Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-szavazókat miért nem...

A Fidesz-szavazókat miért nem zavarja, hogy a kormány évszázados nyugati alapelveket rúg fel?

Figyelt kérdés

Egy komoly, őszinte választ várok erre a kérdésre már régóta, ami nem személyeskedés, vagdalózás, és viszonylag higgadt, érzelmi túlfűtöttségtől mentes.

Hogy az aktualitásokra térjünk, ilyen alapelv az egyetemek autonómiája, melyet csorbítanak a kormány egyes intézkedései. A nyugati társadalom egyik alapelve, akármilyen hihetetlenül is hangzik ez, hogy az Állam feltétel nélkül gondoskodik az egyetemek fenntartásáról, és cserébe nem szól bele a működésükbe. Főleg abba nem, hogy ott mit taníthatnak! Ez egyedül az ottani oktatók felelőssége, akik maguk közül demokratikus szavazással választhatnak egyetemi vezetőket, és ezeknek a vezetőknek van döntési jogkörük.

A pénzügyekbe sem szabadna az Államnak beleszólnia, már a kancellárok kinevezése is megsértette ezt az alapelvet.

Valójában a szakok állami szerv általi akkreditációja is necces, bár ez nem a FIDESZ hibája, hanem kádári örökség. És ez egyes nyugati országokban (Franciaország, Németország) is így van sajnos, mégha nem is olyan szigorúan mint nálunk. Az angolszász országokban ez sincs, ott az egyetem maga dönt arról, hogy milyen szakokat indít, milyen tantervvel és majd a piac értékeli azt, hogy mennyire életképes egy diploma. Az viszont minden nyugati országban közös, hogy az egyetemek szerzett jogait nem csorbítják.

Ha ott éjjel-nappal a kormányt szídják a tanárok, a kormány akkor sem csinálhat semmit, nem rúghatja ki őket, nem vonhatja meg a forrásokat.

Franciaországban kevés kivételtől eltekintve még a rendőröket is kitiltották az egyetemekről.


Mielőtt azzal jöttök, hogy "de a mi pénzünkből...", gondoljatok bele abba, hogy az adófizetők pénzében a baloldaliak pénze is benne van. A kormányra csak a választáson megjelentek 50 %-a szavazott, szóval képviselniük kellene a maradék 50 % érdekeit is!

A "Gyurcsány idejében" (és azóta is folyamatosan) egyes papok és lelkészek nyíltan szólították fel az embereket, hogy szavazzanak a FIDESZ-re, ezzel mégsem volt baja a FIDESZ szavazóinak. Mit szóltatok volna hozzá, hogyha cserébe az akkori kormány megvonta volna a fidesz-közeli papok fizetését, vagy "alapítványi működésbe" vonta volna a templomokat?



2020. nov. 14. 17:46
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

#2: "Ha évszázados nyugati alapelv, hogy Közép-Európát gyarmatként kezelik,

akkor éppen ideje felrúgni!

Sőt! Előbb kellett volna."


Hiába próbáljuk abba a hitbe ringatni magunkat, hogy mi különbek vagyunk mint Nyugat-Európa, sajnos ez tényszerűen nem igaz. Szinte az összes társadalmi-gazdasági mutatónk rosszabb, mint a nyugat-európai országoké.

Ezt a dacoskodást a kisebbségi érzés szüli. Pedig ez indokolatlan, mivel alacsonyabbrendűek sem vagyunk. Csak szerencsételenebb volt a történelmünk.

Gazdaságilag azért vagyunk hátrányos helyzetben, mert nálunk nagyon sokáig fennmaradt a feudalista urambátyám mentalitás (a Horthy-korban abszolút jellemző volt, de sokszor még ma is vidéki kisvárosokban!), és volt 40 év kommunizmusunk. Nem a nyugati kizsákmányolás miatt. Amit ők csinálnak velünk szemben az egyszerű kereskedés ill. gazdasági racionalizmus.

2020. nov. 14. 18:16
 12/50 A kérdező kommentje:

Amíg azt lehet tapasztalni vidéken, hogy az ilyen bajszos-pocakos, feudális mentalitású polgármesterek (nem csak a fideszesek, lehet MSZP-s vagy független is, egykutya!) az élet-halál urai, ők döntenek közbeszerzésekről, közmunkáról és azoknak áll a zászló akik a polgi rokonai vagy jóban vannak bele, addig igenis fényévekre maradunk Nyugat-Európától.

Ez színtiszta feudális mentalitás, amire az emberek nagy része valamiért azt gondolja, hogy ez a "normális".

(Megjegyzés: Semmi bajom a bajusszal meg a pocakkal, csak ezt a jelenséget akartam szemléletesen illusztrálni.)

2020. nov. 14. 18:23
 13/50 anonim ***** válasza:
68%

"Hiába próbáljuk abba a hitbe ringatni magunkat, hogy mi különbek vagyunk mint Nyugat-Európa"


Nem a magyarok nézik le a nyugatiakat, nem a nyugatiak minket.


