% többre szokott kijönni a beruházás, néha mint pl. A biódóm meg a többszöröse, szóval megint nagyon mellé lőttél. Latszik, hogy milyen sötét fideszes birka vagy...

2021. jún. 1. 09:00
 26/29 anonim ***** válasza:

24: "Az Origo által végzett elemzés szerint főleg a szubjektív szempontok alapján adott pontok segítették azokat a cégeket, amelyek most először kerültek fel a szinte biztos üzletet jelentő felszámolói névjegyzékbe. "


[link]

2021. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

24: "A pályáztatás során fennáll annak a veszélye, hogy az egyes értékelési szempontok formálissá válnak, és gyakorlatilag nem értékelési szempontként, hanem kötelező pályázati feltételként befolyásolják a pályázat értékelését. Az egyes pályázatok eredményét ennek következtében sok esetben döntően befolyásolja egyetlen, teljesen szubjektív kiválasztási szempont, a műsorterv értékelése. Ez tovább rontja a pályáztatás átláthatóságát, sőt megkérdőjelezi a pályáztatási rendszer egészének az esélyegyenlőség biztosítására való alkalmasságát."


[link]

2021. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

24: "megállapítottuk, hogy továbbra is meghatározóak a szubjektív szempontok, így az elnyerhető maximum pontszám 40 százalékát egy eddig ismeretlen összetételű „szakmai zsűri” ítélte oda. (Még májusban megkérdeztünk az NKOH-t, kik kapnak helyet a zsűriben, de levelünkre három hónapja nem kaptunk semmilyen választ.)"


[link]

2021. jún. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
62%

"Egymásra licitálva hazudtok. El is hiszitek ezeket a baromságokat?


Aztán meg csodálkoztok hogy a többi ember - aki a valóságot nézi - az meg nagyon nem így látja a világot."


Ezzel csak az a baj, hogy belülről láttam, hogy így működik. Alvállalkozóként. Korrupt a rendszer. Ez a valóság. Amíg elegem nem lett és nem váltottam. De majd mindjárt írod, hogy ez a bajom, mert nem tudtam sikkasztani.

Mondanám, hogy ti láttok egy álvalóságot, de ez nem igaz. Tisztában vagytok a valósággal és letagadjátok.


"Tényleg ennyire gyengék vagytok, hogy mint egy régi, ostoba komcsi, jöttök ezzel a szöveggel? Nem tűnik fel (nem tűnik, látom) hogy amit itt csináltok az pont ugyanaz a baromság amivel a komcsik hergelték a prolikat 50 éve? Mészáros=nagytőkés burzsuj, aki mindent elvesz és csak élősködik a szegény dolgozó munkásokon? Tényleg ennyire eccerűek vagytok?"


Akkor a többi milliárdossal miért nincs baj? Azokkal a milliárdosokkal, akik saját magukat csinálták meg? Velük nektek van bajotok. Ez az igazi komcsi hozzáállás. Nehogy már szabad piac legyen, bele kellett nyúlni az ingatlanpiacba, az energiaszektorba, a nép nevében. A háttérben mennek a mutyik. A mutyi szó még az átkosból maradt ránk, de sajnos nem csak a szó, hanem művelitek is rendesen, folytatjátok a hagyományokat. Vannak egyenlők és egyelőbbek, igaz? Többeknek túl drágák az ingatlanok a piacra döntött támogatások miatt, de az egyenlőbbek már olcsón juthatnak ingatlanhoz a várban. A legutóbbi mutyi, hogy már az ár negyedéért kivásárolhatják ezeket az ingatlanokat az egyenlőbbeitek, ez már a normálisabb fideszeseknél is kiégette a biztosítékot. Nagytőkésellenesség? Nyugatellenesség? Vajon ki itt a nyugatellenes? Kik erőltetik, hogy a nyugat teljesen romlott? Mint annak idején, az átkosban?

2021. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!