Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme az érkező koronavír...

Mi értelme az érkező koronavírus vakcinának, ha senki sem oltatja be magát?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvasom FB-on mindenféle csoportokban és sajnos ezt hallom mindenkitől is a környezetemben, hogy nem merik beoltatni magukat a vakcinával. Mondják is, hogy engem aztán nem oltanak be ezzel. Így mi értelme a vakcinának?


Kezdjük ott, hogy itt van az influenza oltás, amitől nagyon sokan lebetegednek. Vannak akik le is bénultak vagy súlyos egészségkárosodást szenvedtek, a legtöbben nem is kerülnek be a statba. Pedig az influenza oltás és folyamatosan évtizedek óta tesztelt vakcina. Most ehhez képest a kovid vakcina sokkal erősebb. Nem is tesztelték le rendesen, hiszen ehhez évek kellenek. Számos eddig ki nem derült mellékhatása lehet. Gyorsan kellett összedobni, ki tudja milyen procedúrát hagytak ki. Ha egyáltalán használ, mert azóta újabb mutációk jöttek ki. Sorban hagyják abba az oltóanyagok gyártását oroszba, kínába mert halnak meg tőle emberek. A pfizer vakcinájáról is csak most derült ki, hogy súlyos másnaposságot okoz és még ki tudja mit. Ki meri így beadatni magának?



2020. nov. 18. 08:00
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

"Legalábbis ez a hivatalos verzió."


Ezzel viszont nem tudok mit kezdeni, ahogy te sem. Azt állítod, nem tudom az igazságot, mert a hivatalos adat hazugság, de ezzel egyben azt is állítod, hogy te sem tudod az igazságot. Lehet igazad van, lehet nincs. Ez kizárólag feltételezés.


Annak, hogy egy vakcinától rákos leszel, semmi esélye. Egyébként valóban nem ismerjük a hosszú távú hatásait. Ebben már egyszer igazat adtam neked, és továbbra is azt mondom, hogy ez teljesen igaz.

2020. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Jelenleg azért van 1% felett a halálozási arány, mert tavasszal és nyáron nagyon sok enyhe vagy tünetmentes fertőzésre nem derült fény a kevés tesztelés miatt. Ezeket nem számolták bele az összes fertőzésbe. Ha a százalékalap kevesebb, a százalékláb több.

[link]

Jelenleg a súlyos vagy kritikus esetek aránya 0,6% (az oldal 1%-ra kerekíti). Már ez elmarad az 1%-tól, de természetesen közülük sem hal meg mindenki, illetve sokan nem a koronavírus miatt vannak súlyos vagy kritikus állapotban.

2020. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

#42/42

És akkor szabadidős kikapcsolódásként van jóval több ember lélegeztetőgépen a szokásosnál?

2020. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
#43 Nem tudom, ez miért mondana ellent annak a ténynek, amit írtam (de valószínűleg te sem tudod).
2020. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

#42

Ez egy értelmezési hiba. Te a jelenleg aktív eseteket nézed, emiatt a kiszámolt halálozási arány alacsonyabb lesz a valós értéknél. Ha a lezárt eseteket nézed, akkor 3% körüli érték jön ki, de ugye egy betegség 2 kimenetellel zárulhat: meggyógyul, vagy meghal (nagyon leegyszerűsítve), így ebben az esetben magasabb lesz a halálozási arány értéke a valósnál. A valós érték valahol a kettő között alakul.

Egyébként Worldometers egy korábbi cikkében a becsült mortalitást 1,4%-ra tette, ami lehet, hogy továbbra is magasabb, mint a valós, de határozottan nincs 1% alatt.

2020. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Ha csak a jelenleg aktív eseteket nézzük, az azért áll közelebb a valósághoz, mert most jóval többet tesztelnek, mint korábban, így az aktív fertőzöttek számán ez kevesebbet torzít, mint a valaha volt összes fertőzött számán. Persze könnyen lehet, hogy most sem derül fény sok enyhe vagy tünetmentes fertőzöttre, ez esetben a súlyos/kritikus betegek aránya még kisebb, ebből következően a halálozási arány is. Nagyobb viszont semmiképpen nem lehet.
2020. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Továbbra sem érted a lényeget.

