Ha a nyitáshoz 70%-os átoltottság kell, és OV szerint áprilisra TALÁN 2 millió ember lesz oltott és vagyunk 10 millióan-akkor mikor lesz nyitás?
április elejére a védettek száma elérheti a 2 milliót-mondta OV
Na most akkor matek
vagyunk 10 millióan durván
A nyitáshoz a teljes népesség 60-70%-ának oltása kell (átoltottság)-az 7 millió ember (kb)
OV közlése hogy áprilisra , ami még 2 hónap(!!!) talán meglesz a 2 millió oltott. Talán....
Na de ennek 3x a minimum....
Akkor mikor lesz nyitás, ha 2 millió oltása 2 hónapra van, és minimum 6-7 millió kéne???
"Elég, ha a fideszeseket beoltják."
Ja. Hátha összekeverik az anyagot és megmurdál az összes.
Kérdező, a járványhelyzetben nem a védőoltás száma, az átoltottság az egyetlen tényező. Ha a fertőzések száma lecsökken jelentősen, akkor nem lesz szükség ugyanakkora oltottságra mint ha magasan marad. Éppen így minden enyhítés attól függ mit okozhat. Ha belföldön kisebb lesz a fertőzöttség mértéke és a veszélyeztetett csoportokat már be tudták oltani, akkor könnyen nyithatnak úgy, hogy a határon keresztül még marad a zártságunk.
Még csak 1 hónapja kezdték el az oltásokat és nem is érkezik olyan ütemben a vakcina ahogy jó lenne. Van idő mindenkinek saját magának tapasztalnia, hogy nem okoz semmi bajt a védőoltás, nem lesz tömeges meghalás vagy zombisodás tőle. Így mire nagyobb mennyiség érkezik már többen szeretnének kapni majd belőle és a 2 millióból hamar lehet több, ami meg már jobb helyzetet teremt. Én sem voltam meggyőzve arról, hogy valóban teljesen biztonságosak ezek a vakcinák, de látom, hogy máshol már 2 hónapja oltanak velük és nem tört ki világvége, nem lett zombi apokalipszis még csak tömeges belázasodást sem tudtak találni az oltásellenesek. A tapasztalat megnyugtató és engem is a védőoltás felé billentett. Sokan lesznek így, csak adj még időt rá az embereknek! Vakcina még úgy sincsen hozzá elég, ráérünk.
Nem kérdező, #7-beli monológod után már nincs kérdés. Minden világos.
Egyébként az #1válaszoló, bár cinikus odavetésnek szánta, azért korántsem mondott akkora hülyeséget, mint azok, akiket egyesek a téma szakértőinek tartanak. El kellene gondolkodni azon, miért vannak országok, ahol a fertőzöttekhez képest a halálok sokkal kevesebb számúak.
Egyébként a 70% átoltottság a szakma egy ökölszabálya, amit számos körülmény alapvetően befolyásolhat (mondjuk ezek közül azok, amelyek lefelé, egy sem található itt, amelyek felfelé, no abból van pár).
Még inkább egyébként általában is a szakma szempontjai is bizonytalanok, ugyanakkor még ezt is alapvetően befolyásolják politikai szempontok. Orbán azért lehet nagy mellényű, mert nemcsak nálunk, az egész világon, még ha nem is azonos mértékben. Ebben annak is szerepe van, hogy a vírusról alkotott ismeretek korántsem annyira biztosak. Ennek nem trehányság, hanem szimpla időhiány az oka. Annyi összetevő van, annyi lehetőség és annyi rossz következmény, hogy nem igazán tudni, mi a helyes lépés. Annyit azonban tudni lehet kevés gondolkodás után, a nálunk meghozott döntések egy csekély számtól eltekintve durván szembe mennek a normalitással.
