Melyik volt a történelmi (1920 előtti) Magyarország
legjelentősebb iparvidéke? Volt egyáltalán ilyen
Budapesten kívül? Olyasmi, mint mondjuk a németeknél a
Ruhr-vidék.
Bányászati szempontból a hegyvidékek számítottak annak, a gyárak többsége pedig a nagyvárosok mellett állott.
2020. dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Szinte az osszes ilyen terulet pont az, amit levalasztottak az orszagrol ...
2020. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 Deák Dominik 2020 válasza:
Csak hogy kötekedjek: OMM volt 1920 előtt, Magyarország nem, szóval Csehországot mondanám a legjelentősebb iparvidékünknek :)
2020. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
2! Felsorolnád? (Azért az ilyen kijelentés kevés!)
2020. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Annyira jelentős nem volt soha. Akkor is főként agrárországnak számítottunk, ezért is volt nagyon nagy lemaradás. Sajnos nem lovagoljuk meg az aktuális hullámokat soha, ezért az állandó lemaradás a fejlett országoktól. Most például a K+F, innováció, informatika, robotika stb. a jövő. Ehelyett iparosítunk, de ezen a nyugat már 100 éve túlvan.
2020. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Csepel, Budapest, Győr, Temesvár, Hunyad, Kassa, Miskolc. Ezek, és környékük volt a legjelentősebb. Olyan nagy, egybefüggő ipari terület, szénbányákkal és vaslelőhelyekkel, mint a Ruhr-vidék, nem volt Magyarországon. A természeti adottságok nem feleltek meg, és az ipari fellendülés is megkésve indult meg (hála a Bach-korszaknak).
#3 Marhaság, látom neked nem sikerült felfogni a dualista állam fogalmát, pedig nem nehéz...
2020. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Két legjelentősebb a Borsodi- medence: Diósgyőr- Losonc vonal, ebbe a térségbe véve Kassa, a Rima vidéke, és Salgótarján környékét is, illetve nagy ipari központ volt még a Szörényi- bánság, úgy Temesvártól délre, az acélgyártással, szén- és vasércbányászattal. Ennyi inkább csak a szükséges belső piac kielégítésére volt elég, meg nemzetközi exportra, főleg vasúti sínekből. A Habsburg birodalom, később pedig az OMM részeként főleg az agrár szerep jutott ránk, ezt tudatosan így is alakították, hogy a magyar nehézipar a vámpolitika miatt korlátolva volt a cseh nehéziparral szemben, azonban az agrárium zöld utat kapott, tekintve, hogy Csehországnak és Ausztriának nem voltak olyan adottságaik mezőgazdaság tekintetében, mint nekünk. A mezőgazdaságunkhoz szükséges alapanyagokat, szerszámokat stb. pedig jutányos áron tudtuk beszerezni Csehországtól, rájuk az ipari szerep jutott.
2020. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
#DeákDominik Magyarország, ami a kiegyezés után részleges önállósággal bírt nem volt, de Csehország, ami Ausztria örökös tartománya volt teljesen beolvasztva az létezett? Ezt kifejtenéd?
2020. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 Deák Dominik 2020 válasza:
OMM volt, aminek az egyik tartománya - legjelentősebb iparvidéke - Csehország volt.
Persze ahogy jeleztem, ez csak kötekedés a részemről, a kérdező nyilván a történelmi Magyarország területére gondolt. :)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!