Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán tényleg olyan vakcinával...

Orbán tényleg olyan vakcinával szeretné beoltatni a 60 év felettieket, amelynek a hatásosságról, veszélyességéről az érintett korosztállyal esetében semmilyen elérhető információ nem áll rendelkezésre?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem Orbán szeretne oltatni.

A kormány lehetővé teszi, hogy legyen az országban elérhető oltóanyag azoknak akik szeretnék,hogy be legyenek oltva.

Tetszik érteni?

2021. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

1. De orbán szeretne oltani. Orbán az, aki többször is elmondta, hogy a vakcina biztonságos, csak a magyar "felesleges" engedélyezési procedúrán kellene azoknak sietnie, akik miatt nincs még engedélyezve a kínai vakcina az országban. Erről hangfelvétel van, szóval nehéz lenne letagadni. Tetszik érteni?

Orbánnak tökmindegy mivel oltják be az embereket, ő biztosan nem fogja magát a kínai vakcinával beoltatni, az országban élő emberek meg eddig se érdekelték. Nem érdeklik a szegények, nem érdeklik a betegek, csak saját maga meg a haveri köre érdekli és hogy minél többet lopjon. Azt meg nem lehet ha az EUtól kapjuk a vakcinát, tehát kell orosz meg kínai.

2021. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Az még hagyján, hogy orbán igen, őt már ismerjük, tudjuk mennyire "szereti" népét. Engem az orvosok döbbentenek le, Szlávik, Falus, Merkely és a többiek. Orvos létükre egyáltalán nem ismerik az oltások rendelkezésre álló adatait a mellékhatásokról halálozásról, maximum kis bőrpír, hőemelkedés, ennyi ezt hazudozzák vallásosan. Nem sül ki a szemük? Az emberek hullanak, mint a legyek minden országban és akkor még nem beszéltünk a súlyos mellékhatásokról. Norvégia friss adat 36.000 oltott 23 halál. Hol vannak a mi adataink? 80.000 beoltott van! Ja mi hírzárlatot kapunk, Szlávikék kirúgással fenyegetik aki beszélni mer. Mindenkinek sok szerencsét az oltáshoz, én maradok az immunrendszeremnél.
2021. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Orbán óriási nyomást helyezett a magyar hatóságra, hogy napokon belül engedélyezze a kínai vakcinát


Amit a világban hiányolnak a kínai vakcina esetében, az a kísérletek nyugatihoz hasonló dokumentációja. Ezek publikálását egyelőre csak ígérik a kínaiak.


...


A magyarországi engedélyeztetés meglehetősen bonyolult, a dokumentáció mellett vizsgálni kell az oltóanyagot magát, illetve alaposan fel kell mérni a gyárat, az alapanyagokat, mindent. Normál esetben ez nem pár hetes munka.


Orbán Viktor ugyanakkor pénteken többször is utalt rá, hogy gyors választ vár a magyar hatóságtól arra, hogy használható-e a kínai vakcina.


...


„Föltettem azt a kérdést, hogy mit is vizsgálunk igazából. Azt vizsgáljuk-e, hogy esetleg nagyobb kárt okozunk egy ilyen vakcinával, mint a baj, amit el akarunk hárítani. Mert a magyar emberek, én magam is, mindenki ettől fél, hogy hátha kapunk egy olyan ismeretlen oltást, amiből nagyobb baj lesz, mint amit az a betegség okozott, amit egyébként a vakcinával el akartunk kerülni. Az operatív törzsön pedig egyértelműen az hangzott el, hogy nincs ilyen kockázat. Ami annál is inkább logikus, hiszen tízmilliószám oltják már a saját népület a kínaiak és az oroszok is.


Akkor viszont az a kérdés, hogy mit csinálunk, mit csinál a hatóság. És a válasz az, hogy mindegy, hogy a meggyőződésünk szerint nincs már ilyen kockázat, mégis van egy protokoll, amin végig kell menni és az időt igényel. Csak közben meghal minden nap 100-110 ember. Úgyhogy én a hatóságokat arra kérem, hogy körültekintően, de a lehető leggyorsabban járjanak el, és mondjanak A-t vagy B-t, mert itt van több mint milliónyi kínai vakcina, amit holnap reggel, kicsit túlzok, néhány napon belül az emberek rendelkezésére tudnánk bocsájtani, csak nincs meg hozzá a hatósági papír” - mondta Orbán, lényegében arra hegyezve ki, hogy a hatóságok késlekedése emberéleteket jelent.


Orbán utalt arra, hogy választható lesz a vakcina (erre ugye nincs mód a regisztrációban, szemben például a szerbekkel), de azt jósolta, hogy lesz kevés „brüsszeli”, sok kínai és még nem tudjuk mennyi orosz vakcina. Mint mondta, az oltási terv következő ütemében a 60 év feletti krónikus beteget oltanák. Ők Orbán szavai szerint 1,7 millióan vannak, „ennyi kínai vakcinánk tulajdonképpen lenne is, és akkor őket meg tudjuk menteni vagy ki tudjuk menteni a kockázatból”.


A miniszterelnök szerint ha lenne vakcina, kényelmes tempóban egy hétvége alatt be tudnák most oltani azokat, akik regisztráltak. Erre számolta ki azt, hogy ha a magyarok elfogadják a kínai vakcinát, már jóval a nyár előtt feloldhatják a korlátozásokat.



[link]

2021. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Tökmindegy. Mielőbb legyünk túl a hisztin. És engem ne akarjanak kényszeroltatni.
2021. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Hát, nem tudom. Én rákos vagyok, és oltatni szeretnék, de a kezelőorvosom azt mondta ne.
2021. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
6. ne egy orvos véleménye alapján dönts. Elég gyakori a másodvélemény kérése. Kérdezz meg 2-3 orvost és aztán dönts.
2021. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
7) így van, aggodalomra semmi ok. [link]
2021. jan. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8. ennek mi köze ahhoz, amit én írtam? Vagy nem nekem szántad? Én semmit nem írtam arról, amit te linkeltél.
2021. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

"Norvégia friss adat 36.000 oltott 23 halál"


Igen. De olyan betegeknél, akiknek a halálát egy erősebb kávé is előidézte volna. Mindegyik 80+ volt.

2021. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!