Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország népessége tovább...

Magyarország népessége tovább csökkenhet vagy növekedésnek indulhat a családvédelmi intézkedések hatására?

Figyelt kérdés
Magyarország népessége a '80-as évektől fogva csökken. Ezek a családvédelmi intézkedések (CSOK...) hatására milyen tendencia lehet a népességben?

2021. jan. 10. 18:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%
A családvédelmi intézkedések mindenképpen jó dolgok , attól függetlenül hogy a népesség fogyására lesznek e hatással vagy sem.
2021. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
15%

"Normáls esetben egy pár akkor vállal gyereket amikor úgy érzik, hogy eljött az ideje, akik csak azért a pár misiért teszik, azokról is megvan a vélemény.."


Akkor te se számíts az állami nyugdíjra, hanem használd a saját pénzedet akkor amikor annak eljött az ideje.

És ezt mond meg a DK-s nyugger haverkádinak is.

2021. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

12

Azért fizeti az ember egész életében a nyugdíjjárulékot, hogy öreg korában járjon neki a nyugdíj. Ezt nem te szabod meg fideszeském.

2021. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%

na pont ez a lényeg, hogy a családosok meg gyártják az adófizetőt és ugyanannyiba kerül nekik a lakás, mint aki mind félrerakhajta és semennyi adófizetőt nem gyártott


látom érti már a bolsi

2021. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
97%
Építőiparban dolgozom. Én azt látom, hogy ezeket a támogatásokat jócskán beárazza a piac. Történt ez a csokkal, babavaróval, ÁFA engedményekkel és most a felújítási támogatásokkal. Legalábbis tüzépekkel, más kivitelezőkkel beszélgetve nekem ez jön le. Persze nem vagyok tévedhetetlen. Belengetnek valamit és már az év végén közlik a növekvő munkadíjakat és anyagárakat. Aki fiatal és saját erőből akar elérni valamit annak most ingatlanra esélye sincsen. Sztem azon kellene változtatni, hogy ne 330 euró legyen a minimálbér ( nevetséges, még Szlovákiához képest is ), legyen szociális háló és jövőkép. Normális életszínvonal nélkül csoda ha itthon maradnak a fiatalok, nem hogy még gyereket vállaljanak.
2021. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 mindentudó99 ***** válasza:
62%
#10 Normális pár mindenképp szeretne gyereket. És elfogadja a segìtséget. Ez a pénzért szülni dolgot mindenkire ráhùzni egységesen nem szép dolog. Biztos ilyen is előfordul de nem ez a többség. Egyébként is többe van a gyerekek felnevelése mint pl a családi adó összege pl. Ha valkik szeretnének gyereket és házat is jól teszik ha igénybe vesznek valamit a többféle támogatásbòl ha már adják. Attòl még nem pénzèrt szül.
2021. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

a családok sem hülyék.

fizetésből akarnak lakást venni meg gyereket nevelni,nem pedig 20-30 hitelből.

de ez mo n ugye a többségnek elérhetetlen.


a népességfogyásra meg ott letelepedési kötvény.

kiadják és máris jön 1 milla kínai meg vietnámi akik örömmel és mellényzsebből fizetik ki a 10 millát.

2021. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem csökkenve növekedve stagnálni fog.
2021. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mindegy, hogy mennyi gyerek fog születni, mert az lesz az első dolguk, hogy megpróbálnak elhelyezkedni, ha lesz munka! Ha lesz munka, de nem lesz emberhez méltó a jövedelem, helyezkedni fog még egy pár évig, aztán hazám ide, hazám oda, katapultálni fog. A másik típusnak esze ágában sem lesz munkát keresni, amint lehet, tiplizni fog, mert élhetetlen ez az ország. Ha nem jó helyre születsz, festheted is magad, akkor sem fogsz elérni itt semmit, mit élsz - és ez idővel minden érintett előtt meg fog világosodni. A harmadik típus nem megy sehová, illetve megy a híd alá, mert munkája sem lesz, de mersze sem arra, hogy lelépjen. Oszthattok, szorozhattok, de mindenféleképpen negatívra fog kijönni a létszám végelszámolása. Ez nagyjából addig fog tartani, amíg egyensúlyba nem kerül a munkahelyek gépesítettsége a foglalkoztatható emberek számával. 6-6,5 millióig ne is számítsatok megállásra, ha nem változtatnak a munkáltatók és az éppen aktuális hatalmat gyakorlók a jelenben folyó dolgokon.
2021. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%

Jelenleg teljesen feleslegesek (bár jók) ezek az intézkedések, mert az ország nem lesz jó hely. Én már húsz évesen eldöntöttem, hogy Magyarországon soha nem fogok családot alapítani - nem is történt meg, külföldön élek egy külföldivel, a gyerekeimet tanítom magyarul, de odaköltözni nem fognak.


Talán a jó oktatás, a jó egészségügy, a jó közhangulat, a jó közbiztonság többet érne.

2021. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!