Hogyan ítéled meg a kormány járvánnyal kapcsolatos intézkedéseit?
Azért az durva, hogy a "lehetnének szigorúbbak" - on van az emberek többsége.
Vagy csak trollok vagytok?
#8, #9: Én is a worldometers adatait nézem leggyakrabban, mert azok legalább következetesek, de sajnos nehéz belőlük messzemenő következtetéseket levonni. Egyrészt ahol sokat tesztelnek, ott sokkal több enyhe esetet is regisztrálnak, tehát jobb gyógyult/fertőzött arány jön ki. Például az USA-India összevetésben oké, hogy Indiában 1% alatti, az USA-ban pedig majdnem 10% a fertőzött, de az USA-ban lakosságarányosan majdnem 7-szer annyit teszteltek, mint Indiában.
Ami a kormány járványkezelését illeti: nagyon elégedetlen vagyok. A tavaszi hullám után azt hittem, hogy nagyon jól csinálták, de ma már azt gondolom, hogy akkor is csak szerencsénk volt. A második hullámban pedig nem volt szerencsénk.
A korlátozó intézkedéseket az emberek kényszerrel követik, de nem igazán hisznek a fontosságában, és ezért amiben nincs kikényszerítve az óvatosság, abban nincs is óvatosság. Ez persze a hatékonyság rovására megy. Tehát nem az a baj, hogy a korlátozó intézkedések nem elég szigorúak, hanem hogy a lakosság egy tekintélyes része nincs tisztában a veszélyekkel, ezért csak annyit tart be, amennyit muszáj, és azt is csak betű, nem a lényege szerint. Arra gondolok, kicsit túlozva: ha csak dolgozni lehetne menni, akkor is egy csomó ember bejelentené a barátai lakásást másod-, harmadállás szerinti munkahelyének, és ugyanúgy összejárnának sörözni, meccset nézni, pletykálni.
És ebben szerepe van, azt hiszem, annak, hogy Orbán nem igazán volt képes kimondani, hogy bajban vagyunk. Orbán október végén Nyugat-Európában már csak zűrzavart látott, nálunk pedig elmondása szerint istenes volt a helyzet. Pedig akkor ő már pontosan tudhatta (a kormány tudja a kórházban kezeltek, intenzíven kezeltek számát, a szennyvízadatokat, amik hetekre előre jósolják a kórházba kerüléseket), hogy az általa istenesnek nevezett helyzet igazából egész Európa legrosszabbjai között van, és a halálozási adatok novemberben, decemberben ezt alá is támasztották.
Sajnos Orbán, illetve az általa vezetett kormány nem igazán tud a válsággal mit kezdeni. Másolni tudnak bizonyos nyugat-európai ötleteket, és amikor ezek bejönnek, örülünk, amikor nem jönnek be, nem örülünk. Valószínűleg túlságosan elpuhultak a sok képzelt ellenség, mint Soros és Brüsszel elleni háborúzásban, és most nem igazán értik, hogy egy valódi krízissel hogyan kell megbirkózni.
A miniszterelnök megtartja a közrádióban péntek reggeli, szokásos győzelmi beszédeit, de más nem nagyon van. Nagyon hiányzik az őszinte kommunikáció. Hogy a rosszról is lehet beszélni. Az orvosok, a kórházi vezetők nem adhatnak adatokat a médiának, le vannak róla tiltva. Az ijesztő dolgokról csak szóbeszéd szintjén hallani (nekem közeli családtagom dolgozik covid-osztályon, és nagyon durva dolgokat mesélt). Igen, ezek rossz fényt vetnének Orbán sikeresnek hazudott védekezésére, de talán többen elhinnék, hogy ez nem csak egy influenza, és halálosan komolyan kell venni. Orbán úgy döntött, hogy nem baj, ha néhány százezer (millió?) ember azt hiszi, hogy ez csak egy influenza, ő inkább hazudozik tovább a sikeres védekezésről.
2020-ban Magyarországon többen haltak meg, mint 2015-2019-ben bármikor, 6%-kal többen, mint ezek átlagában (a KSH honlapján fenn vannak a konkrét számok).
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!