Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz-e, hogy az egészségügy...

Igaz-e, hogy az egészségügy és az oktatás bizonyos álláshelyein aláíratnak egy szerződést az ott dolgozókkal, hogy évente háromszor megfigyelhetik, lehallgathatják őket?

Figyelt kérdés
Ez valami védett státuszú állás, ha jól hallottam. Számomra elég hihetetlen, ki mit tud erről? Aki nem írja alá, azt kirúgják állítólag. Lehet, hogy ez csúsztatás, összemosás, pontosításnak örülnék. Ha igaz, kiket érint? Kösz.

2021. máj. 1. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen, de ez csak a koviddiktatúra bevezetése óta van így.
2021. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Persze ettől még elképesztően aggasztó és jó kordokumentum, hogy ilyen egyáltalán bármilyen döntéshozónak eleve az eszébe juthat.

2021. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a linket külön thx!
2021. máj. 2. 09:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Észak-Korea lettünk. Ott működik ilyesmi.
2021. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a rendőrségi törvény idevágó paragrafusa vonatkozik minden eü-ben és szociális intézményben dolgozó emberre. És abban a paragrafusban szerepelt ez.

A nagy botrányra való tekintettel leállították ezt az aláíratást. Ettől függetlenül ez a paragrafus továbbra is vonatkozik rájuk, vagyis lehallgathatják őket. A nővéreket, orvosokat, műtősnőket, műtőssegédeket, asszisztenseket, beteghordókat, gyógytornászokat, pszichológusokat, dietetikusokat stb.

Elmebetegség a köbön.

Már eleve az abszurdum, hogy a rendőrségi törvény valamelyik paragrafusa eü-ben és szoc. otthonban dolgozókra vonatkozzon.

Ha az ellenzék esze vágna, akkor rögtön lecsapnák a magas labdát: kijelentenék, hogy ha ők kerülnek hatalomra, azonnal visszacsinálják ezt a jogszabály-módosítást. Én nem olvastam, hogy bárhol ilyet mondtak/írtak volna...

2021. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, remélem még olvasod a válaszokat. A #2-es vagyok, de azóta újra ellentétére változott a szitu:D Azaz nem, mert a tévedés ténye abban rejlett, hogy egyáltalán engedélyt kértek a megfigyeléshez - mehet az anélkül is :DDD


[link]

2021. máj. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi. Vajon miért érdekes / éri meg egy ápolónőt lehallgatni? Nem értem, a kiemeltségüket. Még ha tanár, újságíró, pap lenne a választott csoport.
2021. máj. 31. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!