A fizikai dolgozók, keveset keresnek mentalitás helyes életszemlélet?
Nagyon sok ember elfogadja, hogy a fizikai munkás keressen keveset, így van rendjén. Legyünk őszintén ez elterjedt nézet. Most olvastam egy tanár vitában, hogy azzal érvelt az egyik, hogy "Egy gyári munkás azért gyári munkás, mert nem tud semmit. Nem is érdemel többet. " Valóban minden tanár ismerősöm amikor a fizetéséről van szó, azzal kezdi a sajnálkozást, hogy "nehogymár egy aldis eladó annyit keressen mint én". 14-es válaszban https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..
Valóban az értelmiségiek, amikor úgymond a régi baráti körben méregetik egymást mindig a fizikai munkáshoz viszonyítják maguk, úgy lebecsülendően, hogy még ők is megkeresnek ennyit meg annyit. Holott lehet soha nem csinálta azt a nehéz fizikai munkát.
Mennyire hiteles ez a mentalitás ?
PRO: -a fizikai dolgozó nem járt felsőoktatásba. Középiskolában nem szerzett jó jegyeket, nem írta meg a leckét, nem szenvedett az algebrával, nem felvételizett. Végülis mi akik többet tanultunk minden munkásnál keressünk többet, mert az eszünk használjuk. Ha nem tervezzük meg a gyárat ő nem tudja felépíteni
#22 A fizikai munka is k#va nehéz.Majd menj el kapálni vagy lapátolni vagy házat építeni vagy gyárba és majd megtudod milyen nehéz! A szellemi munka szerinted miért nehezebb a fizikai munkánál?Várom szeretettel az érveidet!
Legalább a kommunizmus azért törekszik, hogy a szellemi és a fizikai munkás is egyenlő legyen.Én mindkettőt fontosnak tartom.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!