Orbán miért nem bírja elviselni, hogy kispénzű emberek az ebay-ről rendeltek apróságokat áfa mentesen (asszem 20 dollár értékig)?
"Ugyanazt a kínai fos alkatrészt árulja a kisvállalkozás is 10+ szeres árréssel."
Álljon meg a nászmenet.
Van olyan kisvállalkozás, amelyik tényleg a Kínából nagy tételben árult vackokat adja tovább 2-3x-os áron, mivel ennek van piaca (mindenki tudja mely boltok ezek, ahol pl Teapo, G-luxon és Elite márkák előfordulhatnak).
Ahol viszont a Rubycon, Würth és ELNA márkákat látod, ott már számíthatsz a minőségre, mert valamit is magára adó üzlet nem árul kétes eredetű elektronikát. Ezek az üzletek azért nem maradnak talpon, mert az említett márkákból nem veszel annyit, mint a kínai gagyikból, hamisítványokból és gyári selejtekből. Azokból 20x annyit veszel azonos áron és még működnek is valameddig, mert az elkók toleranciája hatalmas. Egy fos elkó is tud jól működni, ha az áramkör megengedi a széles toleranciát.
A probléma a precíziós áramköröknél kezdődik, de annak a piaca kicsi.
Ezért olyan nagy a kereslet a kínai gagyira, nem veszel meg 2 db Würth elkót, ha a kínai "ugyanazokkal" a paraméterekkel ugyanannyiért 50 db-ot ad.
És itt kezdődik a piac elárasztása a vackokkal, a készülékek minősége romlik, a tisztességes vállalatok pedig nem maradnak talpon, mert nincs igény a minőségre.
DE! Amikor a végfelhasználó panaszkodik, mert a kétéves készüléke lerobbant a garanciaidő lejárta után, a szerelő pedig csupa hulladék alkatrészt lát a panelon, akkor már jobb lett volna a minőség, csak nincs, aki legyártsa, mert mind átálltak az olcsó tömegtermelésére, vagy szimplán otthagyták ez egész ipart úgy, ahogy van.
Mindig a fogyasztónál kezdődik az egész, a gyárak csak kielégítik az igényt.
Ezt igazából csak magamnak írtam le, mert a fogyasztó azon háborog inkább, hogy ugyanazért a gagyiért most minimálisan többet kell fizetnie, tesz ő magasról a hazai kisvállalkozásokra.
#31 "Rendelek 250 ezerért egy telefont így az ÁFA miatt itthon is megvehetem. :). Ez a lényeg. Hogy olcsóbban nem jutsz már hozzá."
Eddig sem juthattál hozzá, mert ekkora összegnél ÁFA és vám is volt rajta már ha legálisan vetted meg.
Az ÁFA mentesség 22 eurós határig volt, a VÁM mentesség volt 150 euróig, vagyis kb. 50 ezer forintig.
#37
a linkeden lévő irat most január 1-től érvényes tarifákat tartalmaz, vagyis semmi köze a július 1-től érvénybe lépő változásokhoz. Ha van rajta többlet költség akkor azt jelenti hogy eddig volt.
2. Nincsen ezen a linken 3000ft-os érték.
még egyszer megkérdezem, honnan szedted ezt a 3000Ft költséget, mi ez amiről beszélsz?
38
De ott van 3500 forint. Ált suli első osztályt keresd fel és megtanítanak olvasni. A postai díjszabást nem fogja módosulni. Ügynöki szolgáltatási díjat minden csomagküldő cég felszámít, ezt nem fogják eltörölni, és semmi hatással nincs az rá hogy a NAV eltörölte az áfa és vámmentességet.
#38 arról a 3500 Ft ról beszél, amit meg kell fizetni vámkezelési eljárási költségként. És erre jön még rá az áfa vagy hogyha olyan magas összeg akkor vám.
Ezt eddig 22 euró fölött kellett fizetni, július 1 től pedig már nincs értékhatár...
Így kerülnek előnyös helyzetbe az itteni kínai üzletek amik a konténerekben vámkezelés nélkül tudják rendelni a cuccokat továbbra is, rá teszik a hasznukat, és a fogyasztó jár rosszabbul.
tehát eddig közvetlenül a gyártótól rendeltünk most viszont bekerül a képletbe egy helyi kínai üzlet is.
#23 a A magyar kisvállalkozás és a kínából közvetlenül rendelt dolog között az a különbség hogy a magyar kisvállalkozás rátesz egy brutális nagy haszon kulcsot, a kínából rendelt leghitványabb hulladékokra.
Például vegyél magyar gyártású bringát... Én sajnos vettem. Minden alkatrésze a legócskább kínából rendelt, 2 hét után potyogtak a pedából a csapágygolyók, egy év után összezúzodtak a kerékcsapágygolyók, tropa a kotmánycsapágy, szétesett a lámpa, szétment a felni és a küllők... Tehát ilyen egy magyar gyártmány.
És ezek a magyar kisvállalkozások sem azt rendelik meg amit te az AliExpressen tudsz hanem megállapodnak a gyártóval hogy nagy tételben sokkal rosszabb minőségű, de még olcsóbb darabokat kapjanak.
Így kerülnek be az elvileg magyar gyártású cuccokban a kínai ipar legalját képviselő alkatrészek.
Kínából az emberek azokat a dolgokat rendelik amit nem gyártanak Magyarországon és nem is fognak mostanában, mert a magyar ipar ilyen állami berendezkedéssel képtelen erre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!