Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik meddig fog eljutni,...

A Jobbik meddig fog eljutni, és ha eljut, akkor kap-e a néptől akkora támogatást, hogy nemzetté kovácsolódjunk?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 05:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

A jobbik siman ki fog esni 4 ev mulva. Mar most hatalmas a szethuzas az ember rajonnek szep lassan, hogy semmi mas csak a kepmutatas megy. Egyebkent nem eretm a kerdesed azon reszet, hogy nemzette kovacsolodni...Szerinted egy part erre kepes? Egy olyan part aki elutasit minden idegent? Nemezett csak ugy lehet kovacsolni ha az ott elo nepek es nemzetek is akarjak es ha nem mindenben a bunbak kereses es az ellenseg kep kialakitasa megy! A kozvelemenykutatasok alapjan a jobbik nem lett erosebb part a valsztasok ota inkabb csokkent nemileg a tamogatatottsaga. Szerintem a jobbik politikaja zsakutca es csak elszigeteltseget von maga utan!


Lehet le pontozni

2010. aug. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,de én remélem,hogy a széthúzás nem a legmegfelelőbb jövőkép erről a dologról.

Az hogy Orbán Viktor teljesen elfordult a Jobbiktol,és Vona Gábortol,az számomre teljesen érthetetlen.

2010. aug. 15. 05:49
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és a közvéleménykutatásra visszatérve,szerintem a Fidesz melletti kétharmad az inkább az MSZP elleni kétharmad.Nem nyertek annyival,mint amennyivel az MSZP bukott...
2010. aug. 15. 05:51
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

„””A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 05:39



Barátom, te nagyon érdekesen gondolkodsz!

Mintha nem is a józanész és a valóság lenne a logikád alapja, hanem valami gyűlölet egy bizonyos felfogás iránt.


„”A jobbik siman ki fog esni 4 ev mulva. Mar most hatalmas a szethuzas az ember rajonnek szep lassan, hogy semmi mas csak a kepmutatas megy.””



Hól hatalmas a széthúzás? És mire jönnek rá az emberek?

Az SZDSZ megszűnt, és az Lmp-t lehet hogy az SZdsz érdekcsoportjai tömik, de soha nem lesz olyan, mert kétszer egy””. Az MSZP ott tart hogy a felszín alatt legalább 3 felé van törve, és csak az ök választások tartja össze, aztán jön a bumm. A Fidesz annyira sokféle embert kevert ma össze, aminek az érdekeit technikailag nem képviselheti. Mi az hogy képmutatás? A Jobbik az egyetlen aki azt csinálja amit megígért! Az az, konstruktív ellenzék, ami még nem volt 20 év alatt a parlamentbe.

Igen, lehet a médiába nagy hírt csinálni abból, hogy a gárda kapitánya nőzik, vagy hogy van egy Jobbikos aki részt vett a homok felvonuláson Kanadában, de ennek a fegyvernek egyre kisebb az éle, és sokan inkább azzal foglalkoznak miként politizál a Jobbik. Én ezt vártam tőlük, amit csinálnak. Konstruktív, ugyanakkor, aktív és kíméletlen szókimondással kritikus! Mit vársz egy vadi új ellenzéki párttól?


„”Egyebkent nem eretm a kerdesed azon reszet, hogy nemzette kovacsolodni...Szerinted egy part erre kepes? Egy olyan part aki elutasit minden idegent?


Pontosan a Jobbik aki nem utasít el minden igent.


„”Nemezett csak ugy lehet kovacsolni ha az ott elo nepek es nemzetek is akarjak es ha nem mindenben a bunbak kereses es az ellenseg kep kialakitasa megy!


A nemzet eddig teljesen el volt butítva, mert nem számoltuk fel a múltrendszer hazugságait, a történelemmel kapcsolatban, és az elmúlt 20 év „ vakvágányát „ is be kell vallani a Fidesznek is. „ ami neki is kellemetlen lesz néhány helyen” A nemzetek meg vannak, csak a nemzet tudatot lehet erősíteni bennük.

