Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha levesznek 2 órát a kijárási...

Ha levesznek 2 órát a kijárási tilalomból, miért nem másképp csinálják?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20-5 óráig van 9 órán keresztűl kijárási, azt hallottam, hogy tervezik, higy este 22-től lesz majd kijárási tilalom másnap 5-ig. Ez így 7 óra hosszás lesz.


Ha módosítják, akkor miért nem úgy vezetik be, hogy ne 22 óra és 5 óra között, hanem éjjféltől reggel 7-ig? Úgy is meglenne a 7 óra hossza.


Bár szerintem nem lesz ebből semmi. Míg vírus van addig marad minden így.



2021. márc. 29. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Mert akkor éjfélig buliznának a fiatalok. Nem az időtartam a lényeg.
2021. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan, hogy az emberek dolgozni járnak? Egy átlag munkahelyen 6-kor, egy irodai munka esetén meg 8-kor kezdődik a munka. Még utóbbi esetén is, ha nem közel lakik, akkor 7 előtt el kell indulnia dolgozni. Persze van rá igazolás, de betartathatatlan lenne, hogy csak munkába járok legyenek kint 7 előtt, mert milliók mennek munkába. 5 előtt azért ez a szám nagyságrendekkel kisebb.
2021. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

#3

Kiadták a pártközpontban, hogy rá kell szállni a vendéglátósokra és dehumanizálni őket, most hogy be fognak sokan csődölni és nem fogják szó nélkül hagyni?


Egyébként a fiatalok most is ugyanúgy elmennek házibulira, 5-ig simán kibírható ébren. Máshova nyilván nem mehetnek, mert minden zárva van.

2021. márc. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Azt még hozzátenném, hogy rendes kijárási korlátozást kellene bevezetni ilyen számok mellett, azaz csak indokolt esetben kimenni a házból (bolt, munka, esetleg sport), de nem merik meglépni.
2021. márc. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ne is merjék meglépni.
2021. márc. 30. 02:02
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

"Hát ne is merjék meglépni."

Ja, szerintem se, a végén még túl korán nyithatnánk.

Jó ez így, hogy félig van minden nyitva, mert így lehet elhúzni a legtovább.


Komolyan nem értem az embereket. Azt akarják, hogy minél előbb visszaálljon minden. Na, ahhoz az kell, hogy az emberek NE menjenek sehova, ha nem muszáj, de erre most is tele volt a rakpart és maszkot sem hordtak az emberek.

Így kell elnyújtani a lezárásokat, szép munka.

2021. márc. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindebki Budapesten lakik és ezt a laza "bejárunk 9-re lötyögni az irodába" életet éli. A reggel 7 óra már jelentős mértékben akadályozná az emberek életvitelét, rengeteg szituáció lehet, amikor igenis ki kell menned az utcára, de nincs munkáltatói papírod. Emberek adott esetben több mint 100 km-ekről ingáznak és Budapesten kívül majdnem mindenhol egy kalap szar a tömegközlekedés. Mi van , ha valaki pl. szeretné elvinni a párját, hagyja lakott területen kívül sétálni sötétben?
2021. márc. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A boltok nyitvatartásához igazítják, azt is vissza akarják állítani a korábbira.
2021. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen mind1, aki akar az bulizik, aki akar az haza taxizik. Újabb hozzá nem értését sugallja a kormánynak ez az intézkedés is.
2021. márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!