Egy nem lezárult betegség esetén nem tudod a kimenetelt. Aki jelenleg a közepesen súlyos csoportba tartozik még simán meghalhat, míg egy súlyos beteg is meggyogyulhat.


A betegség kezdetben nem súlyos, általában 1-2 hét elteltével válik azzá. Így az újonnan regisztrált betegek minden esetben a "közepesen súlyos" vagy "tünetmentes" kategóriát erősítik. És mivel nap mint nap egyre több eset van világszerte (tehát több, mint 2 héttel ezelőtt, amikor jó eséllyel azokat regisztrálták, akik most kórházba kerülnek), így ez a módszer alábecsüli a halálozást.


Igazából hiába próbálod úgy beállítani, mint ami nem súlyos. Ez szimpla statisztika...ja várj.. nem

Emberéletek.

És pont ez a probléma. Neked ez csak egy szám. Aki még elvesztette valamelik hozzátartozóját annak meg maga a rideg valóság.

2020. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy a fertőzöttek száma nő, de már korántsem exponenciálisan. Szóval lehet, hogy alábecsüli a halálozást ez a módszer, de messze nem annyira, hogy az 1% feletti halálozási arányt reálisnak lehessen tekinteni.

Igen, emberéletekről van szó. Viszont meg kell húzni egy határt, ahol a korlátozásokkal keltett gazdasági válság áldozatainak száma nem haladja meg a vírus áldozatainak számát. Ezt a határt már biztosan régen túlléptük.

2020. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt a határt nemhogy nem léptünk túl, de a közelében sem vagyunk.


Amit sokan nem értenek meg, hogy a halálozási ráta nem csak a betegség természetétől függ, hanem az egészségügyi ellátórendszertől. Ha az egészségügy túl van terhelve, a betegek nem kapnak megfelelő ellátást. Ez már Magyarországon rég bekövetkezett, és ahogy nő a súlyos betegek száma, egyre rosszabb lesz. Eredmény: magasabb lesz a halálozás. Ha minden korlátozást elhagyunk, hogy a gazdaság működni tudjon, akkor meg fog növekedni a mortalitása ugyanannak a betegségnek. Az ok egyszerű: nem kap a beteg ellátást. Magyarul ha most a lélegeztetésre szoruló betegek 30%-a éli túl, akkor mondjuk túléli majd 5%. Nem Németországban vagyunk, ahol az egészségügy fényévekkel jobb mint az itthoni (sajnos vagy nem sajnos de tapasztalat), de még nekik is megterhelő kezelni járványt. Magyarországon nincs annyi felszerelés, ápoló stb.

Vagy épp minden egyéb egészségügyi ellátás bénul meg. Ha valaki meghal például a járvány okán elhalasztott műtéte miatt, az bár közvetve, de szintén a járvány áldozata.


Visszatérve az eredeti témához: Én sem azért fogom beadatni magamnak az oltást, mert annyira félek, hogy én belehalok. Hanem azért, hogy végre visszatérjen az életünk a normális kerékvágásba. Mert addig, míg nincs megfelelő védettség, nem fog.



Ahogy korábban említettem: mindenki saját dolga, hogy mit adat be magának, vagy mit nem.

De ha azt akarjuk, hogy vége legyen, akkor érdemes rajta mélyebben is elgondolkodni annál, hogy "nem és kész!".


Részemről ez a végszó, azt, hogy a halálozás 1% alatt van, vagy fölötte, majd az idő eldönti. Kíváncsi leszek a későbbiekben, amikor utólag jobban találmányozzák majd a járványt, mit hoznak ki belőle, és remélem Azt is, hogy a mi életünkben már nem lesz ilyen többé.

2020. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy senki nem oltatná be magát .
2020. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!