Miért gondolja az ellenzék, hogy ha közös listán indulnak, akkor összeadódnak a szavazataik?
Borsodban nem jött be.
A pártvezetők ez köti az alku, a szavazókat nem.
Engem az érdekel, hogy a parlamenti helyeket hogyan fogják szétosztani ha nincsenek pártonkénti listás eredmények?
A listás szavazatok száma másodlagos.
Az egyéni mandátumok sorsa dönti el a választást. Olyan körzetből meg volt ám gazdagon, ahol a fideszes jelölt bőven 50% alatti eredménnyel nyert akár 2018-ban, akár 2014-ben. Ezek a körzetek mind kényelmesen nyerhetők, ha az ellenzéki pártokra leadott szavazatok nem aprózódnak el.
Tudják ezt az orbánisták is. Ha olyan erősek lennének mint kommunikálják, akkor nem kezdték volna 1000 milliárdos nagyságrendben kiszervezni az állam tulajdonát magánalapítványokba.
"Olyan körzetből meg volt ám gazdagon, ahol a fideszes jelölt bőven 50% alatti eredménnyel nyert akár 2018-ban, akár 2014-ben. Ezek a körzetek mind kényelmesen nyerhetők, ha az ellenzéki pártokra leadott szavazatok nem aprózódnak el."
Azt a tézist, hogy egy közös ellenzéki jelölt automatikusan nyer, olyan körzetekben, ahol 2018-ban az ellenzéki jelöltek összesen szavazatot kaptak, mint a fideszes jelölt, azt megcáfolta a borsodi idöközi.
#23 a listás szavazatok száma másodlagos, az igaz, mert 106 egyéni mellett csak 93 mandátum
Jelentéktelennek nem nevezném. Az LMP, még hasonlók kapnak 1-2 helyet, és ezzel az egész tagságuk bekerül, az OK.
De mi lesz a DK-Jobbik-Monentum hármassal?
#25
Először legyen meg a választás.
Orbán is tudott koalícióra lépni az MDF-el és a FKGP-vel. (Sőt az utóbbi nélkül miniszterelnök sem lett volna) Vélhetően a mostani ellenzék is meg tudja ugrani ezt a feladatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!