Az egyetemek, illetve az állami vagyon magánalapítványokba való átjátszásával végleg sikerült legyőzni Sorost, a migransokat és Brüsszelt?
"Nem lopták el a vagyonelemeket, egyetemeket, csak kiszerezték a kormány fennhatósága alól (ún. kuratórium lesz a döntéshozó) és nem privát alapítványokba, hanem közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokba."
Most azt leszámítva, hogy nincs a politikusok nevére iratva, mi a különbség? Havonta veszik fel a másfél millás apanázsukat és ha valaha is valamilyen beszerzési igénye lenne egy-egy egyetemnek, pl. fel kell újítani egy folyosót, akkor kuratóriumi döntésüknél fogva, majd egy saját cégükhöz terelik a dolgot, megintcsak túlárazva.
"Most azt leszámítva, hogy nincs a politikusok nevére iratva, mi a különbség? Havonta veszik fel a másfél millás apanázsukat és ha valaha is valamilyen beszerzési igénye lenne egy-egy egyetemnek, pl. fel kell újítani egy folyosót, akkor kuratóriumi döntésüknél fogva, majd egy saját cégükhöz terelik a dolgot, megintcsak túlárazva."
Ez már politika. Az országos politikusok is fizetést kapnak állami forrásokból, állami vagyonelemekről döntenek vagy kicsiben a polgármesterek, városi képviselők is ezt csinálják az önkormányzati vagyonnal. Gyakorlatilag a kuratóriumokat is politikusokkal töltik fel és önrendelkezéssel rendelkeznek, kis állam az államban, függetlenül a kormánytól, de az önkormányzatoknál is szélesebb autonómiával. A közbeszerzési törvények rájuk is vonatkoznak majd, de persze lehet trükközni, ezt láthatjuk a városi, fővárosi kerületi önkormányzatoknál, állami közbeszerzéseknél is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!