Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tűnik fel a Fidesznek,...

Nem tűnik fel a Fidesznek, hogy Karácsony irányítja a kommunikációjukat?

Figyelt kérdés
A jogos, ütős kritikák helyett Karácsony néhány hetente odadob egy gumicsontot, és azon a jelentéktelen dolgon lovagol a Fidesz heteken keresztül. Ilyen pl. a kövérezős mondata vagy a nyelvtudása.
2021. máj. 24. 16:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Karácsony esetében is ez állt fent. Az utolsó két évben már politikus volt, ezért nem írta meg/fejezte be a disszertációt"

Ez abszolút nem így van.


Az egy dolog, ha valaki elkezdi a PhD-t,és valamilyen okból aztán otthagyja, nem fejezi be. Karácsony nem hagyta ott, végig azzal hitegetett mindenkit, hogy be fogja fejezni. Nyilván, mert ha abbahagyja, akkor megszűnik a tanári viszonya, azt meg nem akarta. Annak ellenére sem, hogy már régen politikus volt (2010-től kezdve országgyűlési képviselő). Szóval kihasználta a 8 évet, amíg taníthatott az egyetemen PhD nélkül, és utána se fejezte be, így nyilván hivatalosan is el kellett bocsátani.


"2012-ben lejárt az a nyolc év, amit az akkori törvény előírt, miszerint csak az alkalmazható egyetemen, aki maximum ennyi idő alatt megszerzi a doktori címet. Ő viszont ezt nem teljesítette, ezért 2012-ben személyesen közöltem vele, hogy emiatt az egyetemi állását meg kell szüntetnem. Mivel továbbra is azt állította, hogy a doktori dolgozatának már nincs sok híja, azt ajánlottam fel neki nagyvonalúan, hogy menjen el fizetés nélküli szabadságra és nyújtsa be a doktoriját. Két további év alatt erre nem került sor, ekkor jogilag is megszüntettük a munkaviszonyát."

2021. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Annak ellenére sem, hogy már régen politikus volt (2010-től kezdve országgyűlési képviselő)"


"2012-ben lejárt az a nyolc év"


Köss bele, de akkor itt van: 2009-ben lépett be az LMP-be. Már ekkor is 5 éve csinálta a PhD-ját. 2010-ben választották be az országgyűlésbe, amikor már 6 éve PhD-zott.



"Az egy dolog, ha valaki elkezdi a PhD-t,és valamilyen okból aztán otthagyja, nem fejezi be. Karácsony nem hagyta ott, végig azzal hitegetett mindenkit, hogy be fogja fejezni."


Honnan tudod, hogy valóban nem akarta befejezni? Mi van, ha ő tényleg be akarta fejezni, csak úgy alakultak a dolgai, hogy nem tudta? Egyébként teljesen gyakori, hogy úgy kell kirúgni a PhD hallgatókat, amikor már lejárt a képzési idő kétszerese.



"Nyilván, mert ha abbahagyja, akkor megszűnik a tanári viszonya, azt meg nem akarta."


Ez így ebben a formában nem igaz. Óraadóként továbbra is megmaradhatott volna a jogviszonya, oktathatott volna tovább. Egyébként is, miért baj az, hogy ő még évekig oktatott az oktatóhiánnyal küzdő felsőoktatásban?



Azokra a tényekre miért nem reagáltál, hogy ma Magyarországon, ha valaki elkezdi a doktori képzését, akkor esélyesebb, hogy nem fogja befejezni, mint hogy befejezi? Arra miért nem, hogy a nyelvtudásá hiánya az egyetemi oktatók között szintén általános? Miért kérjük számon Karácsonyon, hogy nincs doktori fokozata, ha egyébként Orbánnak sincs, sőt a 15 miniszter közül is csak 5-nek van? Áder János, az első számú közjogi méltóságot viselő személy miért nem beszél angolul?

2021. jún. 15. 16:24
 13/13 anonim ***** válasza:

"Azokra a tényekre miért nem reagáltál, hogy ma Magyarországon, ha valaki elkezdi a doktori képzését, akkor esélyesebb, hogy nem fogja befejezni, mint hogy befejezi?"

Én nem általánosságban reagáltam, mindenkinél gondolom egyéni indokok játszanak közre, hogy miért nem fejezik be, nem tudom, miért is kellene általánosságban beszélni, ha Karácsonyról szól a kérdés, és az ő botcsinálta indokáról. Éppen te bizonyítottad be, hogy nem a politikai pályafutása miatt nem fejezte be. Ráadásul a főnökének valahogy abszolút nem azt mondta, hogy azért nem tudja befejezni, mert politikus lett, hanem azt mondta, hogy már csak egy kis híja van, mindjárt befejezi.



"Arra miért nem, hogy a nyelvtudásá hiánya az egyetemi oktatók között szintén általános?"

Nem tudom, de valahogy csak le tudják tenni azt a nyelvvizsgát, hogy megszerezzék a PhD-t. Karácsonynak ennyire sem futotta, egy normál nyelvvizsgát sem tudott letenni.


"Miért kérjük számon Karácsonyon, hogy nincs doktori fokozata, ha egyébként Orbánnak sincs, sőt a 15 miniszter közül is csak 5-nek van?"

Orbán elkezdte a PhD-t? Tanított 8 évig az egyetemen? Adjunktus is volt netán?


"Áder János, az első számú közjogi méltóságot viselő személy miért nem beszél angolul?"

Talán azért, mert nem írja elő törvény. Miniszterelnöknek sem írja elő a törvény. Szerintem önmagában azzal nem is lett volna baj, hogy nincs nyelvtudása Karácsonynak. A baj az, hogy olyan dolgokba vágott bele, amikhez megkövetelik a nyelvvizsgát (adjunktus, phd), és aztán félbehagyja.

Egy olyan ember képe bontakozik ki, aki belekezd sok mindenbe, aztán otthagyja (jogsi, nyelvtanulás, phd). Önmagában az sem lenne gond, hogy nincs jogsija, ha nem akarná mindenáron keresztülvinni az értelmetlen elképzeléseit (biciklisáv-festések az autósok rovására), ahelyett hogy megbízna valaki hozzáértőt az ilyen feladatokkal. A miniszterelnök-jelöltsége nekem inkább újabb menekülési útvonalnak tűnik, mert rájött, hogy nem igazán az ő asztala a főpolgármesterség.

2021. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!