Működne egy ilyen magyar gazdaságpolitika? (Lásd: bent, a leírásban.)
Ahelyett, hogy a külföld összeszerelőüzemévé silányulna hazánk, több gondot kellene fordítani a régi jó hazai vállalatok, márkák megvédésére, feltámasztására.
Ha magánkézben nem jól sáfárkodnak velük, akkor akár újra kellene államosítani ezeket és stratégiai fontosságú vállalatként támogatni.
Ilyenek a híradástechnikában-szórakoztatóelektronikában a Videoton, az Orion, a Tungsram; a járműgyártásban az Ikarus, a Csepel, a Rába, a Ganz; a gyógyszeriparban a Biogal, a Herbária, a Richter-Gedeon; a háztartásigép gyártásban a Hajdu és még sorolhatnánk.
Ezek ellátnák a belső piacunkat TV-rádió, stb. készülékekkel, autóbuszokkal és egyéb közlekedési eszközökkel, háztartási gépekkel, élelmiszerrel, stb. de külföldre is vinnék hazánk jó hírnevét exporttermékeikkel, és biztos munkahelyet adnának a kétkezi munkásoknak éppúgy, mint a fejlesztőmérnököknek, kutatóknak.
A magyar gazdaságpolitikának egy kicsit protekcionistábbnak, azaz a hazait jobban védőnek kellene lennie, de nem bezárkózónak, nehogy ránksüssék az autarkia bélyegét. Az állam is sokszor megrendelő lehetne és reklámokkal a magyar fogyasztókat is a hazai termékek vásárlására biztatnák.
Szerintetek ez működne? Lenne olyan politikai pártunk, amely eszerint politizálna? Te lennél biztos vásárlója a magyar termékeknek?
9: régen is jobb volt a nyugati, azért vettünk magyart, mert a nyugatit be sem hozták vagy túl drága volt
Most itt is meg lehet venni ezeket elfogadható áron, amivel a magyar termék nem nagyon tudna versenyezni, illetve elképzelhető, hogy valaki csak azért venne, mert magyar, de ők nem lennének annyian, hogy eltartsák a magyar ipart.
Az emberek nem dúskálnak a pénzben, ezért a legjobb ár/teljesítményű terméket vennék meg, és nem sok esély lenne, hogy ez a magyar lenne.
#11.: "régen is jobb volt a nyugati"
Aztán miben? Inkább a mítosza meg a varázsa volt nagy, nameg lehetett felvágni, hogy "nekem nyugati cuccom van"... Bár én az ilyeneket csak sajnálni tudom; szerintem egy darab sz*rt is körülrajonganának csak azért, mert nyugati.
Amúgy a butaságra jó példa, hogy amikor már ki lehetett menni Bécsbe vásárolni, hozták be az Audioton TV-ket, amik jórészt Videoton alkatrészekből álltak, úgyhogy vitték ki a valutánkat csak azért, hogy olyat vegyenek ott, ami itt is kapható.
Fegyverben van az üzlet, azt kell gyártani, és Afrikának bemesélni, hogy nagy a baj, fegyvert kell venni, fegyverkezni kell. Szóval lemásoljuk az Egyesült Államok üzletpolitikáját. Azért mondtam Afrikát, mert minőség szempontjából a gyártástechnológiák arra a piacra lenne elegendő kezdetben.
De a fegyverbiznisz hamar tolasodást eredményez, lásd USA,Izrael. Így a bevételből tovább lehetne fejleszteni, mondjuk már Ukrajnának és végül a topon már Magyarország látja el (részben) a nagyokat Oroszország, Japán,USA.
#12.: "Egyrészt az említett vállalatok már nem léteznek."
Ennek azért nézzél utána mégegyszer...
(Az Orion szingapúri tulajdonban van, a Videoton meg már csak alkatrészbeszállítója más cégeknek. Tehát egyiket vissza kéne vásárolni, másiknak meg állami vállalat keretén belül visszaadni valódi arculatát és profilját. És attól, hogy magyar, még gyárthatja termékeit nagy sorozatban, kivitelre is. Sőt, ez volna a kívánatos, a cél is.)
Egyébként a belpiaci értékesítéssel nem lenne gond, ha az emberek emlékeznek a Videoton márkanévre, mint még 2006-ban:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!