A DK és a Momentum valójában két felfújt lufi; közel sem annyira erősek, mint amennyire 2019-es EP-választás óta el vannak könyvelve?
A DK a 2014-es EP-választáson is kiválóan szerepelt és 220ezer körüli szavazatot kapott, ám a majdnem 3x magasabb részvételű 2018-as országgyűlési választáson alig 300ezer szavazatot kapva épphogy átlépték az 5%-ot.
A Momentum és a hozzá hasonló pártok liberális pártok is mindig jól szerepeltek az EP-választásokon, aztán kifulladtak.
Nekem feltűnő, hogy az önkormányzati választás óta a 3 fontos időközi választásból 2x a Jobbik (Dunaújváros, Tiszaújváros) 1x az MSZP (Győr) állított közös jelöltet.
Ha valóban annyira erős lenne a DK és a Momentum ragaszkodtak volna ahhoz, hogy az ő jelöltjeik indulhassanak.
Attól mert politikai marketingben a DK és Momentum erősebbnek tűnik, valójában sokkal gyengébbek mint a Jobbik és az MSZP - amely pártok hatalmas országos és vidéki hálózattal rendelkeznek?
Pont az az osszefogas lenyege, hogy egyik part sem “ragaszkodik” a jeloltjehez, hanem kozosen megegyeznek. Termeszetesen azt is figyelembe veszik, hogy az adott tersegben melyik jeloltet erdemesebb inditani. Igy volt az altalad felsorolt 3 helyszin eseteben is.
2021-ben egyebkent ezert lesz elovalasztas. Az emberek eldonthetik a korzetekben, hogy melyik part delegaltjai kepviseljek oket.
"Ha valóban annyira erős lenne a DK és a Momentum ragaszkodtak volna ahhoz, hogy az ő jelöltjeik indulhassanak."
Ez nem feltétlenül van így.
"A Momentum és a hozzá hasonló pártok liberális pártok is mindig jól szerepeltek az EP-választásokon, aztán kifulladtak."
Feltételezem arra gondolsz, hogy 2009-ben az MDF bejuttatta Bokros Lajost az EP-be, majd 2010-ben az SzDSz-szel összefogva kinyiffantak. Vagy hogy 2014-ben az Együtt bejuttatott egy képviselőt az EP-be, de 2018-ban meg nem jutott be az Országgyűlésbe.
A Momentum és a DK viszont kétszámjegyű százalékot kaptak az EP-választáson, úgyhogy szerintem ez nem az a helyzet.
Mondjuk ha 2022-ben közös listán indul az ellenzék, akkor nem is nagyon fog kiderülni, hogy ténylegesen ki mennyire erős.
"Mondjuk ha 2022-ben közös listán indul az ellenzék, akkor nem is nagyon fog kiderülni, hogy ténylegesen ki mennyire erős."
Ez sajnos így van, és ennek legjobban az mszp és az lmp örül. Ha külön indulnának, akkor ezekről kiderülne, hogy alig van támogatottságuk.
Tegyük fel, hogy igaz, akkor hol vannak a szavazatok? 2014-ben és 2018-ban is nagyobb tábora volt az mszp-nek és a jobbiknak. Ezek a szavazók hol vannak? A fidesz tábora nem nőtt ennyivel, ahogy a passzívoké sem.
Vagyis hova tűntek a szavazók? A logikus így is az, hogy a dk és a momentum erősödött.
Mellesleg az, hogy kit indítanak, az nem támogatottságtól függ, hanem ismertségtől. Pont a mszp és a jobbik ismertebb vidéken, ezért mint húzónevek ők indítottak.
Viszont ez listán nem számít, mivel listán nem névre szavaznak a választók, max egyéniben számít valamennyire, de függ attól is, hogy milyen kampány lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!