Nem lesz itt áprilisban semmi, csak további szövegek. És ennek kivételesen nem Orbán az oka, hanem néhány fizikai tény. Például van majd nyolc milliárd ember. Ki lehet számítani, naponta mennyi szérumot kell gyártani. És hogy az lehetséges-e. Az oltás hatása nagyjából egy hónap. Az oltás hatása az oltottat védi a betegségtől. De nem a fertőzéstől!!! Vagyis fertőződik, de nem lesznek tünetei, mert erről tesz a vakcína. De a fertőzést vidáman továbbadhatja anélkül, hogy ezt bárki tudná. Ennek megértéséhez kell egy kevés mikrobiológiai ismeret. Lehetne még sorolni társadalmi hatásokat, emberi akaratot, ami tudáshiányból és (érthető) türelmetlenségből fakad. És még sok mást is. Csak egyet nem. Megmondani, mikor lesz végre vége ezeknek az áldatlan állapotoknak. A magam részéről elégedett lennék, ha idén legalább hosszabb, kicsiny fertőzésszámú időszakok lennének. Amit nem tör meg néhány őrült, mint például a horvátoknál Djokovics tavaly nyáron.
#13
Egyáltalán nem cinikus odavetésnek szántam. Miért hülyeség a lélegeztetőgépen lévők számából kiindulni? Az egész korlátozósdi arra megy ki, hogy minél kevesebben kerüljenek kórházba, életveszélyes állapotba. Ha jelentős mértékben lecsökken ezeknek, vagy akár a tesztek találati arányának száma, én nem látnám értelmét a további korlátozásoknak, és valószínűleg a politikusaink sem.
Mi volt tavasszal? Sehol nem volt még a vakcina, mégis fel lett oldva minden korlátozás májusra. A jó idő hatására a vírus nem volt képes tovább terjedni (ha jönnének a konteósok, hogy mer-a-Zorbánék-így-akarták, azok nézzenek szét Európában, mindenhol "szabadságra ment" a vírus nyáron)
"70% átoltottság a szakma egy ökölszabálya,.."
Hol volt itt a 70%-os átoltottsági ökölszabály, mikor vakcina se volt, a lakosság elenyésző része esett át a fertőzésen, mégis feloldották a korlátozásokat?
"...amit számos körülmény alapvetően befolyásolhat (mondjuk ezek közül azok, amelyek lefelé, egy sem található itt"
Én csak olyan körülményt látok itt, ami lefelé viszi. Mi van ha már a lakosság 30%-a (most mondtam egy számot) már átesett rajta? Akkor ahhoz elég 40%-ot plusszolni. Az idősekre jelent főként veszélyt a vírust, mi van ha elég azok között elérni egy bizonyos százalék átoltottsági arányt, mondjuk ezt a 70%-ot, és akkor az 2 millió nyugdíjasra számolva máris csak 1,4 millió ember. Mi van ha az oltások érdembeli haladása nélkül is csökken a napi fertőzöttek, halottak száma (mint múlt év tavasz végén). Akkor mi értelme lenne tovább korlátozgatni?
Ez ilyen dumák meg kb. semmi konkrétumot nem jelentenek:
"Addig tartjuk fenn az intézkedéseket, amíg az átoltottság kellő mértékű nem lesz" Mi az a kellő mérték? A teljes lakosságra számolva, vagy csak egy bizonyos korcsoportra?
"Hozzátette, más vakcinákra is szükség van, hogy a 70 százalékos arányt sikerüljön elérni." Kell más vakcina a 70%-os arányhoz, de azt nem mondta (amit a kérdező szerint állítanak), hogy a 70% átoltottság kell a korlátozások feloldásához.
"El kellene gondolkodni azon, miért vannak országok, ahol a fertőzöttekhez képest a halálok sokkal kevesebb számúak."
Például azért, mert vannak országok, ahol sokkal nagyobb számban tesztelnek, emiatt sokkal nagyobb hányadát azonosítják be a fertőzöttek tényleges számának. És ehhez a számhoz viszonyítják a halottakat, ami lényegében a tesztelés intenzitásától függ.
"Az oltás hatása nagyjából egy hónap."
Ezt honnan vetted?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!