Ami felé halad az ország az ebben a tekintetben nagyon jó, hiszen a fiatalok egy jelentős része, már nem úgy vélekedik az országról, ahogy ezt a balosok és liberálisok elvárták eddig.


„”A kozvelemenykutatasok alapjan a jobbik nem lett erosebb part a valsztasok ota inkabb csokkent nemileg a tamogatatottsaga.


Igen voltak ilyen vélemények a választások után egy- két hónappal, de ez mindig így van „ győzteshez húzás”. De még az index is foglalkozott azóta a kérdéssel és oda jutott hogy a Fidesz csökkent és a jobbik valamelyest nőtt. Nem beszélve arról hogy a ciklusnak nagyon az elején járunk.


„”Szerintem a jobbik politikaja zsakutca es csak elszigeteltseget von maga utan!


Nem értem honnan veszed ezt?

Eddig kinyitottuk az ország nagykapuját mindenkinek, és voltak akik tankkal és voltak akik bankkal jöttek be. Nagyon sok kapcsolat kifejezetten káros volt a számunkra, mert csak lehúztak és kihasználták a naiv nyugatimádásunkat. Nem barátom, akik azzal az akcentussal jönnek hogy kölcsönösen gyümölcsöző lehessen a kapcsolatunk, az a Jobbik szerint is jöhet, aki meg nem, azelőtt be kell csukni az ajtót!

Nem beszélve arról hogy a Jobbik soha nem mondta hogy szüntessük meg a kapcsolatainkat a nyugattal, csak hogy a függőségünk érdekében nyissunk keletre is. Ami ugye még nagyobb nyitottság!


„”Lehet le pontozni


Szerintem a pontok nem nagyon számítanak, de az át6gondolt és az érveken alapuló felfogás sokkal inkább!

2010. aug. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

ma 07:17


Ok ha nem gond viszont reagalok megis mire alapozom a feltevesemet


Az SZDSZ valoban megszunt az LMP pedig rovid ido alatt kimagaslo eredmenyt ert el es szerintem tovabb fog erosodni. A jobbik mitol is konstruktiv ellenzek ez volt a nagy igeret? Mar ne haragudj de egy ellenzeknek mindig is konnyebb a dolga mint egy kormanypartnak foleg Magyarorszagon. Amilyen konstruktiv a jobbik legalabb annyira konstruktiv az LMP is. A gardarol nem is szoltam es a botranyairol sem de hat azok mindennapoak...a szethuzast meg maga a jobbik ismerte el hiszen miert is valtottak le a frakciovezeto helyettes Posze urat? Ha jol vettem le a nyilatkozatokbol megbantotta a gardat es a jobbikban jelen van egy "szabadsagharcos"reszleg amelyiknek ez nem tetszett hiszen Torockai maga mondta, hogy ezeket lampavasra kotne fel (marmint aki nem kepviseli a szabadsagharcos vonalat) de gondolom tudod mirol beszelek! Ha azt nezem, hogy a valasztasok ota hanyan buktak szovivo, gardakapitany, frakciovezetohelyettes hat nem tudom mi lesz igy a parttal...es nem tudom mi lesz meg a Samu Gergo Tamas es Zagyva ugyekkel de valoszinu lesz meg parton belul sok vita roluk!


Nem tudom miert lenne a magyar nemzet buta? Talan azert mert nem jobbikos? Szerintem nem kell az emberek hulyenek nezni az elmult 20 ev buneibe viszont majndem mindenki benne van, adot nem akarnak fizetni, dogoljon meg a szomszed tehene minden rossz a zsidoknak, ciganyoknak, komcsiknak koszonheto pedig ez nem igy van! Felsorolasban mindig ki vannak hagyva a sajat hibak is vajin miert? Ha egy nemzet nem kepes sajat multjaval es hibaival szembenezni az sose lesz eros osszetarto nemzet! Szlovenianak miert sikerult? Miert van jo eletszinvonal? Egyebkent csendben jegyzem meg ott a rendszervaltas utan liberalisok voltak hatalmon ha nem hiszed nezz utana...


