Kormánypárti szavazóktól kérdezem: Vannak olyan ellenzéki szereplők, akiket szimpatikusnak találtok?
Néhány példa: a Mandiner konzervatív portál, kormánypártiak olvassák többnyire. Gyakran szemlézi Schiffer Andrást, Dúró Dórát, meg Thürmer Gyulát is. Az ő posztjaik alatt többnyire lájkolások találhatóak. Ez azért van, mert: Nevezett politikai szereplők tisztességesek és hitelesek, el lehet hinni, amit mondanak, és kormánypártiként olykor egyet is lehet érteni velük;
míg a ballib politikusok hiteltelenek és semmi erkölcsi alapjuk nincs bírálni a kormányoldalt, meg gyakorlatilag semmivel nem értesz egyet velük.
Erre is egy példa: Dobrev Klára és Schiffer András is megemlékezett a kommunizmus áldozatairól az emléknapon. Az egyik alatt szinte csupa diszlájk volt, míg a másikukat inkább lájkolták az olvasók. Ez azért lehet, mert DK a szellemi elődeinek politikai hagyományait folytatja, míg SA sosem vállalt közösséget a bolsikkal?
Nem vagyok kormánypárti szavazó, de az észrevétellel sem értek egyet. Thürmer szemlézésével kevésbé szoktam foglalkozni, őt nem tudom, de Schiffer és Dúró esetében biztosan nem az történik, amit látsz: "Az ő posztjaik alatt többnyire lájkolások találhatóak. Ez azért van, mert: Nevezett politikai szereplők tisztességesek és hitelesek, el lehet hinni, amit mondanak, és kormánypártiként olykor egyet is lehet érteni velük; (...)"
Schiffer már egy pártpolitikán kívül álló, ismert ember, időnként leírja a véleményét erről-arról. Amikor az ellenzéket kritizálja (ezt gyakran szokta), akkor valóban lájkolja a mandiner.hu olvasóközönsége. De amikor a kormányt kritizálja (ezt is szokta), akkor gyalázzák, hülyézik, szakasits-unokázzák.
Dúró Dóra is hasonló eset, csak ő nem pártonkívüli. Akkor lájkolják, ha az "összefogott" ellenzéket támadja.
Vagy veled, aki kormánypárti szavazónak tűnsz, előfordult egyszer is, amikor Schiffer a kormány bármilyen hibájáról beszélsz, azt gondoltad, hogy végül is igaza van?
Kedves 2-es. Igazad lehet, én egy kérdést tettem fel, bár lehet, hogy állításnak hangzott. Akkor úgy kérdezném, hogy ha bizonyos ellenzéki szereplők bírálják meg a kormányoldalt, akkor az jobban hihető, mintha a folyton derékból tüzelő ballibek teszik ugyanezt? Pl. Tarlóstól hallottam főpolgármestersége idején, hogy ő elfogadja a kritikát (az akkor még magát másként pozicionáló) Jobbiktól, de nem fogadja a baloldaliaktól, akik végig asszisztálták Demszky és társai ámokfutását.
Egyébként tényleg kellene hiteles ellenzék a kormányoldalnak, nehogy túlpörögjön, de ez már annak a térfélnek a gondja. Eddig még hiteles formátumot nem tudtak produkálni.
#3: "Akkor úgy kérdezném, hogy ha bizonyos ellenzéki szereplők bírálják meg a kormányoldalt, akkor az jobban hihető, mintha a folyton derékból tüzelő ballibek teszik ugyanezt?"
- Ezzel teljesen egyetértek. Aki mindig mindenre "derékból tüzel", az egy idő után komolytalanná válik. Hiszen nem az a baja, amit a politikai ellenfél tesz/mond/gondol, hanem hogy a politikai ellenfél teszi/mondja/gondolja.
Tarlós kijelentése azért elég igazságtalan (bár nem tudom, ezt mikor mondta, nyilván másképp hangzik 2011-ben, mint 2018-ban). Nem minden baloldali asszisztálta végig Demszky és társai tevékenységét (szerintem inkább semmittevés volt, mint ámokfutás). A "baloldali" térfélen rengetegen vannak, akik 2010-ben még fiatalkorúak voltak, az ő kritikájuk miért lenne elfogadhatatlan pusztán azért, mert "baloldaliak"? Nem asszisztáltak Demszkynek. Egy másik részük pedig 2010-ben konkrétan Fidesz-szavazó volt. Országos politikában bevallottan ilyen Fekete-Győr, Hadházy Ákos (ő egyenesen fideszes önkormányzati képviselő volt Szekszárdon, a trafikmutyi idején hagyta ott őket - annak ő hozta nyilvánosságra részleteit), akik aztán "baloldali" pártokba kerültek be. Személyesen nekem egyikük sem túl rokonszenves, de ők úgy "baloldaliak", hogy 2010 előtt fideszesek voltak. A budapesti helyi politikát kevésbé látom, de egészen biztos vagyok benne, hogy Tarlóst is kritizálták olyan "baloldaliak", akik korábban Demszkyt is kritizálták, vagy akár egyenesen fideszesek voltak.
A baloldalit azért idézőjelezem ennyire szorgalmasan, mert a DK-MSZP-Párbeszéd-Jobbik-LMP-Momentum konglomerátum nem igazán jellemezhető politikai ideológiával. A Jobbik és a Momentum például gazdaságpolitikai értelemben legalább annyira jobboldali, mint a Fidesz. A Jobbik kulturálisan is konzervatív. Az LMP masszívan antiglobalista.
Ugyan nem vagyok kormánypárti, de az ellenzékre sem szavaznék. Viszont inkább konzervatívnak vallom magam.
Schiffer András egy intelligens ember. Nem értek mindenben egyet vele, de szimpatikus.
Dúró Dóra irritáló.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!