Orbánnak voltak olyan intézkedései a járvány megfékezésével kapcsolatban amit a korlátlan felhatalmazás nélkül nem tudott volna megtenni?
Olyan, amihez a parlamenti hozzájárulás sem elegendő - amit amúgy természetesen mindig megkap - és ezzel romlottak volna a védekezés esélyei.
Vagy pusztán haszonszerzésre és korlátlan mutyira használta fel?
Tudom, hogy csak egyszerű provokáció a kérdésed, csupán annyiben igazítanálak ki, hogy a különleges jogrend azért fontos, mert így a kormány rendeleti úton, gyorsan intézkedhet, nem kell megvárnia, míg egy-egy fontos, azonnali fontosságú intézkedést (pl. a lezárások, határzár, a vásárlási idősáv, a vakcinavásárlás, további szigorítások) a parlament megvitat majd elfogad, majd pedig a köztársasági elnök szentesíti.
Ajánlom, nézz utána, hogy egy törvény mennyi idő alatt kerül kidolgozásra, megvitatásra és elfogadásra.
2
Ha a kormánynak nagyon fontos egy törvény átverik a parlamentek 1 nap alatt.
Fogalmatok sincsen a törvényalkotás menetéről, mégis okoskodtok.
Fogalmatok sincsen a demokrácia működéséről, mégis ti beszéltek diktatúráról.
Akkor pontozzatok le és Orbánozzatok tovább. Ezzel nem fogtok választást nyerni.
A kétharmadukkal alapvetően nincs semmi, amihez külön kellene a vészhelyzeti felhatalmazás.
A felhatalmazás igazából csak végtelenül meggyorsítja a folyamatokat, azonnali hatályosságot adhat a dolgoknak. Tavasszal ez azért volt hasznos, mert salátatörvényekre megszokott módon összekaptak valamit a járványintézkedésekről, aztán még hozzávágták néhány sorban, hogy amúgy ilyen-olyan ingatlanokat is elajándékozunk Smichdt Máriának és hasonlók. És akkor ez 1 nap alatt lement, szemben a hagyományos parlamenti működéssel, ahol még elő kellett volna terjeszteni, megvitatni, megszavazni stb.
4
Én csak egy kommentelő vagyok, nem akarok semmilyen választást nyerni. Neked nincs fogalmad a törvényalkotásról.
Kérdező, ahogy más már leírta, a veszélyhelyzet az időt csökkenti le amit egy-egy döntés igényel normál munkarendben.
Mindent meg lehet csinálni egyébként is, ahogyan megfordítva, semmi olyat nem tehetnek meg a veszélyhelyzetben, amit ne tehetett volna meg a parlament a normál törvényalkotása szerint is. Nem a 2/3 hanem a sima kormányzati többség kell ezekhez a döntésekhez.
Amit nyertek az az idő, mert egy törvényalkotás a legsürgősebb esetben is heteket vesz igénybe. Nem azért van a parlament és a kormány, hogy lehessen demokráciásat játszania a képviselőknek, hanem azért hogy lehessen irányítani az országot. Amikor erre van idő, akkor lehet a döntéseken heteket vitázni a bizottságokban majd a parlament ülésein, de egy járványhelyzetben erre nem érünk rá.
Mivel a veszélyhelyzetről szóló törvény nagyon pontosan megszabta hogy csakis a járvánnyal összefüggő kérdésekben lehet ilyen módon dönteni, semmi olyan nem is történhetett amiket te beleképzelsz.
Négyes: hohohohohohohóóó!!!
Milyen demokrácia?
8
Hát persze, azért döntöttek a felhatalmazás után 1 nappal a választási törvény módosításáról, hogy még inkább csökkentsék az ellenzék esélyeit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!