Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznél ezt jelenti az...

A Fidesznél ezt jelenti az adócsökkentés?

Figyelt kérdés

Emlékszem hogy a Fidesz mennyire hangoztatta hogy ők csökkentik az adókat. Meg a híveik is általában ezt szokták teli torokból ordítani hogy "bezzeg a Gyúrcsánynak 300 Ft-os vizítdíjat volt pofája bevezetni".

Most tekintsünk el az olyanoktól mint SZJA, a Guinness-rekordok könyvébe hivatalosan is bekerült ÁFA, vagy a 200 féle adó amit egy autó után be kell fizetni. Lévén se munkám se kocsim, ezek közül csak az ÁFA érint, de azt nem ragoznám.

Ellenben itt a TB. Tavaly (2020. januárjában) emelték 7500-ról 7710 Ft-ra havonta. Már az is elképesztően arcátlan összeg volt. Most eltelt egészen masszív 12 hónap, 365 nap, és ma megint kapom reggel a NAV-tól a levelet, hogy 2021. januártól immáron 8000 Ft(!!!!) a TB egy hónapra. Összehasonlításképpen: Gyurcsány regnálásnak utolsó évében 4950 Ft volt. Most már 8000. De úgy hogy tavaly 7710 volt, előtte évben 7500. Ja és akkor még hozzá se tettem hogy a COVID óta gyakorlatilag nincs egészségügyi ellátás, háziorvoshoz nem lehet menni, szakrendelés nincs, a nem létfontosságú műtéteket törlik. De a TB megint emelkedett, úgy hogy pár hónapja volt emelve legutóbb.

Kérdezem: ez lenne a Fidesz féle adócsökkentés? Hogy már évente emelik folyamatosan az adókat? Mégis meddig még, hová? Mit gondolnak, miből fogja ezt az egyszeri ember kifizetni? Még decemberben röhögve mondtam apáméknak, hogy na figyeljétek majd januárban megint több lesz a TB, ez egy poén volt akkor a hangulat oldására. Erre január 12-én kiderül hogy teljesen komoly hogy megint emelkedik a TB.

A Fidesz hívei ezt lennének szívesek megmagyarázni, hogy hol csökkennek az adók? Vagy hogy mire fel emeltek megint, mikor EÜ szolgáltatás se nagyon van, emellett pont most lenne az embereknek szüksége segítségre, enyhítésre, mikor sokak a munkájuk is elveszették? Ez a Fidesz-féle adócsökkentés? Vagy ez a Fidesz féle kiállás a magyar emberek mellett? Komolyan?

Remélem befogadják a rászorultsági kérelmemet amit ma adtam le...



2021. jan. 12. 17:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Pár száz forintos emelések ezek. Persze, ha összeadjuk, akkor sok pénz van benne. De egy embernek szerintem nem jelent akadályt ennek a plusznak a fizetése. Általában. 6osnak igaza van. Ha bármi baj ér, akkor így legalább biztosítva vagy. És itt nem csak a rák vagy ilyen nagyon durva betegség. Bármi, kisebb műtétek, na meg a gyógyszerek. Gondolom TB nélkül is olcsók volnának...
2021. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!