Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapták fel ennyire...

Miért kapták fel ennyire Demeter Szilárd mondatát? A Parlamentben nap, mint nap sokkal durvábbak is elhangzanak minden párt részéről, valamint nemzetközi szinten is a politikában.

Figyelt kérdés
2020. nov. 30. 16:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

10

Úgy néz ki nem olvastad a Demeter cikkét.

2020. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11: Akkor rosszul néz ki. Olvastam Demeter cikkét.


De válaszolj te is, kérlek. Nem érzed súlyos aránytévesztésnek, hogy a nyitott társadalmat, jogállamisági klauzulákat, stb. valaki egy konkrét népirtáshoz hasonlítja? Még akkor is, ha úgy érzi, hogy ezeket valakik rá akarják kényszeríteni az országra, azért különbséget kellene tudni tenni támogatások megvonása és a mészárlás között.


[Nemrég láttam egy olyat, hogy a város kisajátított egy kertdarabot (útépítés céljából). A kárvallottak, akiktől a földjüket elvették, normális emberek, és bár bosszankodtak, nem beszéltek új Trianonról, nem érezték magukat új székelyeknek.]

2020. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12


Nem is tudom, mit gondoljak arról, AHOGY írsz. Valahonnan veheted, de nem magyar forrásból.

NYÍLT társadalom lenne helyesen fordítva, nem nyitott.


A Demeter cikkéről megírtam a véleményem, ezzel válaszoltam a "kérdésed"-re.

2020. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%

#12: Megint rossz a feltételezésed.


Én már akkor ismertem a "nyílt társadalom" szókapcsolatot, amikor a rezsimideológusok még azt se tudták, eszik-e vagy isszák.


Aztán amikor a negyedszázada itt működő CEU-ról egyik napról a másikra kiderült, hogy az is főellenség, minden önjelölt filozófus hirtelen megtanulta, mi az, ráadásul, mint önálló gondolkodókhoz illik, azt is mind azonnal tudták, hogy pont úgy kell megítélni, ahogyan azt a kedvenc pártjuk előírja nekik (fideszes-kádéenpés önjelölt "gondolkodók" szerint rossz, ellenzéki önjelölt "gondolkodók" szerint jó - tíz összefüggő mondatot persze nem tudnának róla írni, de hát kicsire nem adunk).


És én is jobban szeretném a nyílt társadalom fordítást, de sajnos valamiért a "nyitott" kezd meghonosodni. Egyébként azt hiszem, Demeter is nyitottat ír, ezért használtam én is azt #12-ben. Sajnos már nincs fenn az origón, hogy ellenőrizzem magam, elnézést, ha tévedek.


De értem, bizonyára te írtad #1-et, ami szerint Demeter kimondta az igazságot. Értelek. Hát, másképp gondolkodunk.


Ha jól értem, az egyetlen, amiben egyetértünk, hogy a nyílt társadalom kifejezést kellene használni. Az is valami...

2020. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%
Gumicsont
2020. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!