Miért nem lehet megjelölni az oltásra jelentkezésnél hogy melyik oltóanyagot fogadom el ?
Sokkal egyszerűbb lenne megszervezni az oltási rendet ha tudjuk hogy egy adott oltóanyaghoz kiket kell kiértesíteni.
Most kimegy a levél hogy például van orosz vakcina. Aztán mi lesz ? Várják az oltóponton a csodát a kiolvaszott anyaggal hogy jön-e az ügyfél. Ha nem jön akkor megy az anyag a kukába ?
"Amiért műtét előtt sincs lehetőséged kiválasztani, hogy milyen protézist szeretnél vagy..."
Ez igaz, de a kérdés lényege az, hogy most állami ígéret van rá, hogy VAN lehetőségünk kiválasztani.
2 okból sem.
1. Fogalmad sincs, hogy neked melyik jó, jóformán csak a média szarkavarásaiból és az ellenzéki uszításokból tudsz tájékozódni, ha nem olvasol utána alaposabban, de még ha utána is olvasol, akkor sem érted. Pl. amikor a Szputnyikra mondták, hogy 65 év felett nem javasolt, minden úristen, de amikor a nyugati, AstraZeneca-ról derült ki, csak egy vállrándítás volt az egész. Mi van, ha a 70 éves DK-s nagymamának a Szputyik Light-ot (ami 65 év alatt is jó) és az AstraZeneca-t kinálják fel, és az Astrát választja? Szakemberekre kell bírni, nem hülyék, ők sem akarják, hogy bárkinek baja legyen, mert abból nagy balhé lenne.
2. Mi van, ha akkor regisztrálsz, amikor még csak 1-2 elérhető, aztán később már lesz 6-7, ami simán tetszene neked, de már nem tudod választani, mert túl hamar regisztráltál.
De aki még mindig bizalmatlan és választani akar, az így is megteheti, mert ha sor kerül rád, elvileg közlik, hogy milyen van.
Nektek nem furcsa h miért erőltetik ezt??!
A rák ellen miért nem akarják így megmenteni a népeket?
@5: talán ott kellene kezdeni, hogy szakemberekre bízzuk az engedélyezést és nem a kormány utasítja az OGYÉI-t, hogy amiből megrendelt egy valaggal, annak írják meg az engedélyt...
Jelenleg egyedül a Pfizer vakcinája az, amiről minden kutatási anyag elérhető, a Moderna és az AstroZeneca kísérleti fázisa megfelelően dokumentált és megfelel a kritériumoknak, a Szputnyikról azt sem tudjuk, hogy az egyébként szűk körű és elégtelenül dokumentált kísérletekben alkalmazott oltáshoz képest mennyiben más a kereskedelmi forgalomban kapható vakcina összetétele, a kínai gyártású készítményről csak a brazíliai adatok elérhetőek, a rengeteg mellékhatásról és a nem megfelelő hatékonyságról...
Azért az ember -még ha nem is a téma szakértője- azért annyit el tud dönteni, hogy a világszerte minden szervezet által elfogadott és ajánlott szerben bízik, vagy egy ismeretlen összetételű, engedéllyel nem rendelkező termékben.
#7
Kínaival széles körben oltanak Szerbiában, az Emirátusokban, nem hallani, hogy nemhogy tömeges, de bármiféle gebaszt okozott volna. Az engedélyből meg van annyiféle, ahány ország, mindegyik csak egy pecsét, amit rányomnak. Mibe fogadunk, hogy az EU engedélyezni fogna a Szputnyikon és a kínait is? Csak ülnek rajta még pár hétig, de rájönnek.
Egyébként ha már ott oltogatnak vele nyilván van engedély rá. Lehet, mi úgy ítéltük meg, hogy nem igényel különösebb kivizsgálást, azon felül amit a gyártó ország elvégzett, és nekünk megfelel az ő papírozásuk. A kínai az emirátusok szerint 86%-os, az AstraZeneca 70%-os, az influenza vakcinák meg 40-70% közöttiek, mégsem akad fenn rajta senki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!