"Szinte az összes társadalmi-gazdasági mutatónk rosszabb, mint a nyugat-európai országoké."


Akkor ebből a logikából kifolyólag aki gazdag az emberileg és mindenhogy jobb nálad, ugye? Mert a pénz a minden...


"Gazdaságilag azért vagyunk hátrányos helyzetben, mert nálunk nagyon sokáig fennmaradt a feudalista urambátyám mentalitás (a Horthy-korban abszolút jellemző volt, de sokszor még ma is vidéki kisvárosokban!), és volt 40 év kommunizmusunk. Nem a nyugati kizsákmányolás miatt"


Bécs gyakorlatilag a kiegyezés előtt gyarmatként kezelte az országot, ott volt a török kor ahol pusztított itt a török, osztrák, eközben a nyugatiak békében gyarmatosítottak, gyarapodtak.

2020. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon elmentetek a témától.
2020. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
66%

Sok minden zavar a FIDESZ politikájában, de a "másik lehetőség" még rosszabb.

Az elég mókás, hogy a nyugati alapelveket említed példának, úgy, hogy te magad írod utána, hogy ott sem úgy működik, ahogy azt te elképzeled, Németországban, Franciaországban is hasonló a helyzet, csak "nem annyira".

Nem FIDESZ "találmány" az, hogy a közintézmények vezetőit, és azok a dolgozókat sokszor politikai hovatartozás szerint választják ki, így működött ez a korábbi kormányok idejében is, és valószínűleg a jövőben sem lesz lényegi változás.

Nem tetszik ez sem a Fidesz-től, de nem ők találták ki, így csak azt lehet felróni nekik, hogy ők is azt csinálják, mint amit az MSZP-SZDSZ annak idején...

Gyurcsány pancser módon kezelte az egyházak, és a határon túli magyarok kérdését, a nyílt ellenszenv azóta van, de az egyházak már előtte is a konzervatív pártokkal voltak jobb viszonyban, ezen lett volna esélye változtatni az MSZP-nek, de inkább hadakoztak az egyházakkal.


Fordítsunk ezen a kérdésen, mit várnak azok, akik a jelenlegi ellenzékben látják a reményt?

Ők az angolszász demokrácia szerint ügyködnek majd?

2020. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

#9: Ezeket a mozgalmakat egyetemisták hozták létre a nyugati országokban. Nem egy külső hatalom erőszakolja rájuk, ezért rossz az összehasonlítás. Ezek térítenek, tagokat toboroznak ugyanúgy, mint nálunk a Hitgyüli. De mindenki maga dönti el, hogy melyik csoporthoz csatlakozik vagy nem csatlakozik. Amerikában vannak komoly tagsággal bíró konzervatív kötődésű egyetemi szerveződések is, csak ők nem kerülnek be a hírekbe. Milliónyi Biblia-olvasó est, kerekasztal beszélgetések abortuszról, eutanáziáról.

Szerinted jó dolog az, hogy az államhatalom központilag beleszól ezekbe a dolgokba?

2020. nov. 14. 18:35
 17/50 anonim ***** válasza:
41%

"A Fidesz-szavazókat miért nem zavarja, hogy a kormány évszázados nyugati alapelveket rúg fel?"


Azért nem, mert a fidesz szavazókat nem érdekli a demokrácia, meg a hatalomtól független civil társadalom.


Őket csak az érdekli, hogy a fidesz maradjon hatalmon, és ezért cserébe bármit elfogadnak.


A probléma az, hogy nem értik, hogy a jogállami garanciák felszámolása őket is érinti, mert ezek védik a kisembert a hatalomtól, és ha ezek gyengülnek, akkor a kisember is jobban ki lesz szolgáltatva.

2020. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
51%

"Azzal van a gond, hogy aki nem liberális, azt fel sem veszik"


Minden állami egyetemre arc nélkül jelentkezel, ami számít az a pontszámod, az pedig általad tudható, hogy mennyit szereztél, és publikus az, hogy mennyi kell a bejutáshoz.

2020. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
46%

Magyarország nem nyugati ország, a magyar pedig nem nyugati nép, és maguk a nyugatiak sem ismernek el nyugatiként bennünket, még akkor sem ismérnének el, ha mi annak tartanánk magunkat. Másrészt Nyugaton is országa válogatja, tehát még az alapelv sem létezik, amire hivatkozol, még magad cáfolod.

Másrészt a legutóbbi választásokon a leadott szavazatok ~70%-a jobboldali pártra ment, a Fideszre és a Jobbikra.

A papok meg eleve nem lennének Fidesz pártiak, ha nem lenne okuk rá, de amiről én tudok, hogy max. csak utalnak rá, hogy kire "kell" szavazni.

2020. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
84%
#18 Ez nem igaz, az SZFE-n van szóbeli meghallgatás, és híres arról, hogy a plafont verő pontszámokkal rendelkezőket nagyon gyakran nem veszik fel, míg bizonyos alacsony pontszámúakat felvesznek...
2020. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!