Ha az ellenzék újra hatalomra kerülne, akkor Magyarország újra érdemben felkerülhetne a térképre?
Jelenleg gazdaságilag, vásárlóerőben, életszínvonalban a balkáni országok közé olvadtunk be. Tehát jelentéktelen ország vagyunk, aki lekerült a térképről úgymond. Egy valamiről vagyunk híresek külföldön, a kormányunk pökhendi bevándorlásellenes politikájáról, ami azért komikus mert ide speciel egyetlen szerencsétlen bevándorló sem akarna jönni. A mi gazdaságunk, az alacsony bérek, a kényszer magas árak taszítják a bevándorlókat. Innen kivándorolnak az emberek és nem be.
De ha az ellenzék lépne hatalomra, ő megkezdené végre arra a szintre visszahozni az országot, mint régen volt? A régió egyik meghatározó gazdaságává?
Akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba (bár azt Feri nem szereti).
A dk soha nem volt és nem is lesz kormánypárt. Az a párt, amiből a dk kivált, volt kormánypárt, és a dk tulajdonosa volt a kormányfő. Remélem, ettől megnyugszol.
Amiben gyors változást tudnának elérni, hogy Magyarország kikerülne a közbeszédből, egy simulékonyabb, liberálisabb, nyugatbarátabb kormányzás következne valószínűleg Orbán konfliktuskereső, illiberális retorikájú, kelet felé tekintgető politikája után. A gazdaságot nem ez határozza meg, de egy kicsit ez is számíthat a nyugati befektetők számára. A keleti, orosz, kínai tőke viszont kevesebb érkezne az országba a jövőben, ha például amerikai kérésre csatlakoznánk a Kína elleni szövetséghez (a Huawei európai központja Budapesten épül ki a jelenlegi elképzelések szerint, ez nyilván megváltozna) és orosz fejlesztés is nagyrészt meghiúsulna, ha felmondják az atomerőmű szerződést (bár ez csak hitelből valósulna meg egyébként is).
A szimbolikus, retorikai változások mellett fontosebb lehet az adópolitika, mely szintén gyors eredménnyel járhat. Ebből a szempontból viszont a mérleg negatív lenne, mivel a társasági adó emelése, többkulcsos adó, magasabb adókulcsok inkább hátrányosan hatnának a gazdaságra, fejlődésre. Régiónkban a befektetések, beruházások mellett a gazdasági fejlődés fő mozgatórugója a fogyasztás, hitelfelvétel. Ha sikerülne ismét felfuttatni az államadósság, családok adósságának növekedését, költekezést, akkor magasabb gazdasági növekedést lehetne elérni, de ez stabilitási, fenntarthatósági kérdéseket vet fel, később kiigazító intézkedések, megszorítások válhatnak szükségessé az egyensúly helyreállítása érdekében.
Hosszabb távon a jogbiztonság javítása, bíróságok felgyorsítása, bürokráciacsökkentés, digitalizálás javíthatná a versenyképességet. Még lassabb folyamat lenne az oktatás átalakítása, fejlesztése, ennek eredményessége csak 10-20 év múlva mutatkozna meg, de ennek is nagy jelentősége lehet az ország jövőbeni gazdasági fejlettsége szempontjából.
"A dk soha nem volt kormánypárt."
Látod, megy az igazmondás, nem is olyan nehéz. Ma már érdemes volt ide feljönnöm, elértem, hogy egy fideszes legalább részben igazat mondjon! :)
El is vesztettük a fideszes elvtársat. Ennyire megviselte, hogy igazat kellett mondania.
A kérdésre visszatérve, egyetértek minden szavával.
#35!
Szalmabábokkal küzdesz.
Mindenki tudja, hogy Gyurcsány volt 2 ciklusban is az MSZP miniszterelnöke.
Azt is mindenki tudja, hogy a DK az MSZP-ből vált ki.
Az 5 alelnökből 4 MSZP-s volt. Tehát a vezetés 6 emberéből 5 MSZP-ből jött.
Milyen szánalmasan vergődik még mkndig ez a gyurcsányista csivovnyik. Aki ilyen politikai alapismeretekkel nincs tisztában az ne okoskodjon nekem a továbbiakban!
Inkább azt magyarázd meg, hogy ha akkor nem lopták szét az országot a Mészárosok, Tiborczok akkor miért nem tudták soha tartani az eu által is elvárt 3% államháztartási hiányt, és sokszorozódott meg az államadósság? Ha olyan baromi jól ment abban az időszakban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!