Ha lenne Magyarországon kormányváltás, vajon bevezetnék a magyar felsőoktatásban a nyugati mintájú felvételit?
Ami egyébként annyira nem nyugati mintájú, mert Csehországban és Szlovákiában is ilyen működik.
A lényege,hogy az egyetemek szabad kezet kapnak azzal kapcsolatban, hogy maguk döntsék el a felvételi követelményeket.Nincs központi felvételi, meg a pontozgató rendszer.
Például, valahol elég egy motivációs interjú.Valahol kell írásbeli teszt, meg motivációs interjú is.És van olyan,hogy nézik az érettségi átlagot, meg van interjú és teszt is, persze lehet kompenzálni egyiket a másikkal.
A magyar központi felvételi,a fillércsesző kormányok, meg a lusta közalkalmazottak miatt lett bevezetve, mert, hát a "főosztályvezetőügyintéző asszony aztán nem fogja a 18-19 éves nebulók interjúját hallgatni".A mostani , személytelen rendszerrel,nekik kedvez, meg az államnak, mert olcsóbb és nem a diákoknak, akiről szól a felsőoktatás.
Az oktatásban dolgozó közalkalmazottak nagyon magas lovon ülnek, ezt tapasztalhatjuk, amikor a tanulmányi osztályra megyünk.
Anno az MSZP-SZDSZ kormány vezette be.A Fidesz, mivel eléggé diplomás ellenes, hagyta maradni, sőt még rosszabbá tette.A tandíjakat meg az egekbe emelte.
Ausztriában az állami intézményekben egységes a tandíj és a gyengébben keresőknek is megfizethető (400 eur egy félév).Ezt kellene mintának tekinteni.
Persze, ha betanított munkásokból álló országot akarunk, arra jó a jelenlegi rendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!