A kormányok miért diplomásellenesek, amikor az ország diplomások arányát tekintve EU átlag alatt van?
Az Európai Uniós stratégiai cél az volt,hogy 2020-ra a 34 év alatti lakosság 40 százaléka rendelkezzen felsőfokú végzettséggel.
Magyarország, nem teljesítette az elvárásokat.Ugyanis, itt ez az arány csak 33 százalék.
Ellenben, a környékbeli államok közül, V4 országok közül, Szlovákia, Csehország, Szlovénia,Lengyelország teljesítette, vagy meghaladta.
Magyarország kormányai meg minden intézkedéssel azon vannak,hogy minél kevesebb legyen a diplomás.Pedig, az előbb említett Lengyelország, Csehország,Szlovénia jobban áll gazdaságilag, mint Magyarország.Komolyabb a teljesítményük.
Magyarország gazdasági szerkezete arra épül, hogy kiszolgálja a nyugati multikat. Az összes magyar kormány kormány ezt a vonalat vitte, mivel így kaptak egy kis befolyást az eu-ban, meg jókora támogatásokat amiket a vállalkozó haverokon keresztül meg lehet csapolni. Szerintetek hagyná a német nagytőke által irányított eu Orbán ugrálását és öntenék ide dézsával a pénzt ha nem érné meg nekik? Hagyjuk már.
6-os, két nagy ostobaságot írtál.
1) Magyarország NEM szegény. Legalábbis senki nem mondja hogy az oktatásra nem jut pénz amíg járványhelyzet alatt is SZÁZMILLIÁRDOK mennek látványsportora.
2) A munkaerőpiac nem egy statikus valami aminek igényei vannak hanem dinamikusan változik az elérhető forrásoktól - munkáltató, ember anyag stb - függően. Ha magyarországon sok képzett ember lesz akkor ahhoz alkalmazkodik a munkaerőpiac. Az oktatásba fektetni megtérül. Finnország, Új-Zéland, Japán, a Balti államok, Dánia, mindegyiknek megtérült.
#6
Azért ehhez kell tudni, hogy mi lesz a jövő. Emellett a szakképzés sem lett olyan, hú de szuper mióta azt kell promózni.
"Az állam nem tud ennyi felsőoktatási képzeést eltartani egy ilyen szegény országban."
Akkor meg át kellene gondolni és be kellene zárni pár egyetemet vagy lecsupaszítani, nem csak ide oda tologatni őket az aktuális kormány kényekedve szerint. Ezt persze már senkisem merné meglépni.
"Az "ide-oda tologatás" miért is rontja a képzés minőségét?"
Szerinted hogyan lehetne hosszútávon tervezni egy olyan kampuszon, ahol 3-4 évente máshova tartozik? új vezetőség, más tervek és elképzelések, folyamatos strukturális és tanagyag változtatások, amik nem a képzés emelés miatt van hanem azért, mert összhangba kell hozni a többi kampusszal.
Valóban kettősség van itt.
1. Túlképzés volt diplomásból, a betanított munkásnak is bölcsészdiplomája van, nem kell.
2. Ha valaki értelmes, és tanult, akkor nem lehet irányítani olyan könnyen.
Mindkettő igaz.
És az is igaz, hogy jelenleg nincs az országban olyan ember, aki dolgozni szeretne. A lányom most áll pályaválasztás előtt, olyan osztályban, hogy hajjj. Se viselkedni nem tudnak, sem tanulni nem akarnak, de mindegyik gimibe akar menni. Mondtam is némelyik anyukának, hogy nem fogják ám 3-asokkal gimibe felvenni a kicsi fiát, már nem olyan világ van. Csak csodálkoznak. Aki nem akar tanulni, az menjen el vízvezetékszerelőnek, kőművesnek, stb, abból van most hiány. És jobban is keresnek, mint a legtöbb diplomás. Ja, csak ezek a mai fiatalok se tanulni, se dolgozni nem akarnak, de azért a milliós fizu az kéne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!