Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Filléres dolgok helyett miért...

Filléres dolgok helyett miért nem a fűtő és üzemanyag felhasználás csökkentésével védjük a környezetet?

Figyelt kérdés
A filléres nejlonzacskó már kincs, mondván a környezetvédelem a fontos. Ennek ellenére ezernyi helyre kell személyesen elmenni, a mérgező üzemanyagot pöfögtetve. Mindenhol úgy fűtenek, mint az őrültek, annak ellenére, hogy az emberek alapvetően nagykabátban mennek be mindenhova. A gáz pedig valami elképesztően drága dolog. Itthon fordítva csináljuk és van is megtakarítás! Megvesszük a filléres nejlonzacskókat és műanyag dobozokat, viszont télen itthon is pulóverben vagyunk. Mondjuk így az undorító külföldieket nem támogatjuk a fogyasztással, de legalább spórolunk és még a környezetet is védjük.
2021. febr. 15. 11:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Az üzemanyag hamar elbomlik a környezetbe, ha például minden panellakás felszínét beültetnénk növényzettel helyben meg lehetne kötni..


...ellenben a zacsik évtiszedek alatt kezdenek csak elbomlani, és évszázadok kellenek a teljes lebomláshoz.

2021. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

"Ennek ellenére ezernyi helyre kell személyesen elmenni, a mérgező üzemanyagot pöfögtetve."


Nem KELL mérgező üzemanyagot használni, lehet gyalogolni is!

2021. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Tudod, én ezzel úgy vagyok, hogy megpróbálom a saját fogyasztásomat csökkenteni, és ezzel párhuzamosan elmagyarázni más embereknek, miért tegyék ezt ők is.

Nincs más út.

Igazad van a zacskókkal, de tényleg annyira nagy dolog többször használatos zacskóval járni a boltba? filléres és egyszerű módja a környezet megóvásának, mégsem érti meg néhány millió honfitársunk.

Személy szerint közösségi közlekedéssel járok, van kb 2000 Ft per hó villanyszámlám, és minimális a fűtés rezsim.

Ez az első lépés, tegyél meg mindent egy fenntartható világért.

Nem kell mindenhová személyesen menned, gondolom van ügyfélkapud, elektronikusan intézed minden ügyedet. Gondolom van bankkártyád, és ebankolsz.

Gondolom te is felismerted, hogy nem kell naponta boltba járnod.


Igazad van, hogy ragadjuk meg a környezetre nagy hatást gyakorló dolgokat, de ennek jegyében NEM HANYAGOLHATOD EL A KICSIKET SEM.

Kicsit zagyva még a kommunikációd, de semmi baj. Kezdj neki a takarékos és alázatos életvitelnek.Jót fog tenni neked is, a Földnek is.

2021. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
30%

Szarakodunk itt pár millióan.

Csepp a tengerben.

Kína,USA,volt CCCP országaival kellene kezdeni.

2021. febr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Engem nem zavar, ha fázol otthon és gyalog jársz, de én nem szeretnék.
2021. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
11%

A fogyasztói társadalomban ami a fogyasztást és a kényelmet tette az értékrend csúcsára elég irrealis elvárás.

Mindenki azért képest, hogy nagyobb haza, nagyobb autója, meg több és még újabb tárgyi dolga legyen - különc és népszerűtlen dolog ennek az ellentetet megmagyarázni, hogy az jó.

Persze könnyű úgy jót tenni a környezetert, hogy egyben kényszer is. Nálunk 20 fok van, és kis ház :D de ha lenne rá lehetőség szerintem könnyen elcsabulnek :(

2021. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
2-es! Vagy biciklivel, vagy tömegközlekedéssel, aminek a károsanyag kibocsátása töredéke az autóénak.
2021. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, valójában mi a kérdés?

Megkérdezed miért nem azt csináljuk, hogy ... majd leírod hogy mi pont azt csináljuk. Mi a kérdésed akkor?

2021. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb háztartásnak fűtésre sem futja és biciklivel is úgy össze szarod, szemeteled az útvonalad, hogy menthetetlen...
2021. febr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"legtöbb háztartásnak fűtésre sem futja"

Megkérdezhetem, hogy a világ melyik nyomortelepén tengeted az életedet, hogy ilyen tapasztalatokat szereztél?

2021. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!