A nyitottsagrol annyit, hogy Magyarorszag sajnos nincs abban a pozicioban, hogy valogasson a kerok kozott tul sok a konkurencia az altaluk meg sokszor mondott Oroszorszag is erdekes tortenet hiszen persze, hogy jo lenne veluk jo kapcsolatba lenni tobb tucat orszag koppogatat az ajton, hogy bebocsajtast nyerjen! Viszont tudvalevo meg egy gyereknek is, hogy az Oroszok a II. vilaghaboru gyozelmet mai napig nagyon tesztelik es erosen ragaszkodnak a hoseihez ha a jobbik hatalomra kerul mint mondtak rogton athelyeztetik a Szabadsag teri emlekmuvet, szerinted ezt az Oroszok, hogy reagalnak le? Naivitas azt hinni, hogy mikozben eros szovejetelleneseg van a jobbik politikajaban az nem hatna ki a kapcsolatokra.

2010. aug. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Elnezest meg csak annyit, hogy sem a FIDESZ sem az MSZP de meg az LMP se kepes osszekovacsolni a nemzetet nincs olyan politikai ero amely ezt el tudna erni (legalabb is most) es az a baj, hogy nincs olyan tarsadalmi szervezet sem! Egyenlore nincs olyan ember akit az egesz nemzet elfogad nem hogy csoport vagy szervezodes
2010. aug. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

„”Ok ha nem gond viszont reagalok megis mire alapozom a feltevesemet


Miért is lenne gond, azért vagyunk ezen az oldalon.


„””Az SZDSZ valoban megszunt az LMP pedig rovid ido alatt kimagaslo eredmenyt ert el es szerintem tovabb fog erosodni.


Az LMP pontosan a fele eredményt érte el mint a Jobbik és ez semmit nem változott.

Lehet hogy fog erősödni, sőt valószínű, ahogy a Jobbik is. Egyszerűen mert a Fidesz nem képes ekkora vegyes tábort kormányzás mellett egyben tartani. Ellenzékből más volt ott csak beszélni kellett, itt meg cselekedni. Beszélni lehet megosztva, hogy teljesen mást mondanak a kulcsemberek, kormányozni nem.

„”A jobbik mitol is konstruktiv ellenzek ez volt a nagy igeret?


Számtalan a programjában szereplő pont megvalósult, vagy megvalósulni látszik.

Persze ne várd azt hogy a Fidesz megfogja szavazni, de sok esetben szinte 100% ban azzal a szöveggel amit a Jobbiktól leszavazott, szavazza meg a saját beadott javaslatait.

És lőn csoda, a Jobbik nem okoskodik nem variál, megszavazza ami a számára elfogadható.

Nem csinál politikai kérdést, nem mérlegeli hogy a számára politikailag mi lenne a jobb.

Természetes hogy vannak pontok amiben áll a vita, de ebben meg következetesen kemény.


„”Mar ne haragudj de egy ellenzeknek mindig is konnyebb a dolga mint egy kormanypartnak foleg Magyarorszagon.


Miben könnyebb?

Dirigálásban igen, de a szavazatok megtartásában nem hiszem.


„”Amilyen konstruktiv a jobbik legalabb annyira konstruktiv az LMP is.


Persze, hogy az LMP is az. Én nem állítottam hogy nem.

Csak tudod a társadalom „ nagy részének” elege van abból hogy a kissebségeknek ha nem is több de egy sokkal erősebb egyenlő jogaik vannak hazánkban. Abból hogy a liberális felfogás mind erkölcsileg, mind társadalmilag, mind gazdaságilag, tévutakra vitte az országot. Bocs nem maga a liberalizmus, hanem a végletes kivitelezése. Az hogy a liberálisok soha nem veszik figyelembe, hogy ez itt MO és megvannak a sajátosságaink amiket szem előtt kellene tartani.


