Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tiltják be a Való...

Miért nem tiltják be a Való Világot a járvány idején?

Figyelt kérdés
Tegnap indult a műsor, és gyakorlatilag minden létező szabályt megszegtek ami a vírus elleni védekezéssel kapcsolatos. Eleve az, hogy több mint 10 embert beköltöztettek egy lakásba. Tegnap még csak heten költöztek be, de jönnek még többen is. Ez egyértelmű csoportosulás, ráadásul életveszélyes. Este 8-tól kijárási tilalom van. A műsor 9-kor kezdődött. Puskás Peti, és Nádai Anikó miért egy stúdióban ugra-bugrált 11-ig, ahelyett, hogy otthon ültek volna? Ez nem büntetendő kategória? Volt közönség is. Az ok, hogy voltak helyek kihagyva, és maszkot is viseltek, de ez akkor is rendezvénynek számít így. Ami jelenleg tilos. Ráadásul nekik is otthon kellett volna már lenniük. Ez gyakorlatilag egy nyíltan vállalt, ország elé tárt törvényszegés. Hogy engedheti ezt meg a kormány?

2020. nov. 15. 12:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni lehet menni este 8 után is. Gondolom a valóvilág szereplők is alkalmazottak. A közönséget viszont nem értem h lehetnek ott.
2020. nov. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szereplőkön végeztek/végeznek teszteket.

Hogy a közönség miért lehet ott azt én sem értem.

2020. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
12:31: na, ez remek ötlet, az ott szereplő humanoidok másra úgysem alkalmasak. Szerintem a kínai és az orosz vakcinát is ki lehetne próbálni egy füst alatt.
2020. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy jó kérdés (de nem csak a Való Világ, bármelyik közönséggel rendelkező műsor esetén).


Az még esetleg kimagyarázható, hogy az élő adás úgy volt élő, mint Yoda mester, és eredetileg egy délután felvett valami volt és így a kijárási korlátozások ki vannak kerülve a közönség részéről. (Az RTL-esek nyilván alkalmazottak, akárcsak a beköltözők). De az, hogy ez kimeríti a csoportosulás fogalmát távolságtartás és maszkok nélkül attól még fenn áll. Szóval ez igen, törvényszegés, és legalább bejelenteni be lehetne.


Bár egyébként az RTL (meg a többi tv) jogi osztálya valószínűleg nem olyan amatőr, hogy ennek ne járjon utána és ne szerezzenek valamiféle engedélyt erre az egészre, felkészülve az ilyen esetekre. Mindenazonáltal a kérdés jó, és felveti a kérdést, hogyha az RTL kapott valamiféle külön engedélyt milyen jogcímen és tv-műsornak mitől lehet ezt, míg mondjuk egy színháznak nem?

2020. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
A műsorvezető, az operatőr, a rendező stb., mind szakma, amit lehet végezni, a szabályok betartásával (gondolom tesztelték őket). Gondolom a szereplőket is tesztelték és így összeköltözhettek, hiszen a villa is egy ház, ahol jelenleg együtt élnek. Gondolom a villát folyamatosan fertőtlenítik és takarítanak is. Bár én csak a végét néztem, ezért nem igazán láttam a közönséget de tudtommal, úgy lehet beülni ilyen helyekre, hogy a nem egy háztartásban élők/családtagok között kihagynak székeket, hogy maszkot húznak és hogy kezet fertőtlenítenek belépés előtt. A Sztárban Sztár is élő egyenes adásban ment, hasonlóképpen, közönséggel és például az Álarcos Énekes is hasonlóképpen zajlik, csak ott nem élőben, hanem felvételről megy az adás. Bár ezeket én csak gondolom és lehet, hogy teljesen másként van. Szerintem az ilyen nagyvállalatoknak, mint az RTL Csoportnak, vagy a TV2 Média Csoportnak, nem igazán néhány teszten, maszkon, kézfertőtlenítőn, takarító fizetésén és tisztítószeren kell spórolnia, pláne úgy, hogy ezeknek a műsoroknak a bevétele, ezeknek a kiadásoknak a leírhatatlanul nagyobb bevételét hozza... Betartanak minden szabályozást, de ha valami kis hiba van a rendszerben és van egy kis pénzbírság?? Nekik meg se kottyan, fizetnek akár több 1.000.000.000-ot is... Szerintem így van, de én sem értem igazán.
2020. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok!

Elég zavaros, lehet még az is, hogy valami engedélyt kaptak, de az biztos, hogy nem teljesen legális...

2020. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Most így belenéztem, mert tegnap elsőre azt hittem csak alá van keverve a nézői taps és nincsenek nézők, mint a zártkapus focimeccsek élő közvetítéseiben, de tényleg volt nézőközönség, bár a teljes stúdió sosincs egyben mutatva. Illetve ekkora közönséget szerintem össze lehet szedni az RTL erre jelentkező munkatársaiból is.


Egyébként ezt az este 8 órára otthon kell lenni dolgot már az ATV-n is felhozták az Egyenes beszéd adásában, és pl. tévécsatorna is adhat ki igazolást a műsor résztvevőjének, ha este 8-kor kerül adásba arról, hogy miért megy kijárási tilalom idején haza.

2020. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Mármint természetesen, ha élő adásról van szó.
2020. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%
VV eleve házi karantén … miért állítanák le?
2020. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
36%
Ne rettegjél már ennyire. Köszönöm.
2020. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!