Magyarországon a nyelvvizsgamaffia befolyása miatt kötötte nyelvvizsgához a diplomát a politika?
Véleményem szerint, ők lobbizták ki,hogy anélkül ne legyen diploma, illetve próbálják azt is kiharcolni, nyelvvizsga nélkül felvétel sincs.
Gondoljunk csak bele, mennyit nyertek ezen a törvényen.Mennyi pénzt befizetnek az emberek vizsgadíjra.
Az egy EU-s irányelv,hogy egy diplomás beszéljen nyelveket, viszont a nyelvvizsga megszerzése, nem irányelv.Egy másik EU tagállamban sincs diplomához kötve a nyelvvizsga.
Van családtag, aki szlovák felsőoktatásban tanul.Ott is és Csehországban is úgy működik, hogy a hallgatók BSC-n, kezdetektől fogva hallgatnak szakmai nyelvet, rendes kredites tárgyként.Az utolsó félévben pedig szigorlatoznak belőle,ami bizonyítja,hogy kellően ismerik azt a nyelvet.6 félév szakmai nyelv, a szigorlat pedig felér egy szakmai középfokúval.
Magyarország ezen a téren is saját unortodox utat jár.
De, például állami cégeknél, közszférában van nyelvpótlék.Annak is, aki 30 éve letett egy nyelvvizsgát, de beszélni nem tud azon a nyelven.
Plusz, sokan egyetem előtt le nyelvvizsgáznak, aztán mire lediplomáznak, elfelejtik a nagy részét.
"Véleményem szerint, ők lobbizták ki,hogy anélkül ne legyen diploma, illetve próbálják azt is kiharcolni, nyelvvizsga nélkül felvétel sincs."
Az meg van, hogy előbb lett kötelező a nyelvvizsga a diplomához, minthogy megszűnt volna az Állami Nyelvvizsga Bizottság és lettek államilag elismert nyelvvizsgák?
"Az utolsó félévben pedig szigorlatoznak belőle,ami bizonyítja,hogy kellően ismerik azt a nyelvet.6 félév szakmai nyelv, a szigorlat pedig felér egy szakmai középfokúval"
Magyarul mégis csak van és kell vizsgázni, csak éppen nem Origónak hívják, hanem szakmai idegennyelv szigorlatnak. Amúgy 35. éves korig visszafizeti az állam az első nyelvvizsga költségét, 40-től meg nem is kell a diplomához.
12#
A különbség annyi,hogy Magyarországon külön nyelvtanárt kell fizetned, aki oktat, felkészít.
Szlovákiában az egyetemek dolga ugyanez.
#13
"A különbség annyi,hogy Magyarországon külön nyelvtanárt kell fizetned, aki oktat, felkészít."
Én jelenleg a második magyarországi egyetemen tanulok és ahogyan előzőn itt is van lehetőség általános és szakmai nyelvet. Én például tavaly így kezdtem el a franciát tanulni teljesen ingyenes Neptunba meghirdetett tantárgyi kurzusként, emellett van lehetőség angolra, németre, oroszra. Sőt két anyanyelvi angol nyelvtanár is van.
#16
Senki sem gátòl meg, hogy mandarin, görög, finn vagy orosz nyelven tanulj.
Amíg te tanulsz én a közepes vagy annál magasabb angol nyelvtudásommal kényelmesen elhelyezkedek a szakmámba Kortrijkbe, Londonba, Moszkvába vagy Pekingbe. Igen vannak olyan szakmák amikkel nehezen helyezkedik el valaki külföldön.
Angol az alap, amit megértenek a kisboltba, a hotelbe, a vasútállomáson. Meg lehet tanulni szlovákul, csehül vagy indonézül csak igen kicsi az a földrajzi terület, ahol megértik. Amikor először voltam Belgiumba nem beszéltem se hollandul, se franciául mégis elsőre sikerült megértetnem magam kifejezni az angol nyelvvel. Most már természetesen más a helyzet.
Ha a nyelvtudás a szaktudás rovására megy akkor ott az embernél vannak a gond.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!