Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyszer majd talán a politikus...

Árokpart kérdése:

Egyszer majd talán a politikusaink vajon elismerik, hogy az este 8 óra és reggel 5 óra közötti kijárási tilalom nem kimondottan egészségügyi, járványügyi intézkedés?

Figyelt kérdés
Hiszen a jelenlegi helyzetben úgy, hogy este 7 óra után az égadta egyvilágon semmi nincsen nyitva így ennek tükrében a vak is látja, hogy valami más is meghúzódhat a háttérben. Teszem azt egy este 8 óra után sétálgató, kocogó, kutyát sétáltató (500 méteren túl) ember a szabad térben az üres utcán mitól gócpont. Tévedés ne essék nekem aztán teljesen mindegy, hogy van e tilalom a hidegben este 8 óra után soha máskor sem mentem el hazulról és nem is vitatkozni akarok, hogy van e tilalom és el si fogadom. Ellenben akkor legalább részletesebben fejtenék ki a médiában ennek a járványkezelésen túl a valódi okát is. Kinek mi a véleménye erről?
2020. nov. 26. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy idősávot szeretnének biztosítani a kereskedelmi egységekből és/vagy munkahelyről való hazatérésre. A XXI. századot éljük, de a teleport használata még nem elterjedt a hétköznapok felhasználói szintjén.
2020. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem tisztem eldönteni, hogy mennyire hasznos, viszont a cél elég egyértelmű.

Az emberek minél kevésbé érintkezzenek egymással, ha nem muszáj. A korlátozás erősen akadályozza a házibulikat, baráti összejöveteleket, vendégségeket, stb. mivel este 8-ra haza kell érni.

2020. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es Pont ez az a házibulik kapcsán. Nemhogy akadályozza, hanem joban lehetővé teszi hiszen így hajnalig 5-ig ott maradnak és megy a buli. Miért nem lehet a célzott utcai csoportosulásokat feloszlatni és büntetni kijárási tilalom nélkül. Az autósforgalmat hagyni működni, meg ne kelljen már igazolásokat mutogatni, hogy valaki éppen dolgozik vagy munkából ér haza hol élünk nem Észak-koreába vagyunk.
2020. nov. 26. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Pont a házibuliknak kedvez a dolog...


Ez egy "nesze semmi, fogd meg jól" látszat intézkedés, az ég adta világon semmi értelme.

2020. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Félnek, hogy egyesek kimennének a Kossuth térre. Eddig, illetve a járvány előtt is 22-23 óra között vásároltam be a Tescóban, amikor egy lélek se vásárolt, most az is bezár 19-kor, amikor a legjobban tömve van. Ez aztán a védelmezés... De a politikusaink is csak bábok igazából, teljesen más megy itt, amibe nem megyek bele, mert a tudatlanok rögtön konteózni kezdenek majd.
2020. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!