Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a nyelvvizsgama...

Magyarországon a nyelvvizsgamaffia befolyása miatt kötötte nyelvvizsgához a diplomát a politika?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, ők lobbizták ki,hogy anélkül ne legyen diploma, illetve próbálják azt is kiharcolni, nyelvvizsga nélkül felvétel sincs.

Gondoljunk csak bele, mennyit nyertek ezen a törvényen.Mennyi pénzt befizetnek az emberek vizsgadíjra.


Az egy EU-s irányelv,hogy egy diplomás beszéljen nyelveket, viszont a nyelvvizsga megszerzése, nem irányelv.Egy másik EU tagállamban sincs diplomához kötve a nyelvvizsga.


Van családtag, aki szlovák felsőoktatásban tanul.Ott is és Csehországban is úgy működik, hogy a hallgatók BSC-n, kezdetektől fogva hallgatnak szakmai nyelvet, rendes kredites tárgyként.Az utolsó félévben pedig szigorlatoznak belőle,ami bizonyítja,hogy kellően ismerik azt a nyelvet.6 félév szakmai nyelv, a szigorlat pedig felér egy szakmai középfokúval.


Magyarország ezen a téren is saját unortodox utat jár.

De, például állami cégeknél, közszférában van nyelvpótlék.Annak is, aki 30 éve letett egy nyelvvizsgát, de beszélni nem tud azon a nyelven.



Plusz, sokan egyetem előtt le nyelvvizsgáznak, aztán mire lediplomáznak, elfelejtik a nagy részét.



#nyelvvizsgamaffia
2021. jan. 24. 16:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Véleményem szerint, ők lobbizták ki,hogy anélkül ne legyen diploma, illetve próbálják azt is kiharcolni, nyelvvizsga nélkül felvétel sincs."


Az meg van, hogy előbb lett kötelező a nyelvvizsga a diplomához, minthogy megszűnt volna az Állami Nyelvvizsga Bizottság és lettek államilag elismert nyelvvizsgák?

2021. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Az utolsó félévben pedig szigorlatoznak belőle,ami bizonyítja,hogy kellően ismerik azt a nyelvet.6 félév szakmai nyelv, a szigorlat pedig felér egy szakmai középfokúval"


Magyarul mégis csak van és kell vizsgázni, csak éppen nem Origónak hívják, hanem szakmai idegennyelv szigorlatnak. Amúgy 35. éves korig visszafizeti az állam az első nyelvvizsga költségét, 40-től meg nem is kell a diplomához.

2021. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12#


A különbség annyi,hogy Magyarországon külön nyelvtanárt kell fizetned, aki oktat, felkészít.


Szlovákiában az egyetemek dolga ugyanez.

2021. jan. 24. 17:49
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb mondtad el, hogy nem csak nyelvtanárral lehet megtanulni a nyelvet... azért próbálj meg egy kicsit következetesebb lenni.
2021. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#13

"A különbség annyi,hogy Magyarországon külön nyelvtanárt kell fizetned, aki oktat, felkészít."


Én jelenleg a második magyarországi egyetemen tanulok és ahogyan előzőn itt is van lehetőség általános és szakmai nyelvet. Én például tavaly így kezdtem el a franciát tanulni teljesen ingyenes Neptunba meghirdetett tantárgyi kurzusként, emellett van lehetőség angolra, németre, oroszra. Sőt két anyanyelvi angol nyelvtanár is van.

2021. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem, ez igazából nem a nyelvtanárlobbi biznisze volt, hanem azoké a rendszerváltást nyugatról megszervező erőké (pl. az NSZK), akik egy saját iparral és tudással rendelkező országot egy utolsó tányérmosogató nemzetté, pályázataikat automatikusan nyerető legvidámabb árulerakatukká tették, ahol a fiatalság egyetlen jövőképe, hogy elszívják az agyát nyugatra. Ahhoz nyilván nem árt az angol-német nyelvtudás, és véletlenül se más(!), nehogy még véletlen valaki Moszkvában, Madridban, Athénban, Tel-Avivban, Pekingben, Alamatiban, Helsinkiben, Istambulban... akarjon jó kis albérletárakat fizetni, meg vécékefét befűzni, mert akkor ők nem tudnának Berlinben/Londonban miből rohadt jól megélni. Csak utalni akartam rá, hogy más nyelvek is vannak a világon, és azt a véleményemet sem fogom véka alá rejteni, hogy ahogy egyre többen tudnak angolul kishazánkban, úgy lesz ez a társadalom mentálisan egyre butább (más nyelvek nemtudásáról nem is beszélve), mert közben már egy ülésre alkalmas széket sem képesek megtervezni, nem hogy egy hajóturbinát, hogy mit ne mondjak. Viszont kiválóan lehet a német nyelvtudással egy német gyártmányú hajón majd tányérokat mosogatni a németek után...
2021. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16


Senki sem gátòl meg, hogy mandarin, görög, finn vagy orosz nyelven tanulj.


Amíg te tanulsz én a közepes vagy annál magasabb angol nyelvtudásommal kényelmesen elhelyezkedek a szakmámba Kortrijkbe, Londonba, Moszkvába vagy Pekingbe. Igen vannak olyan szakmák amikkel nehezen helyezkedik el valaki külföldön.


Angol az alap, amit megértenek a kisboltba, a hotelbe, a vasútállomáson. Meg lehet tanulni szlovákul, csehül vagy indonézül csak igen kicsi az a földrajzi terület, ahol megértik. Amikor először voltam Belgiumba nem beszéltem se hollandul, se franciául mégis elsőre sikerült megértetnem magam kifejezni az angol nyelvvel. Most már természetesen más a helyzet.


Ha a nyelvtudás a szaktudás rovására megy akkor ott az embernél vannak a gond.

2021. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!