Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem értik...

A magyarok miért nem értik meg hoyg nagy Magyarország multikulturális ország volt? És a mostani is az!

Figyelt kérdés

2021. febr. 16. 23:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk még az sem mindegy, hogy kik alkotják a multikultúrát. Mert ha sok a félanalfabéta csőcselék akkor nem is viszi sokra.
2021. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%
Trianonhoz egy vesztes világháború, valamint a XIX század óta előtörő, nemzetállam alapú nemzetiségi politika vezetett. Ugyanez a típusú, nemzetállam alapú politika nyomorítja most a magyarságot Erdélyben vagy Kárpátalján. Megéri?
2021. febr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem a multikulturaval van a baj. A multikultura a 19. szazadig a vilag termeszetes allapota volt, akkor kezdtek egyaltalan kialakulni a nemzetallamok. Azzal van a baj amikor egy olyan kulturat eroltetnek ra egy masikra ami teljesen tajidegen es nem tiszteli a befogadojat.
2021. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
36%
A multikulturizmussal az a baj, hogy a betelepedett etnikumok mindig igyekeznek a gazdanépet ellehetetleníteni és a hatalmat átvenni - az anyagi javakkal együtt.
2021. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%

15: ebben mi provokatív?

Számokkal alá lehet támasztani, amit mond.

2021. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
44%
#12 Trianonhoz pont hogy a XIX. században példátlanul liberálisnak számító kisebbségi politika vezetett. Ha mi is a nemzetiségek asszimilációjára törekedtünk volna, ahogy mások Európában, akkor 1920-ban jóval nagyobb lett volna az országban a magyarok aránya, és a békefeltételek is kedvezőbbek lettek volna számunkra.
2021. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
álmodjál :D
2021. febr. 17. 11:59
 18/23 anonim ***** válasza:
28%

#16 elővehetnél egy történelemkönyvet, ismétlésnek.

A XVIII és XIX századi magyar nemzetiségi politika egyértelműen egy egységes magyar nemzet képét szerette volna mindenkire ráerőltetni, olyan területeken is, ahol a magyarok már régóta kisebbségben voltak (Erdély peremterületei) vagy ahol eleve nem magyar volt az őslakosság (Horvát bánság).


A formálódó magyar nemzetállam gyakori kérdésekhez méltó arroganciával vetette el a nemzetiségi követeléseket, sem az 1790-es nemzetgyűlésen, sem az áprilisi törvényekben nem ismerték el őket. Ennek eredményeként a habsburgok könnyű szerrel hangolták őket ellenünk a 48-as szabadságharc alatt, ez pedig végső soron az ország trianoni felosztásához vezetett egy vesztes világháború után.


Azt nem tudom, hogy aki itt szidja a multikulturalizmust és homogén nemzetállamot vízionál, az akkor is felállva tapsol-e, amikor ugyanezen nemes eszmék mentén a románok korlátozzák a magyar nyelv használatát, vagy amikor az ukránok megvonják az ukrán állampolgárságot a magyaroktól.

2021. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
61%
Nem a mai viszonyokhoz kellene mérni a kisebbségek helyzetét. Ma olyan jogaik vannak még a gúnyhatáron túli, most elnyomottnak és diszkrimináltnak számító magyaroknak is, ami elképzelhetetlen volt akkoriban. Nem véletlenül írtam bele, hogy ez a kisebbségpolitika a XIX. században számított példátlanul liberálisnak. Egyébként ha annyira rossz dolguk lett volna, akkor elmenekültek volna az országból.
2021. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

A mai értelemben véve a középkori Magyarország sem volt multikulturális. Egy szigorúan katolikus keresztény ország volt, latin államnyelvvel, döntően, dominánsan magyar népességgel, és magas toleranciával, hiszen muszlimokat (böszörmények, akiket a mongolok irtottak ki), zsidókat, és ortodox keresztényeket is befogadott, megtűrt. Multikulturálissá a "török idők" hatására lett, ezt fémjelzik az őslakos népesség és a migráns balkáni vadember szerbek és románok közti etnikai-vallási konfliktusok.

A 18. században az abszolutista németesítési törekvések jellemezték a térséget, a nacionalizmus "lángja" csak a francia forradalmakkal, a 19. században terjedt szét Európában.

A magyarok csak a nemzetiségi autonómiát nem ismerték el (a horvátokét igen), egyébként mindent megadtak a kisebbségeknek. A magyar állam annyi "gonoszságot" tett, hogy kötelezővé tette a magyar nyelv oktatását, de mellette megtartotta és bővítette a nemzetiségi iskolarendszert is, egyetemeket is. Jelenleg a környező országokban nincsenek olyan széleskörű nemzetiségi jogok, mint amit a magyarok a 19. században (vagy ma) megadtak a kisebbségeiknek. A franciák és az angolok összehasonlíthatatlanul durvábban "intézték" a nemzetiségi ügyeiket, irtották és elnyomták a kisebbségeiket. Trianon után az "utódállamok" hasonlóan léptek fel a magyarokkal szemben. Az igaz, hogy a magyarok homogén nemzetállamot vízionáltak, csak ők asszimilációval akarták ezt elérni, nem pedig a nemzetiségek kigyomlálásával. A 19. századi magyar nemzetiségpolitika tehát sem módszereiben, sem ideológiájában nem követte az utódállamokét, így a 18-as és a 12-es válaszoló egetverő marhaságokat ír.

2021. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!