Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én mint állampolgár tehetek...

Én mint állampolgár tehetek arról, hogy befizethetetlen adókat akartak a rendszervarázslás óta rajtam bevasalni, miközben az embereknek meg nincs hozzá jövedelme?

Figyelt kérdés

Az adóelkerülés nem divat, vagy hobbi, hanem a magasabb konkurenciával " megáldott" területeken " szinte az összes KKV" a versenyképesség leghatásosabb eszköze.

Ez mára már annyira elterjedt, hogy az árakba is be van építve, szinte minden KKV-s szolgáltatásba, sőt sok termék gyártásába.


A képlet egyszerű!


Vagy adótcsalsz és valahogy elvagy a versenypiacon, vagy mindent bevallassz, és tönkremégy! Lehet választani!


Mit választassz?


2010. aug. 18. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Egyetértenék veled,ha valóban tönkremenne a KKV,ha nem csalna adót! De ez nem igaz,legalábbis felénk nem! A legtöbb vállalkozó azért fizet minimálbért az embereinek( ha egyáltalán kifizeti a bérüket),azért tart feketemunkást,és azért csal adót,hogy ő jobban élhessen! Aki a tönkremenés szélén áll,az nem vesz Plazma TV-t,a gyerekének is szuper kocsit,menő telót,és nem tölti a hétvégéket Welness-hotelban,és nem jár évente legalább egyszer divatos helyre nyaralni!.

Amíg ezt látom a környezetemben,addig nem tudom sajnálni őket!

Az adócsalás a legtöbbjüknél divat! Nagyon kevés a kivétel!

2010. aug. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az első válaszolóhoz. Sztem is a legtöbb vállalkozó messze van attól nagyon, hogy tönkremenjen. Az egyik rokonom is inkább kirúgta az alkalmazottak egy részét (mondván, hogy válság van), de az szokásos évi thaiföldi nyaralásáról nem mondott le.
2010. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Vagy adótcsalsz és valahogy elvagy a versenypiacon, vagy mindent bevallassz, és tönkremégy! Lehet választani!"


ez mondjuk nem igaz.


egyrészt attól, hogy adót csal, attól még nem lesz olcsó. ahogy elöttem is írták, nem azért csak adót, hogy olcsóbban adhassa, hanem azért, hogy neki meglegyen egy elvárt bevételszintje.

másrészt attól, hogy befizeti rendesen az adót még nem lesz drága. persze elméletileg a legkisebb ár, amivel még megéri vállalkozni, az adócsalónál (legalábbis elméletben) alacsonyabb, de egy becsületesen működő vállakozás sok esetben alá tud igérni egy adócsalónak, mert nem is akar akkorát markolni, mint az.


ez inkább ilyen önigazolásféle.

"ha befizetem rendesen az adót, akkor nem tudok megélni" csak éppen, ha mindenki rendesen fizetné, akkor nem kellenének ekkora adók és járulékok. le kellene már szokni erről a robinhúd vélekedésról, mert aki adót csal az nem népi hős, aki kűzd a gonosz hatalmasságokkal, hanem tolvaj, aki mindenkitől lop...

2010. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon elbagytok varázsolva.

Semmi közötök a mai magyar valósághoz, amiben a kkv k és mikrók 30-40% a csak kényszerből vállalkozik, és amellett hogy lop csal jön össze 150e.

2010. aug. 18. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:

"Semmi közötök a mai magyar valósághoz, amiben a kkv k és mikrók 30-40% a csak kényszerből vállalkozik, és amellett hogy lop csal jön össze 150e."


ja lehet. bár én magyar kisvállalkozásnál dolgozom vezetői szinten, úgyhogy eléggé jól rálátok a piacra meg a versenytársakra...

2010. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!