„” A gardarol nem is szoltam es a botranyairol sem de hat azok mindennapoak...a szethuzast meg maga a jobbik ismerte el hiszen miert is valtottak le a frakciovezeto helyettes Posze urat? Ha jol vettem le a nyilatkozatokbol megbantotta a gardat es a jobbikban jelen van egy "szabadsagharcos"reszleg amelyiknek ez nem tetszett hiszen Torockai maga mondta, hogy ezeket lampavasra kotne fel (marmint aki nem kepviseli a szabadsagharcos vonalat) de gondolom tudod mirol beszelek! Ha azt nezem, hogy a valasztasok ota hanyan buktak szovivo, gardakapitany, frakciovezetohelyettes hat nem tudom mi lesz igy a parttal...es nem tudom mi lesz meg a Samu Gergo Tamas es Zagyva ugyekkel de valoszinu lesz meg parton belul sok vita roluk!


Igen! A Jobbik is csak egy politikai erő. Vannak benne törések stb, ahogy minden demokratikus csoportosulásban, akiknek a véleménye fontos lehet az adott pártnak.

Nem beszélve arról hogy ekkora eredményt a semmiből, nehéz a humán forrásokkal követni.

Ha ezeket az ügyeket érzékeled, akkor azt is észre kell hogy vedd, hogy ez egy öntisztulási folyamat, ami elvezet egy arculathoz. Engem pld nem Pősze, de nem is Vona érdekel elsősorban, hanem az el ami mentén politizál a Jobbik. „ első a magyar”


„”Nem tudom miert lenne a magyar nemzet buta? Talan azert mert nem jobbikos? Szerintem nem kell az emberek hulyenek nezni az elmult 20 ev buneibe viszont majndem mindenki benne van, adot nem akarnak fizetni, dogoljon meg a szomszed tehene minden rossz a zsidoknak, ciganyoknak, komcsiknak koszonheto pedig ez nem igy van! Felsorolasban mindig ki vannak hagyva a sajat hibak is vajin miert? Ha egy nemzet nem kepes sajat multjaval es hibaival szembenezni az sose lesz eros osszetarto nemzet! Szlovenianak miert sikerult? Miert van jo eletszinvonal? Egyebkent csendben jegyzem meg ott a rendszervaltas utan liberalisok voltak hatalmon ha nem hiszed nezz utana...


Erre a kérdésre nem igazán lehet csak sok oldalon válaszolni!

A nemzettudat nem egy fix valami, lehet gyengébb és erősebb.

A nagy liberális országokhoz képest „ USA, Japán, sehol nem állunk, úgy hogy ez nem pusztán politikai kérdés.


Ezt szeretem!

Adót nem akarnak fizetni!

Nem lehet hogy sokan nem tudnak?

A magas adók már odáig hatottak, hogy a magyar gazdaság üzem méreteit is eltorzították.

Ugyanis nem voltak képesek a cégek fejlődni. Mert csak akkor lehet folyamatosan fejlődni „ lépcsőket meglépni” ha minden legális. Pld A lengyeleknél arányaiban fele az építőipari cég, viszont 2.5× annyi embert foglalkoztat. Az az itt nem alakultak ki a kis 10-12 fős cégek ahogy ott, hanem családi 4-5fős változatban dolgoznak. Ugyanis az adó elkerülés beépült a versenyképességbe, és vagy egy nagy örökség vagy hitel képes csak átbuktatni a vállalkozót a családiból a gazdaságos üzem méretbe.

Persze a lengyeleknél jó 35-40% al, magasabbak is az ingatlan árak. „ ne csak pestet nézd”

Nem azt mondja a Jobbik hogy mi magyarok nem vagyunk hibásak sok mindenben, de amíg a rossz nyugati függőségünktől nem szabadulunk addig bár mit is csinálhatunk.

Amíg a kereskedelmünk 80% külföldi kézben van, és a beszállítóik nagy része sem magyar.

