Mennyit segített vagy ártott az országnak a jelenlegi ellenzékben lévők 11 éves acsarkodása, uszítása, hisztériázása? Volt-e ennek a politikának bármi értelme? Hol tartana Magyarország, ha nem lenne ellenzék?
Az ellenzék léte abból fakad, hogy nem mindenki gondolkodik ugyanúgy az országban. Ez természetes. Az ellenzéki pártokra is szavaztak, nem is kevesen, tehát az ő véleményük is helyes, ha megjelenik. (Ez most a közszolgálatinak csúfolt médiában pl. nem történik meg.) A kormány intézkedéseiről véleményt mondhatnak, alternatívát kínálhatnak.
A gond ezzel a kétpólusú politikai rendszerrel az, hogy az ellenzék zsigerből ellenez mindent, amit a kormánypárt akar, és fordítva. Saját táborukon belül viszont nagyon ritka eset, hogy bármit is kritizálnának. Így valójában nem kap a választópolgár tájékoztatást a valós véleményekről, hiszen ha a kormány valamit tesz, annak úgyis az ellenkezőjét tartják helyesnek.
Számomra abszurd ez a légkör, hogy nem programokról, elképzelésekről, intézkedésekről megy a vita, hanem az egyik csak azért is igent mond, a másik meg csak azért is nemet. És ez így volt már az 1990-ben is.
"A gond ezzel a kétpólusú politikai rendszerrel az, hogy az ellenzék zsigerből ellenez mindent, amit a kormánypárt akar, és fordítva. "
És sajnos ezt a kétpólusú rendszert Orbán hozta létre a választási törvény manipulálásával. Szimpla politikai érdekből kettévágta a társadalmat ahelyett, hogy lenne több párt, amelyeknek külön indulva is lenne esélye leváltani a kormányt úgy, hogy a választások után koalícióvá állnak össze. Korábban így volt, ezt számolt fel Orbán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!