Kína felé felvett hiteleket miből tervezi a kormány visszafizetni?
#10 Ez volt 2002 után a ballib kormány alatt. Nem befektették a pénzt hanem felélték és az országban a gazdaság lehetőségeit szűkítették. Nem nőtt a cégek száma és bevétele hanem csökkent, így csődbe mentek, elbocsátották az embereket, egyre kevesebb is lett az állam bevétele. Amire éppen a legrosszabbat tették - tovább növelték az emberek, cégek terheit.
2010 után éppen az jelentette a változást, hogy az állam egyre több pénzt fektetett be a gazdaságba, beruházásokba, fejlesztésekbe, innovációkba, a lehetséges eu pályázatokat maximálisan lehívta. és ez az amit a ballibek nem képesek megérteni, pedig a saját milliárdosaik is a befektetéseikből szereztek pénzt.
Újabb hitelekkel váltja ki, miközben kék plakátokon hirdeti azt, hogy mennyire nyertünk az adósság-szabadságharcban.
Az adósság egyébként nem feltétlenül rossz, ha pl. a forint stabilizációja miatt van egy lekérhető kedvezményes hitelkeret (IMF), vagy valami valóban hasznos fejlesztésről van szó, pl. autópálya, netán valamiféle befektetésről pl. innováció, ami megtérül...
Na de hol érdekünk nekünk az, hogy kínai munkásokkal, kínai alapanyaggal, kínai érdekeket finanszírozzunk magyar pénzből, hát még kínai kölcsönből?
Miért jó nekünk az? És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ezzel kiszorítják a magyar érdekeket.
Tehát az elmúlt néhány évben az IMF hiteltt kritizáló fidesz felvesz és felvett 450milliárdot a kínaiak által kínai pénzből épített egyetemre (ami nem mellékesen több, mint amit egy évben az egész magyar oktatásra költ az állam), 630milliárdot a Kínai gyorsvasútra, amit természtesen szintén részben kínaiak építenek meg mészáros, aztán felvett 4000 milliárdnyi hitelt paks bővítésére.
Az államadósság 25 éves csúcson van már most is, a kínai egyetem nékül. A forint persze folyamatosan gyengül és mivel az adósság 20%a nem forintban van, ezért az adósság folyamatosan nő.
De persze minden a legnagyobb rendben van, nincs semmi látnivaló.
#12 "2010 után a világ gazdasági konjunktúra jelentette a változást, amit a kormány kicsit derékba is tört matolcsy györgy MSZMP-s marxista közgazdász ámokfutásával, amikor 2011-ben elég egyedülálló módon Magyarország újra mínuszba ment."
Aha. Ez az új mese? A világ gazdaságaiban - már ha ilyen szélesen akarod nézni, a 2011-es év még messze nem volt konjunktúra. A 2009-es visszaeséshez KÉPEST volt egy nagyobb változás és így növekedés 2010-re, amit azóta egy kiegyensúlyozott lassú és egyenletes növekedés követett a járványig.
2013-ig az unió legtöbb országában is minimális volt az erősödés, vagy inkább stagnálás volt.
Nyilván a mi pénzünkből.
Tessenek lepontozni!
#16 nem mese, hanem tény, amit meg is erősítettél a linkeltekkel.
Messze konjunktúra volt, mindenhol már növekedett a gazdaság, pluszban volt a növekedés.
Nálunk viszont a bajnai által növekedési pályára állítás után, újra megindult lefelé matolcsynak köszönhetően, mindezt úgy hogy Magyarország kapta arányaiban a legtöbb EU támogatást, lenyúlták a magánnyugdíjpénztári vagyonunkat, rekordmagas áfát kaptunk, stb.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!