Amíg úgy jönnek ide autógyárak hogy nagyobb a szlovák beszállítók aránya mint a magyar.

Amíg csak a munkahelyeket számoljuk és nem a nemzetgazdasági hasznot. Addig nem lehet előrelépés.

Pld Egy multi csak ritkán száll be az oktatásba, de követeli a képzett munkaerőt 100e ért! „ aminek az adójából nem lehet oktatni” és íme az eredmény! Egy szakmunkások nélküli, felhígult felső oktatással, kutatás és fejlesztés nélkül, az inováció = 0.


Persze nem a zsidók okolhatóak a mai világ gazdasági vállságért sem ugye?

Csak érdekes hogy a nagy tőkéskörök hány % a zsidó!

De nem ez az érdekes, hiszen a Jobbik sem azt mondja hogy lőjük őket halomra.

Hanem azt hogy vagy a magyar érdekeknek is megfelelően állnak a dolgokhoz, vagy mehetnek.

Amiben nem értem mi is a baj?


Szlovákia!

Valamivel jobb ott a helyzet ez igaz, sokkal nacionalistábbak.

Csak nézd meg hogy milyen feltételekkel engedték a tőkét nyomulni, az átlag szlovákokhoz képest!

Negyed annyi kedvezmény, negyed annyi ker multi „ sokkal több termelő”.

Az a liberalizmus nem ez a liberalizmus, de nem tudom milyen liberalizmust képvisel Ficó!


„”A nyitottsagrol annyit, hogy Magyarorszag sajnos nincs abban a pozicioban, hogy valogasson a kerok kozott tul sok a konkurencia az altaluk meg sokszor mondott Oroszorszag is erdekes tortenet hiszen persze, hogy jo lenne veluk jo kapcsolatba lenni tobb tucat orszag koppogatat az ajton, hogy bebocsajtast nyerjen! Viszont tudvalevo meg egy gyereknek is, hogy az Oroszok a II. vilaghaboru gyozelmet mai napig nagyon tesztelik es erosen ragaszkodnak a hoseihez ha a jobbik hatalomra kerul mint mondtak rogton athelyeztetik a Szabadsag teri emlekmuvet, szerinted ezt az Oroszok, hogy reagalnak le? Naivitas azt hinni, hogy mikozben eros szovejetelleneseg van a jobbik politikajaban az nem hatna ki a kapcsolatokra.


De olyanban sem hogy elfogadja a rossz ajánlatokat sem, csak hogy legyen kérője.

Próbád megérteni, hogy hiába van teli a hűtőd műanyag gyümölccsel, azzal csak az áram díjad nő, de éhen halsz. A magyar hűtő kicsi, és csak olyanokat szabad beletenni, ami a számunkra ehető.

Az viszont nem számít hogy honnan jön, mert nem ez a lényeg.


De meddő vita ez, ha nem érted hogy mi is a magyar gazdaság igazi problémája, és azt hiszed hogy csak Audis vállalkozók léteznek. Ugyanis a vállalkozók 40% ma, kényszer vállalkozó, egy része éppen hogy vegetál, és csak nagyon kevesek akik igazán fejlődnek.


„”””””””””” A kis országoknak a nagy globalizmussal szemben, csak az egészséges nacionalizmus jelenthet védelmet””””””””””

2010. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
A Jobbik addig fog eljutni, ameddig Orbán Viktor engedi.
2010. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem a jobbiktól leszünk nemzetté,hanem attól ha képesek

vagyunk összefogni és nem egymást ócsároljuk.

2010. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

A Jobbik addig fog eljutni, ameddig Orbán Viktor engedi.



Orbán a ciklus végére a felére fog csökkenni, és ez nem személyeskedés. Egyszerün amit az ellenzékként egy pocsék MSZP s kormányzás alatt felhalmozott, az elfog szivárogni.

Ugyan is kormányon nem megy a kettős sőt hármas kommunkikáció, itt már a tetteknek van hatása.

2010. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!