Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a kormány stratégiája az, hogy semmit nem ad ingyen, munka nélkül vagy vissza nem térítendő támogatásban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 7. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Így is sokat ad. Most olvastam, hogy a 11 évesen szült indián parazita 34 évesen többszörös nagymama, és mit ad Isten, a család segélyből és bűnözésből él.
2021. febr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az stimmel, hogy munkához van kötve majdnem minden.

A kérdés második része már nem stimmel. Vissza nem térítendő támogatásokat ad, de ezzel valójában az építőipart, ingatlanipart támogatja.

2021. febr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

"a 11 évesen szült indián parazita 34 évesen többszörös nagymama, és mit ad Isten, a család segélyből és bűnözésből él"

Mondjuk ezen logika alapján nem az következik, hogy nem ad eleget, hogy megéljenek? Ha eleget adna, akkor nem bűnöznének. Nem ez következik ebből?

2021. febr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, a szociális rendszer nem tűnt el, most is vannak olyan dolgok amiket "ingyen ad" az állam. Ilyenek a segélyek, a hajléktalan ellátás stb.

A cél az, hogy ne ebből akarjanak megélni tömegek, hanem munkából, ezért olyan támogatásokat adnak inkább amiket munkához lehet kötni. Vissza nem térítendő támogatás most is sok van és lesz is, csak ezek sokféle szervezet munkáját teszik lehetővé a horgász egyesülettől a melegjogok képviseletén át a sérült gyerekek tornaórájáig, vagy cégnek adnak fejlesztésre, beruházásra pénzt, esetleg munkahely megtartásához, mint most a járvány miatt.

2021. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért valljuk be, hogy többségében hiteleket ad, amihez meg önrész kell, amit pedig az ország többsége nem tud előteremteni.

MNB-s felmérés szerint az ország 1/3-ának nincs 1 havi félretett pénze sem.

A második 1/3-nak meg 3 havinál van kevesebb.

Ilyen félretett pénz mennyiséggel a hitelek, meg egyéb támogatások kiesnek. Pl. a lakásfelújítás, ami most jött az vissza nem térítendő, de a kormány csak utólag fizet, szóval a családnak először ki kellene fizetnie az összeget, de nincs annyi félretett pénze.

2021. febr. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Amikor ilyen pályázati rendszer indul, akkor a vállalkozók pontosan tudják, hogy hogyan kell használni. nem kell előre kifizetni a munkájukat, még a pályázat intézését is gyakran átvállalják, csak meglegyen az üzlet. Persze ilyenkor többe is kerül, mert nem lehet ügyeskedni azzal hogy számla nélkül megoldja a mester okosba'. Aki meg nem tud félretenni pénzt annak először ezt kell megoldania és nem olyan költséget vállalnia ami még nehezebb helyzetbe viszi. Ezt nevezik előtakarékosságnak. Az ország 1/3-nak nem azért nincsen még 1 havi félretett pénze sem mert mindegyikük olyan rossz jövedelmi helyzetben van, hanem mert nagyobb részük nem tud gazdálkodni a bevételével. Ehhez a gazdálkodáshoz pedig az is hozzá tartozik, hogy az illető tanuljon, dolgozzon, nem csak az hogy mennyi a fizetése éppen akkor.
2021. febr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
59%
@6: taníts gazdálkodni, mester! Dolgozom, tanulok, a fizetésem háromnegyede a lakbér+rezsi, a többi elmegy a család megélgetésére - mégis miből hozzak össze többhavi tartalékot?
2021. febr. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

#6

A legtöbb vállalkozó pont, hogy nem fog várni. Te először kifizeted a vállakozót helyben, majd esetleg vissza tudod igényelni.

Másrészt, de, az a helyzet, hogy nem keresnek megfelelő mennyiséget, hogy megéljenek belőle. Az állításod csak akkor lenne igaz az alsó 1/3-ra, ha köztük és a többi réteg közt hatalmas különbség lenne, mert a többiek már tudnak félretenni. De azt látjuk, hogy a következő harmad, aki már 1 havi bért félre tud tenni, az sem tud 3 havi bérnél többet félretenni.


De megközelíthetjük más irányból is. Láttad te a jövedelmi tizedeket pl. 2018-ban?

[link]

Elég nevetséges, hogy ilyen bérekből szerinted lehet félre tenni. És akármennyire mondod, hogy ez egy főre eső, ha felszorzod egy 4 fős családra, akkor is nevetséges összeg marad a legtöbb esetben.


Vagy nézzük a mediánbért, amihez eurostat adatot kell vennünk:

[link]

2019-ben 5872 nettó euró volt a medián bér. (Az MNB alapján 2019-ben az euró forint árfolyam átlaga 325 forint volt.)

Vagyis 1908400 forint nettó, ez havi szinten nettó 159033 forint.

Hogy legyen viszonyítási alapod, 2019 októberében Budapesten az átlagos lakbér 160 ezer volt.

[link]


Baromira nincs jó lét ebben az országban és a KSH is csak úgy tud ilyen "jó" adatokat felmutatni, hogy trükközik a statisztikákkal.

Csak néhány példa erre:

Az átlagbér számításnál nagyon sok embert kihagy, főleg az alacsony jövedelmüeket:

[link]

A munkanélkülieket esetében csak 3 hónapig vannak nyilván tartva, utána ha van munkája, ha nincs, akkor sem számolják. Vagyis ha valaki tavaly március vesztette el a munkáját, akkor már nyáron kikerült a statisztikából.

A foglalkoztatottságot pedig úgy számolják, hogy ha az adott héten 1 órát is dolgoztál, akkor már foglalkoztatottként van elkönyvelve, ami szintén nevetséges.

2021. febr. 8. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!